Автор Тема: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !  (Прочитано 17511 пати)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8196
 • Пичлеме
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #30 на: Октомври 22, 2017, 18:28:12 pm »
Јас би рекол докторите во Систина да му се напомош... има изјави дека е вон животна опасност, за среќа.

« Последно менување: Октомври 22, 2017, 18:36:09 pm Ipkisija Meskosa »
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7296
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #31 на: Октомври 22, 2017, 18:46:07 pm »
Жив е?

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8196
 • Пичлеме
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #32 на: Октомври 22, 2017, 18:49:36 pm »
Цк, ама вон животна опасност е :)
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7296
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #33 на: Октомври 22, 2017, 18:55:27 pm »
биди некојпат озбилен :)

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3789
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #34 на: Октомври 22, 2017, 19:28:37 pm »
Последна информација е дека двајцата се ок, организаторов скршени нозете. Наводно на хондата пукнал диск и затоа излета

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8196
 • Пичлеме
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #35 на: Октомври 22, 2017, 19:43:13 pm »
биди некојпат озбилен :)
Прочитај го првиот пост :)
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7296
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #36 на: Октомври 22, 2017, 21:46:01 pm »
Moj promarshaj... :)

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4142
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #37 на: Октомври 22, 2017, 21:48:28 pm »

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10211
 • Giulietta QV
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #38 на: Октомври 22, 2017, 23:19:33 pm »
Како си се шета боцана низ кола ....

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17649
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #39 на: Октомври 22, 2017, 23:40:28 pm »
Али стартот, ракета. Којзнае колку коња е ..

Штета што се деси инцидентот, доста негативно се одразува на спортот, организацијата и.т.д ...

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #40 на: Октомври 22, 2017, 23:42:47 pm »
Екрем е легенда :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #41 на: Октомври 23, 2017, 00:08:55 am »

Или "ој љоч о шпирт"  ;D

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10211
 • Giulietta QV
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #42 на: Октомври 23, 2017, 10:23:58 am »
интеграта имаше исто многу добар старт и многу добро ги извозе првите 3-4 круга, после ваљда и тој  откажа нешто
меганот имаше перформанси за прво место и ваљда за момент успеал да го помине малинковски додека овој не го учука, па после првиов (дешо ваљда) излагаше на патека да го искара, па вториов од трема ваљда се плесна гумите и ваљда некое црево му прсна па карма ис а бич

инаку, се виде колку на Скопје му фалат астани од ваков тип
и покрај продолжениот викенд, имаше премногу народ желен за брзина, уживање, натпревар, но за жал и со културата заостаната како на времето и без ни мал исчекор напред

еве мал придонес

Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2200
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #43 на: Октомври 23, 2017, 10:58:04 am »
Штета за меганот,а ме бендиса возењето на црното сузуки имаше интересни моменти и со него.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39929
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #44 на: Октомври 23, 2017, 12:33:25 pm »
инаку, се виде колку на Скопје му фалат астани од ваков тип

На државава ѝ фалат, не само на Скопје.
Уште некоја година 95% од коливе ќе може да се квалификуваат како олдтајмери. Па ќе биде уште позабавно да се гледаат трки на олдтајмери во нашиов град. :(

Многу ги сакам тркиве, ама џабе, луѓе... Истите коли ко пред 10 и 15  години... 106-ките, југовците, по некоја стара хонда опел... Никој ништо не вложува во спортов. Тапа сме. :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.