Автор Тема: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.  (Прочитано 13904 пати)

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1036
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #105 на: Декември 07, 2018, 12:41:17 pm »
Najbolje e bez tablici, jas barem od tie begam :)

Nego @brasica kako izleze branikot, kaj go farbase?

Отсутен brasica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 279
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #106 на: Декември 07, 2018, 13:16:22 pm »
Супер е направено (јас не можам да приметам разлика од претходно), во МИ-ДА го правев, пошто ми се до г'з што би се рекло, си ја земаа колата и ми ја вратија пред зграда. Без да се малтретирам навака, натака.

Отсутен brasica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 279
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #107 на: Април 28, 2019, 23:36:48 pm »


Се сторија и 20.000км. Сега за сега без изненадувања, млада е уште :).

Отсутен brasica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 279
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #108 на: Ноември 22, 2019, 23:13:43 pm »
Вчера Волвото беше на сервис поради официјално отповикување (ми стигна допис од Словенија) од страна на Волво во врска со проблем кој може да настане поради деформирање на пластичната всисна грана кај 4-цилиндарски дизел мотори произведени помеѓу 2016-2019г. Си тркнав до сервис, ми го апдејтуваа софтверот пак и ме вратија на фабрични поставки :)

После тоа тркнав до кај Зоки од СтепОн и пак ми направи ремап (веќе трет пат). Човекот испадна многу фер околу тие работи.

Замерки кај колата немам фала богу.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1036
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #109 на: Ноември 23, 2019, 11:01:48 am »
Veke po tret pat, toa e za sekoja pofalba.

Volvoto ti e uste pod garancija?
Ne primetuvaat modifikacija na softver?

Отсутен brasica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 279
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #110 на: Ноември 23, 2019, 17:19:33 pm »
Ништо не приметуваат, а гаранцијата ми е до утре :). Така да...

Отсутен brasica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 279
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #111 на: Февруари 21, 2020, 23:38:43 pm »
Вчера направен втор редовен сервис во Премиум АГС.

Сменети сите филтри и масло, цена: 18.700 ден.

Наздравје нека е.

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6393
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #112 на: Февруари 22, 2020, 10:49:18 am »
Нели е тоа малку превисока цена за редовен сервис филтри и масло?

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 677
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #113 на: Февруари 22, 2020, 10:55:08 am »
Нели е тоа малку превисока цена за редовен сервис филтри и масло?

Истото го помислив и јас, дупло повисока.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5004
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #114 на: Февруари 22, 2020, 11:12:48 am »
Auuu, ako ne e cepnato nesto drugo toa e grabez.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Присутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2819
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #115 на: Февруари 22, 2020, 12:04:51 pm »
Чекај, чекај..

300 евра за редовен сервис?
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1036
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #116 на: Февруари 22, 2020, 12:11:58 pm »
Toa e, vo ovlasten servis na premium bendovi si cepaat ceni. Samo filter za polen e 4000 den i poveke.

Nego sto stana, da ne ti go vratija pak originalniot softver?

Присутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2819
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #117 на: Февруари 22, 2020, 14:05:53 pm »
Не премиум, каков сака нека е - многу е.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5004
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #118 на: Февруари 22, 2020, 16:42:34 pm »
Toa e, vo ovlasten servis na premium bendovi si cepaat ceni. Samo filter za polen e 4000 den i poveke.

Nego sto stana, da ne ti go vratija pak originalniot softver?
Filterov izgleda e napraven od materijal sto go koristi NASA :D
Alo decko ne premium sto saka neka bide, filter za polen e, kolku moze da cini izrabotka na istiot pa da kosta tolku.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3351
Одг: Volvo V40 D2 2.0Л 120КС 2017г.
« Одговори #119 на: Февруари 22, 2020, 17:19:05 pm »
Сите официјални тоа го прават. Мора да наплатат данок на гаранција.