Автор Тема: Предлог ново градско возило, бензин, А/Б сегмент  (Прочитано 9319 пати)

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3481
Одг: Предлог ново градско возило, бензин, А/Б сегмент
« Одговори #30 на: 18 Октомври 2017, 18:18:45 pm »
твингово е на еден пријател ако си за ке праиме муабет за пониска цена
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Morphius

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 65
Одг: Предлог ново градско возило, бензин, А/Б сегмент
« Одговори #31 на: 20 Октомври 2017, 23:21:56 pm »
Старата Фиеста некако ич не ми се свиѓа. Внатре некако многу лоша ми е пластиката (не дека во Up-ов е нешто поразлична). C3 е интересен предлог
Беше да го видиш? :)
Ја видов С3ката. Баш споредував димензии со Јарисот и малце немогуче ми е дека се поприлично исти димензии. Вака на прв поглед делува ко цела класа да е изнад. Не успеав да возам, ама вака баш фино делуваше. Башка со 82 коња доаѓа.
Ако си за малку возено ауто разгледај го,имаш екстаФул опрема :D
Рено Твинго 1.2 75кс со 29.000км поминато
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2546529
хмм...интересно делува ова

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Одг: Предлог ново градско возило, бензин, А/Б сегмент
« Одговори #32 на: 20 Октомври 2017, 23:31:14 pm »
хмм...интересно делува ова

Јас имав такво, одлично возилце за низ град а и надвор од него. Релативно долги брзини има и многу е убаво за возење. Сенадевам дека средиле во меѓувреме некои глупости, како на пример кедерите се лепени со жива гуми и стално се вадат па треба да ги подместуваш. Малку е непрактично за низ град со две врати. Исто и Ап-от, цел тон железо внатре и непрактично со огромните врати. На скопски паркинг ќе имаш проблем со отварање на вратите. Гледај возило со 4 врати.

Отсутен Morphius

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 65
Одг: Предлог ново градско возило, бензин, А/Б сегмент
« Одговори #33 на: 21 Октомври 2017, 15:51:36 pm »
хмм...интересно делува ова

Јас имав такво, одлично возилце за низ град а и надвор од него. Релативно долги брзини има и многу е убаво за возење. Сенадевам дека средиле во меѓувреме некои глупости, како на пример кедерите се лепени со жива гуми и стално се вадат па треба да ги подместуваш. Малку е непрактично за низ град со две врати. Исто и Ап-от, цел тон железо внатре и непрактично со огромните врати. На скопски паркинг ќе имаш проблем со отварање на вратите. Гледај возило со 4 врати.
Точно дека е далеку од практично со 2 врати, ама па 90% од времето максимум двајца ќе се возат... Барем таков е планот сега за сега :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: Предлог ново градско возило, бензин, А/Б сегмент
« Одговори #34 на: 21 Октомври 2017, 16:24:07 pm »
хмм...интересно делува ова

Јас имав такво, одлично возилце за низ град а и надвор од него. Релативно долги брзини има и многу е убаво за возење. Сенадевам дека средиле во меѓувреме некои глупости, како на пример кедерите се лепени со жива гуми и стално се вадат па треба да ги подместуваш. Малку е непрактично за низ град со две врати. Исто и Ап-от, цел тон железо внатре и непрактично со огромните врати. На скопски паркинг ќе имаш проблем со отварање на вратите. Гледај возило со 4 врати.
Точно дека е далеку од практично со 2 врати, ама па 90% од времето максимум двајца ќе се возат... Барем таков е планот сега за сега :)
Со 2 врати има далеку подобра прегледност на страна зошто столбовите се поназад кога има 2 врати. Затоа е толку добро фиат 500 на пример.