Автор Тема: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !  (Прочитано 12659 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #15 на: Октомври 20, 2017, 13:40:09 pm »
Ајдеее

SKOPSKI KRUG 2017 kadesi skapan sekretaru na kriminalnata federacija-TRKI KE IMA AMA BEZ KRIMINALCI I SKAPANI PRECEDATELI I SEKRETARI


Отсутен velkov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 627
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #16 на: Октомври 20, 2017, 13:52:08 pm »
Стварно не знам како изгледа патекава. Претпоставувам е истата стара патека кај сајмиште?

Истата без паркингот само

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4905
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #17 на: Октомври 20, 2017, 13:54:05 pm »
Многу јака патекава што да ти кажам, ептен техника ти треба. Ха ха!
Два полукруга, две кривини и пуна гас!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #18 на: Октомври 20, 2017, 14:04:46 pm »
Значи ништо не сменаа. Стандард ... Телевизија - Макпетрол и назад.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #19 на: Октомври 20, 2017, 15:11:36 pm »
Си го сакам овој Мојсо ептен  ;D

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #20 на: Октомври 20, 2017, 19:22:35 pm »
S16 ќе победи во класа 3  ;D

...и Екрем 2.7 Biturbo 550 кс  ;D
« Последно менување: Октомври 20, 2017, 19:29:08 pm S16-HGT »

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #21 на: Октомври 20, 2017, 20:08:15 pm »
Сигурно на правците ќе има шикани од гуми , како што беше порано. Не туку паничете дека само право е
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1211
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #22 на: Октомври 20, 2017, 21:11:44 pm »
osnovniot uslov go ispolnuva, ima krug  ;D
barem parkingot da go imase vo krugot...

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4022
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #23 на: Октомври 21, 2017, 15:51:36 pm »
S16 ќе победи во класа 3  ;D

...и Екрем 2.7 Biturbo 550 кс  ;D
so tie fabricki turbincinja moze do kaj 400ks da e :)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9464
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #24 на: Октомври 21, 2017, 16:11:18 pm »
Хонда опет на самом врху, џаба турбинчиња.Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1590
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #25 на: Октомври 22, 2017, 16:09:34 pm »
И шо бидна сеа има некој повреден?
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9464
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #26 на: Октомври 22, 2017, 16:23:17 pm »
Организаторот е доста повреден, дај боже жив да остане.. А возачот го качија на носилка, не се знае за него.


Edit.
Жив е. Скршени 2 нозе, набиен граден кош и контузии на глава.

Отсутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2258
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #27 на: Октомври 22, 2017, 16:30:56 pm »
Еве видео од несреќата, јасно се гледа дека стои на место каде што не треба да стои:

https://www.facebook.com/ferat.siroki/videos/935159169968927/

Ако не се отвора го има во коментари:

https://www.facebook.com/groups/437002943097808/permalink/1163227757141986/

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #28 на: Октомври 22, 2017, 16:51:54 pm »

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2567
 • Everything is important.
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #29 на: Октомври 22, 2017, 18:22:32 pm »
Страшен удар... со кој памет таму стои???

Господ нека му е на помош!