Автор Тема: Opel Astra J - GTC  (Прочитано 35774 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 37062
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #405 на: Септември 22, 2019, 14:00:09 pm »
Air temperature ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19218
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #406 на: Септември 22, 2019, 14:20:20 pm »
Да беe...
Ете уште една причина утре да славам крај на летото.


Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9679
 • Архитект
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #407 на: Септември 22, 2019, 21:48:30 pm »
" I've also learned that you can manually open the "J"'s boot lid the same way as the "H" - there is a little plastic grommet directly above the boot locking mechanism, that pops out (which is accessible from inside the boot, via the rear passenger seats), and inside is a square hole, into which a wide screwdriver (or something square?) can fit into. A counter clockwise turn pops the boot open."

https://www.astraownersnetwork.co.uk/archive/index.php/t-363954.html

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10006
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #408 на: Септември 30, 2019, 18:25:39 pm »
На Акордот имаше по елегантно решение. Со клуч можеш да го отклучиш одма позади задните седишта.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 270
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #409 на: Октомври 09, 2019, 12:34:50 pm »
@Stratro

Вчера мислам дека ве видов (тебе и колата) од Континентал накај Автокоманда, некаде околу 16:30. Носеше цвикери Авиатор или така нешто  :-X
И зјапаше у мобилен  :P

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19218
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #410 на: Октомври 09, 2019, 12:41:55 pm »
Не ме издавај жити се.
Уште се опоравувам од критики за не носење каиш.


Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4325
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #411 на: Октомври 09, 2019, 12:44:37 pm »
Опростено му е, читал ривју како опел астра е најбоље кола во својата класа.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19218
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #412 на: Октомври 09, 2019, 12:46:42 pm »
*најбоља.

Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 270
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #413 на: Октомври 09, 2019, 13:08:09 pm »
Не ме издавај жити се.
Уште се опоравувам од критики за не носење каиш.

Те поминав од лево со едно сино Браво, може си ме забележал онака со аголот од окото.

Топ количе, претпоставував дека си ти, само морав да пребарам по темава за регистрацијата.  :-X

/creepy

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19218
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #414 на: Октомври 09, 2019, 13:15:14 pm »
Фала.
Да се враќа дупло.
Иначе не сум те приметил.
Не можам да се вртам многу сега заради каишот. ;D


Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 270
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #415 на: Октомври 09, 2019, 13:23:59 pm »
За волја на вистината - чекаше на семафор додека зјапаше у моб.

/stop hejteri  ;D

Отсутен balanar

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 270
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #416 на: Октомври 21, 2019, 21:50:21 pm »
Да го пофалам Стратро денес - си возеше концентриран.

Ти свирнав и ти мавнав рака од лева лента некаде пред Макпетрол - Автокоманда со сино Браво, али нешто ти се престројуваше за Маџари, па не ме виде ваљда.

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2466
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #417 на: Октомври 21, 2019, 22:36:24 pm »
Каиш ставен? Мобилен?
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19218
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #418 на: Октомври 21, 2019, 23:00:41 pm »
Да го пофалам Стратро денес - си возеше концентриран.

Ти свирнав и ти мавнав рака од лева лента некаде пред Макпетрол - Автокоманда со сино Браво, али нешто ти се престројуваше за Маџари, па не ме виде ваљда.

Да, слушнав.
Само не видов од каде.

Ајде, од утре трета мајка. :)


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19218
Одг: Opel Astra J - GTC
« Одговори #419 на: Јануари 02, 2020, 18:54:40 pm »
Втора година со ГТЦ-то.
До сега има поминато вкупно 23.400 км, односно точно 10.000 откако јас сум ја купил.

Од посериозни кварови годинава ми рикна фабричиот акумулатор.
Од посериозни тјунинг зафати годинава колата доби ОПЦ  педали и Арома блек освежувач за простор.

Планови во 2020та:
Да си купам поубав грамофон.