Автор Тема: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi  (Прочитано 21076 пати)

Отсутен The-spiki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 37
  • spiki.mk
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #270 на: Мај 14, 2018, 02:13:27 am »
Имав прилика да го повозам белиот 2.2crdi Stinger...Па еве ги моите 2 дени:
...
Да е 35к а мислам дека е возможно да се стигне до таа цена (повикај пријател/компензација..итд)...би било ЕКСТРЕМНО ДОБРА ПОНУДА

Има сега таков за 35к во Киа Моторс? Или за тест е оној од 60к ЕУР?
I sell frozen jogurt which i call frogurt

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3072
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #271 на: Мај 14, 2018, 07:56:59 am »
Имав прилика да го повозам белиот 2.2crdi Stinger...Па еве ги моите 2 дени:
...
Да е 35к а мислам дека е возможно да се стигне до таа цена (повикај пријател/компензација..итд)...би било ЕКСТРЕМНО ДОБРА ПОНУДА

Има сега таков за 35к во Киа Моторс? Или за тест е оној од 60к ЕУР?

Не...тој од 50-60к е на тест.


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16086
 • Keep it 100
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #272 на: Декември 07, 2018, 13:47:02 pm »

Отсутен plockaMK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 82
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #273 на: Јуни 29, 2019, 16:02:46 pm »

Има некој инфо колку чини плавиот Stinger кој се вози во Скопје. Страшно јако ауто направиле од Киа. Оптима беше одлична али ова е нешто врв.
Ме интересира исто некоја статистика да не има некој за продажбите на Киа во САД. Споредбено со германскава тројка на пример.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1198
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #274 на: Јуни 29, 2019, 16:14:57 pm »
@zlatkoa требаше да купи, не знам што се изјалови работата...

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7764
 • Пичлеме
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #275 на: Јуни 29, 2019, 16:33:18 pm »
Па купе. Ама ептен машка кола му била, немодерна и ја шитна за брзо. Си купе Фиат 500 перл вајт ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46875
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #276 на: Јуни 29, 2019, 16:46:53 pm »

Има некој инфо колку чини плавиот Stinger кој се вози во Скопје. Страшно јако ауто направиле од Киа. Оптима беше одлична али ова е нешто врв.
Ме интересира исто некоја статистика да не има некој за продажбите на Киа во САД. Споредбено со германскава тројка на пример.
40000 конкретно таа да ја земеш.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1368
 • Eбач на батерии :D
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #277 на: Јуни 29, 2019, 17:04:36 pm »
Па купе. Ама ептен машка кола му била, немодерна и ја шитна за брзо. Си купе Фиат 500 перл вајт ;D

И денес цел ден беше зафатен.  :P
Чуус. ;D
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17332
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #278 на: Јуни 29, 2019, 20:23:44 pm »
Да не беше таа Киа немаше да качат цени БМВ на новата 3ка.

Отсутен plockaMK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 82
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #279 на: Јуни 29, 2019, 21:30:43 pm »
@zlatkoa требаше да купи, не знам што се изјалови работата...

Ja читав темава од прва страна и мислам дека малку го отупија некои членови со @zlatkoa  Ќе ја купел, па ќе ја купел.
МИслам досадно и неинтерсно. Пола тема е глупирање како мали деца да се пола од членовиве

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3824
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #280 на: Јуни 29, 2019, 21:32:36 pm »
Во тоа е убавината на форумов ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46875
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #281 на: Јуни 29, 2019, 22:36:28 pm »
@zlatkoa требаше да купи, не знам што се изјалови работата...

Ja читав темава од прва страна и мислам дека малку го отупија некои членови со @zlatkoa  Ќе ја купел, па ќе ја купел.
МИслам досадно и неинтерсно. Пола тема е глупирање како мали деца да се пола од членовиве
Остај.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #282 на: Јуни 30, 2019, 01:45:02 am »
Сарказам и иронија се вика начинот на изразување во темава кога дискутирав(ме) за Киа Стингер.

Некои членови го препознаа “штосот” и го возеа низ дискусијата. Да не беа тие коментари темава ќе имаше само една страна и ќе беше изгубена во просечноста. Останатите што очекувавте сериозна дебата за Киа Стингер, примете го моето сочувство.

Мило ми е што @tomica @Mikius @Tesla и останатите го препознаа штосот и имаше дебата, достојна на сериозноста на Киа да се дрзне да продава премиум возило. Ако администраторите мислат дека коментарите се непотребни, можат да ја прочистат темата.

Кога има потреба за сериозна дискусија, нивото на коментарите е на многу повисоко и по сериозно ниво. За оние кои се почувствуваа интелектуално обесправени додека ги читаа моите коментари, можам да ви дадам зелено џамче 

Мое лично мислење е дека 40.000 евра можат да се инвестираат порационално отколку да купам Киа Стингер. А и кога би требало да купам возило сигурно нема да купам корејски производ.

@Tesla бев денес до јужниот сосед да брцнам во море на еднодневна прошетка, неможев да пишам порано. Бев тотално офлајн. Ми требаше блекаут да се освежам малку.

@Ipkisija Meskosa Fiat 500 е најпедерското возило направено некогаш. Стрејт сум по убедување лупам жени само, а не примам ништо од позади. Ок, на форум знам да дупам и у ребра, ама ми ги бришат постовите вообичено. Пријавуваат, бришат. Тоа е.

@tomica викај ме за кај Пуже ако праите ѓезме. Ќе дојдам. И да ми ги поздравиш рандом.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20102
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #283 на: Март 15, 2020, 19:47:15 pm »

Спаваш ли мирно @zlatkoa ?

:)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3824
Одг: CARclub Тест: KIA Stinger 2.2 CRDi
« Одговори #284 на: Мај 08, 2020, 15:36:25 pm »
https://uk.motor1.com/news/420598/2021-kia-stinger-spy-photos/

Среќа имаме полициски часови па нема да има редици рано наутро пред банките ;D
Ниту пред салонот на Киа ;D