Гласање

Имам 39.900 евра одвоено за нова кола. Парите ќе ги дадам за:

Kia Stinger
8 (14.5%)
Mercedes CLS 1.0 Екобуст
4 (7.3%)
Ауди А7 0.9 тце
5 (9.1%)
БМВ6 1.1 црди
4 (7.3%)
Некој друг Мерцедес/Ауди/БМВ
15 (27.3%)
Сакам Џип, несакам кола.
3 (5.5%)
Ќе објаснам доле, кола купуење не е пљукни залепи, лудаштво е 39.900 за кола во оваа економија
16 (29.1%)

Вкупно гласови: 44

Гласањето е затворено: 08 Декември 2017, 13:42:09 pm

Автор Тема: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“  (Прочитано 90097 пати)

Отсутен changetheoil savethecar

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 984
  • Best Motors Worldwide
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #420 на: 19 Октомври 2018, 14:35:10 pm »
Даj бе со вакви детски муабети иди на кајгана или фемина и кажувај бмв е лидер и другите спијат. Зошто побогу се прават вакви празни муабети?!
konkretno bese toa za i-Series citaj pazzljivo.

 
---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен changetheoil savethecar

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 984
  • Best Motors Worldwide
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #421 на: 19 Октомври 2018, 14:37:23 pm »
Не ја гледам логична споредбата на Смарт со А1, не се ист сегмент, Смарт си е Смарт, и само тој постои како таков тип и модел на возило. А1 и Мини е друга приказна.
ama nekoj stoi pozadi tie koncepti, gi osmislili dizajniral sozdal i pustil na pazarot i op mini 300k vo 2017.
sepak kazzuva nesto. sepak se gleda deka koj koncept i vizija se prifakja od pazarot.
---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6358
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #422 на: 19 Октомври 2018, 14:38:59 pm »
Па мини има извадено преку 5 различни модели и затоа оп 300к во 2017. Немаат само еден или два модели како порано.

Присутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3595
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #423 на: 19 Октомври 2018, 17:33:00 pm »
@changetheoil savethecar  Е39 Рулз. Го имаш помешано форумов со некоја фан група на BMW. И да бидеме реални. Моментално лидер во Премиум сегментот е Мерцедес. Од бензиски и дизел мотори, до големина на портфолио со модели, спортски модели, продажба... Се.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #424 на: 20 Октомври 2018, 11:23:15 am »
Даj бе со вакви детски муабети иди на кајгана или фемина и кажувај бмв е лидер и другите спијат. Зошто побогу се прават вакви празни муабети?!

Нормално дека не се лидери кога губат на тестови од Опел.
Дај си рака сеа.

;D

Отсутен changetheoil savethecar

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 984
  • Best Motors Worldwide
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #425 на: 21 Октомври 2018, 15:58:36 pm »
@changetheoil savethecar  Е39 Рулз. Го имаш помешано форумов со некоја фан група на BMW. И да бидеме реални. Моментално лидер во Премиум сегментот е Мерцедес. Од бензиски и дизел мотори, до големина на портфолио со модели, спортски модели, продажба... Се.
izvini kolku recce elektro vozila ima prodadeno mercedes do sega??
---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43343
  • Il Moderatore
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #426 на: 21 Октомври 2018, 16:02:46 pm »
Колку камиони и автобуси има продадено бенве до сеа?  ;D

Оние ферари, толку малку коли продаваат, за qr не ги бива!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3595
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #427 на: 21 Октомври 2018, 18:17:41 pm »
@changetheoil savethecar  Е39 Рулз. Го имаш помешано форумов со некоја фан група на BMW. И да бидеме реални. Моментално лидер во Премиум сегментот е Мерцедес. Од бензиски и дизел мотори, до големина на портфолио со модели, спортски модели, продажба... Се.
izvini kolku recce elektro vozila ima prodadeno mercedes do sega??

Ме отепа со воа, немам одговор. Алал ти вера. Предпоставувам BMW е царот на електричните возила ? :(
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3209
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #428 на: 22 Октомври 2018, 00:01:18 am »
Како да продадат Мерцедес електрични возила кога не се будали да се фокусираат на нешто со краток век на траење. Еден мудар човек @zlatkoa рече: ќе видите кај води иднината кон кое погонско гориво, а тоа сигурно не е електричниот погон, односно ќе го видите Мерц.

Отсутен changetheoil savethecar

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 984
  • Best Motors Worldwide
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #429 на: 05 Декември 2018, 16:19:41 pm »
Како да продадат Мерцедес електрични возила кога не се будали да се фокусираат на нешто со краток век на траење. Еден мудар човек @zlatkoa рече: ќе видите кај води иднината кон кое погонско гориво, а тоа сигурно не е електричниот погон, односно ќе го видите Мерц.
@zlatkoa @t0m1cA

"The mobility of the future at Mercedes-Benz is based on four pillars: Connected, Autonomous, Shared and Electric. 'Concept EQ' brings all this together consistently. Emission-free automobiles are the future. And our new EQ brand goes far beyond the e-vehicle. EQ stands for a comprehensive electrical ecosystem of services, technologies and innovation. "

Dr. Dieter Zetsche, Chairman of the Board of Management of Daimler AG and Head of Mercedes-Benz Cars

tolku nevistini se sirat na ovoj forum, postanuva fake news forum
---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3201
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #430 на: 05 Декември 2018, 16:47:42 pm »
Како да продадат Мерцедес електрични возила кога не се будали да се фокусираат на нешто со краток век на траење. Еден мудар човек @zlatkoa рече: ќе видите кај води иднината кон кое погонско гориво, а тоа сигурно не е електричниот погон, односно ќе го видите Мерц.
@zlatkoa @t0m1cA

"The mobility of the future at Mercedes-Benz is based on four pillars: Connected, Autonomous, Shared and Electric. 'Concept EQ' brings all this together consistently. Emission-free automobiles are the future. And our new EQ brand goes far beyond the e-vehicle. EQ stands for a comprehensive electrical ecosystem of services, technologies and innovation. "

Dr. Dieter Zetsche, Chairman of the Board of Management of Daimler AG and Head of Mercedes-Benz Cars

tolku nevistini se sirat na ovoj forum, postanuva fake news forum

Невистините започнуваат од твоите искази.

Наведуваш текстови со паушелен исказ, без извор, без информација кој стои зад статијата.

Потоа ме пингаш, и очекуваш да влезам во издржана дебата?

Искористи го гугл, проичитај малку како го користат водородот како извор на гориво за да погонуваат електрични возила.

Мерцедес, Порше и Волксваген веќе имаат многу направено во тоа поле. Комерцијализацијата на решенијата е на повидок.

Инфраструктурата за дистрибуција и продажба на водород на постоиечките бензински станици во Германија е веќе воспоставена.

Прашање на време е само кога Германската Авто индустрија ќе ја претстави револуцијата.

Бидејќи се дразниш на БМВ, пред некој месец имав многу интересен разговор со Марио Тајсен баш за истата проблематика. Марио инаку работи како одговорна фигура во развојно оделение на БМВ и работи баш на проектот "Водород". Следен пат кога ќе го видам, ќе те спомнам дека постоиш. Гарант ќе ми рече "да ми го поздравиш и да ми го бациш".


Отсутен changetheoil savethecar

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 984
  • Best Motors Worldwide
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #431 на: 05 Декември 2018, 21:14:10 pm »
Како да продадат Мерцедес електрични возила кога не се будали да се фокусираат на нешто со краток век на траење. Еден мудар човек @zlatkoa рече: ќе видите кај води иднината кон кое погонско гориво, а тоа сигурно не е електричниот погон, односно ќе го видите Мерц.
@zlatkoa @t0m1cA

"The mobility of the future at Mercedes-Benz is based on four pillars: Connected, Autonomous, Shared and Electric. 'Concept EQ' brings all this together consistently. Emission-free automobiles are the future. And our new EQ brand goes far beyond the e-vehicle. EQ stands for a comprehensive electrical ecosystem of services, technologies and innovation. "

Dr. Dieter Zetsche, Chairman of the Board of Management of Daimler AG and Head of Mercedes-Benz Cars

tolku nevistini se sirat na ovoj forum, postanuva fake news forum

Невистините започнуваат од твоите искази.

Наведуваш текстови со паушелен исказ, без извор, без информација кој стои зад статијата.

Потоа ме пингаш, и очекуваш да влезам во издржана дебата?

Искористи го гугл, проичитај малку како го користат водородот како извор на гориво за да погонуваат електрични возила.

Мерцедес, Порше и Волксваген веќе имаат многу направено во тоа поле. Комерцијализацијата на решенијата е на повидок.

Инфраструктурата за дистрибуција и продажба на водород на постоиечките бензински станици во Германија е веќе воспоставена.

Прашање на време е само кога Германската Авто индустрија ќе ја претстави револуцијата.

Бидејќи се дразниш на БМВ, пред некој месец имав многу интересен разговор со Марио Тајсен баш за истата проблематика. Марио инаку работи како одговорна фигура во развојно оделение на БМВ и работи баш на проектот "Водород". Следен пат кога ќе го видам, ќе те спомнам дека постоиш. Гарант ќе ми рече "да ми го поздравиш и да ми го бациш".
@zlatkoa
znacci ne e fake news:
https://www.daimler.com/innovation/case/electric/concept-eq-2.html

a mercedes prvo da isfrli seriski eAuto pa posle ima vreme za vodorod.

koa sme vekje kaj vodorod...uppps. pak bmw lideri... haha... to est nivna tehnologija...
https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_H2R
https://auto.howstuffworks.com/bmw-h2r.htm

ne se draznam jas objavuvam fakti...
---Best Motors Worldwide---
       (Oo=[][]=oO)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43343
  • Il Moderatore
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #432 на: 05 Декември 2018, 21:16:19 pm »
Знаете како се вика оската околу која се врти планетата земја? BMW!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1420
  • Eбач на батерии :D
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #433 на: 05 Декември 2018, 22:10:21 pm »
 А знаете што мотор е врзан за оската? Алфа мотор.
Затоа има земјотреси, тресе моторот. :D
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3201
Одг: Анкета: „Имам 40.000 и више евра одвоено за нова кола.“
« Одговори #434 на: 05 Декември 2018, 22:15:28 pm »
Како да продадат Мерцедес електрични возила кога не се будали да се фокусираат на нешто со краток век на траење. Еден мудар човек @zlatkoa рече: ќе видите кај води иднината кон кое погонско гориво, а тоа сигурно не е електричниот погон, односно ќе го видите Мерц.
@zlatkoa @t0m1cA

"The mobility of the future at Mercedes-Benz is based on four pillars: Connected, Autonomous, Shared and Electric. 'Concept EQ' brings all this together consistently. Emission-free automobiles are the future. And our new EQ brand goes far beyond the e-vehicle. EQ stands for a comprehensive electrical ecosystem of services, technologies and innovation. "

Dr. Dieter Zetsche, Chairman of the Board of Management of Daimler AG and Head of Mercedes-Benz Cars

tolku nevistini se sirat na ovoj forum, postanuva fake news forum

Невистините започнуваат од твоите искази.

Наведуваш текстови со паушелен исказ, без извор, без информација кој стои зад статијата.

Потоа ме пингаш, и очекуваш да влезам во издржана дебата?

Искористи го гугл, проичитај малку како го користат водородот како извор на гориво за да погонуваат електрични возила.

Мерцедес, Порше и Волксваген веќе имаат многу направено во тоа поле. Комерцијализацијата на решенијата е на повидок.

Инфраструктурата за дистрибуција и продажба на водород на постоиечките бензински станици во Германија е веќе воспоставена.

Прашање на време е само кога Германската Авто индустрија ќе ја претстави револуцијата.

Бидејќи се дразниш на БМВ, пред некој месец имав многу интересен разговор со Марио Тајсен баш за истата проблематика. Марио инаку работи како одговорна фигура во развојно оделение на БМВ и работи баш на проектот "Водород". Следен пат кога ќе го видам, ќе те спомнам дека постоиш. Гарант ќе ми рече "да ми го поздравиш и да ми го бациш".
@zlatkoa
znacci ne e fake news:
https://www.daimler.com/innovation/case/electric/concept-eq-2.html

a mercedes prvo da isfrli seriski eAuto pa posle ima vreme za vodorod.

koa sme vekje kaj vodorod...uppps. pak bmw lideri... haha... to est nivna tehnologija...
https://en.wikipedia.org/wiki/BMW_H2R
https://auto.howstuffworks.com/bmw-h2r.htm

ne se draznam jas objavuvam fakti...

Повторно користиш спинови и продуцираш фејк информации.

Линковите што ми ги прати се од концепт возила на БМВ.


Мерцедес веќе имаат сериски модел кој што вози по улици
https://www.mercedes-benz.com/en/mercedes-benz/vehicles/passenger-cars/glc/the-new-glc-f-cell/


ВАГ групација веќе имаат модели кај Ауди и ВФ кои што возат по улици


Порше спрема Панамера, која ќе вози на водород и ќе ја престават на пролет.


БМВ се отприлика 5 години поназад со развојот во овој момент.


Читај, едуцирај се.

После тоа, пингај ме ќе дискутираме.

Не ме пингај со генерик четивца од википедија со прототипови и саемски експонати од БМВ.