Автор Тема: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !  (Прочитано 12660 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #45 на: Октомври 23, 2017, 13:04:50 pm »
Добро вози Екрем, не е од вчера дечково со трките.

Само имам замерка за слабите кочници. Губи многу време на шиканите бидејќи има слаби кочници.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9464
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #46 на: Октомври 23, 2017, 13:10:52 pm »
Добро вози, МОЛАМ?!? Во кружниве точно дека не е од вчера, од завчера е. ;D

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4905
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #47 на: Октомври 23, 2017, 13:22:11 pm »
Како бе добро вози? Додуша може тапа му е аутото а има ОК мотор за наши услови. Влага во кривина без моторо кочење 4-та па 3-та па 2-ра туку од 4-та убацува во 3-та и после во лер дур не стигне до кривина и ја става во прва :D.  Ја вакво тркање не сум видел до сеа. Али поверојатно е дека има проблем со мењачот а и се примети дека има огромен лаг во втора брзина при излегување од кривини. Жално во каква состојба е авто спортот во Македонија.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #48 на: Октомври 23, 2017, 13:52:55 pm »
Па сеа не е Шумахер :D никој не е. За наши услови шо знам ОК е. Прави многу грешки. Кажав и за кочењето, потолно погрешен сетап. За кривини фаќање не ни можам убаво да видам од видеово.

Lower your expectations people.

Ако беше добар возач ќе го гледавме на трки како професионалец.

Овие се ентузијасти. Во недела се пуштаат на обиколница и ако има некоја ваква трка.


Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #49 на: Октомври 23, 2017, 14:08:13 pm »
Ајдееее, Екрем возел ?! :'( Ој куку нонееееее  ;D

Али добро пее  ;D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9464
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #50 на: Октомври 23, 2017, 14:13:15 pm »
Не сфаќам што гестикулација му беше во онбордот што ја пружаше раката како супермен. ;D ;D ;D

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3028
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #51 на: Октомври 23, 2017, 14:13:34 pm »
Добро вози, МОЛАМ?!? Во кружниве точно дека не е од вчера, од завчера е. ;D

Екрем или како и да се вика, нема никаква техника на возење.

Со начинот на кој што го возеше возилото на видеото од претходно, направи да се случат неколку механички грешки заради лошо ракување.

Температурата на моторот и кочниците отидоа до плафон, не користи моторно кочење воопшто.

На два свиока можеше комотно да излегува со втор степен на пренос наместо да враќа до прва, ако кочеше подоцна и користеше моторно кочење ќе го држеше моторот на високи вртежи и ќе можеше да го гази одма на излез од кривина. Ќе идеа гумите така јабана, ама па малку кругови се не е страшно.

Мноооогу време изгуби на свиоците, иако беше брутално брз на правците.

Истото возило да го вози технички по спремен возач ќе направи многу подобри времиња по круг.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4022
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #52 на: Октомври 23, 2017, 14:26:47 pm »
инаку, се виде колку на Скопје му фалат астани од ваков тип

На државава ѝ фалат, не само на Скопје.
Уште некоја година 95% од коливе ќе може да се квалификуваат како олдтајмери. Па ќе биде уште позабавно да се гледаат трки на олдтајмери во нашиов град. :(

Многу ги сакам тркиве, ама џабе, луѓе... Истите коли ко пред 10 и 15  години... 106-ките, југовците, по некоја стара хонда опел... Никој ништо не вложува во спортов. Тапа сме. :(

Ме прашува еден колега, што коли има, брзи, јаки?? Срам ме фати, не можев да се сетам на кола која не е постара од 20г. Дури и интеграта не е повеќе тинејџерка...

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4211
 • The Spartan General
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #53 на: Октомври 23, 2017, 14:29:46 pm »
Сега клиото ќе го спастриш да биде огнена тинејџерка.  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9464
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #54 на: Октомври 23, 2017, 14:31:12 pm »
Па ќе се дружат со мојата милфица. ;D

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4022
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #55 на: Октомври 23, 2017, 14:33:33 pm »
Сега клиото ќе го спастриш да биде огнена тинејџерка.  ;D
Наравно уз твоја помош. Али цлиото круг нема да види, брдо се надевам :)

едит: Тота, Џукле, Пуци, ми направија ептен ЌЕФ. Браво за дечките, вожња со муда и знаење.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #56 на: Октомври 23, 2017, 15:43:39 pm »
;D ;DПрисутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38686
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #57 на: Октомври 23, 2017, 15:48:15 pm »
Имаме талентирани дечки и добри услови, мора да се „материјализира“ тоа во повеќе настани од ваков тип. Едноставно мора.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #58 на: Октомври 23, 2017, 15:51:05 pm »
Абе брука сме од држава. Како си дозволуваме како нација да немаме ваков спорт, стварно не ми е јасно.

Имаше еден (или повеќе примери не се сеќавам) како деца од Макдонија (мото крос) се натпреваруваат за Бугарија оти нема кај нас кој да вложи.

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3417
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #59 на: Октомври 23, 2017, 21:44:20 pm »
da bese trkava za oficijalno boduvanje vo nekakov si fia kalendar kje imase dosta pristojni vozila. vaka e samo legalna street race bez strav deka kje te kazni nekoj dzandar....

We stick everywhere!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html