Автор Тема: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !  (Прочитано 12657 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« на: Октомври 18, 2017, 13:57:21 pm »
Кружна трка Скопје круг
07/08.10.2017
ОРГАНИЗАТОР: АКК Примо авј

Програма:
Петок 20.10.2017
- Технички преглед и верификација 16:00-20:00 ч.
Сабота 21.10.2017
- Технички преглед и верификација 08:00-09:00ч
- Прва седница на жири 10:00ч
- Брифинг со натпреварувачите 11:00ч
- Неофицијален и официјален тренинг 12:00ч
- Втора седница на жири 18:30ч
Недела 22.10.2017
-Брифинг со натпреварувачите 10:00ч
- Свечено отварање 11:00ч
- Почеток на натпреварот 12:00ч


https://www.facebook.com/events/222546681603214/

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #1 на: Октомври 18, 2017, 14:14:33 pm »
Абе, 18-ти сме денес. Да не си смешал нешто со дативе на почеток :D

Него, не е КОНАЧНО, туку конечно :D

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #2 на: Октомври 18, 2017, 14:59:29 pm »
Дативе- Датумиве  ;D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #3 на: Октомври 18, 2017, 15:00:16 pm »
Така е! Се согласувам! ;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #4 на: Октомври 18, 2017, 15:06:01 pm »
Ти не си од Скопје, затоа коначно ти е стран збор :D


тогаш е објавено *

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #5 на: Октомври 18, 2017, 15:12:57 pm »
Апотека, порцулан, у, ...  ;D

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4022
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #6 на: Октомври 18, 2017, 16:04:48 pm »
Ќе има гости од србија (да продаваат излижани сликови и по некој дел), косовари (ваљда) и то.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #7 на: Октомври 18, 2017, 19:20:14 pm »
Е ако де нека се дешаа нешто ...

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3417
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #8 на: Октомври 18, 2017, 22:55:31 pm »
koj ja dizajnirase stazana so pravci ko za drag??? nemozea da bidat malku po kreativni?
We stick everywhere!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9464
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #9 на: Октомври 18, 2017, 22:59:28 pm »
Постојат многу добри варијанти без затварање на дополнителни улици, ама зошто се одлучиле за најлошата стварно не ми е јасно.

Стварно треба од негде да се почне, ама не значи дека треба да биде било како само за да се одржи.

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3417
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #10 на: Октомври 18, 2017, 23:01:33 pm »
mozele da dodadat sikanite kaj benziskata... ionaka toa e sve zatvoreno....ne e samo da pocnes. taa staza si postoi od koga postoi skopje krug.. i e dosadna kao bajat leb... ama toa e, aj da ne barame jajce vo vlaknoto!
We stick everywhere!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #11 на: Октомври 20, 2017, 08:22:47 am »
Бидејќи по утрото денот се познава, попладнево ќе биде одлучувачкиот момент за тоа дали ќе вреди да се потроши дел од викендот за дремење по булевари  ;D

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4022
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #12 на: Октомври 20, 2017, 11:03:50 am »
Бидејќи по утрото денот се познава, попладнево ќе биде одлучувачкиот момент за тоа дали ќе вреди да се потроши дел од викендот за дремење по булевари  ;D
Технички прием?

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #13 на: Октомври 20, 2017, 12:50:17 pm »
У 4 ..

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Одг: Кружна Трка Скопје КОНАЧНО !
« Одговори #14 на: Октомври 20, 2017, 13:04:14 pm »
Стварно не знам како изгледа патекава. Претпоставувам е истата стара патека кај сајмиште?