Автор Тема: Огласи за интересни постари возила  (Прочитано 32966 пати)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4445
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Огласи за интересни постари возила
« на: Ноември 02, 2017, 10:38:48 am »
На форумов има и обожаватели на постари, а убави возила. За да не ја труеме другата тема со вакви понуди, ја отворив оваа.

Audi S6
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2495341

Mercedes C280
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2609589

Mercedes 190 1.8
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=1723999


За @зоки-златен , E290 Turbodiesel
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2651214

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14415
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #1 на: Ноември 02, 2017, 14:52:58 pm »
Браво за темава, ќе бидам редовен читач и постирач овде. :)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17326
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #2 на: Ноември 02, 2017, 14:57:16 pm »
Пуштете здрави е30ки.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9210
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #3 на: Ноември 02, 2017, 14:59:03 pm »
S6-ката многу време се продава, или често менува газди.

C280 интересно.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4426
 • хаУс мајстор
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #4 на: Ноември 02, 2017, 22:48:52 pm »
Каков педер, цццц, чоек да неможе на раат да поседи ;D
Не те прашав прошли пут па ај сеа, зошто мислиш дека ќе се заебам со W211?
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31355
 • Таков е животот... јебига
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #5 на: Ноември 03, 2017, 00:11:24 am »
Audi S6
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2495341

Сила на моторот: 293 геријатриски сили :D

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2281
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #6 на: Ноември 03, 2017, 00:20:58 am »
Давајте асални W140!

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4445
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #7 на: Ноември 03, 2017, 08:27:39 am »
Моментално овие два се нај нај од она кое се продава.

Светло плавиот стоеше кај Горан Чајка во двор под стреа, фино заштитен и не сакаше да го дава за ништо на светов бидејќи беше на татко му ( мислам дека се први газди ), има поминато околу 150-160.000 реални км и треба да се сменат 4 гуми. Имаше проблем со анлансер меѓутоа Зоки Бизо го среди дефектот.

Струшкиот тековно се вози и одржува.

https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-продава/Струга/ВОЗИЛА/Автомобили/Mercedes-Benz/S-класа/S-320/Mercedes-Benz-S-320L/2429801

https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-продава/Тетово/Тетово/ВОЗИЛА/Автомобили/Mercedes-Benz/300/Mercedes-BENZ-300-SE--91/1671975

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14415
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #8 на: Ноември 03, 2017, 10:40:23 am »
Моментално овие два се нај нај од она кое се продава.

Светло плавиот стоеше кај Горан Чајка во двор под стреа, фино заштитен и не сакаше да го дава за ништо на светов бидејќи беше на татко му ( мислам дека се први газди ), има поминато околу 150-160.000 реални км и треба да се сменат 4 гуми. Имаше проблем со анлансер меѓутоа Зоки Бизо го среди дефектот.

Струшкиот тековно се вози и одржува.

https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-продава/Струга/ВОЗИЛА/Автомобили/Mercedes-Benz/S-класа/S-320/Mercedes-Benz-S-320L/2429801

https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-продава/Тетово/Тетово/ВОЗИЛА/Автомобили/Mercedes-Benz/300/Mercedes-BENZ-300-SE--91/1671975

А твојата V12ка, уште ја имаш? :)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4445
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #9 на: Ноември 03, 2017, 10:43:33 am »
Си замина одамна  ;D

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #10 на: Ноември 03, 2017, 10:59:58 am »
Си замина одамна  ;D

Колку ја продаде 60 денари кило?

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4445
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #11 на: Ноември 03, 2017, 11:17:52 am »
По 3  ;D

Отсутен The Boy Next Door

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 492
 • Pug 205 GTI - the drive of your life !
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #12 на: Ноември 03, 2017, 16:58:38 pm »
Еве една солидна (на слики) Мечка
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2144612
Не возам брзо, ниско летам.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4445
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #13 на: Ноември 03, 2017, 19:52:39 pm »
Овој сме го "треселе" низ темиве  ;D

Panda 903cc
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2649977

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38112
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Огласи за интересни постари возила
« Одговори #14 на: Ноември 03, 2017, 19:55:01 pm »
Овој сме го "треселе" низ темиве  ;D

Panda 903cc
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2649977
Леелее цицка! Само да беше 4x4 :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.