Автор Тема: Купувам две зимски гуми 195-65/15  (Прочитано 660 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29579
 • Таков е животот... јебига
Купувам две зимски гуми 195-65/15
« на: Октомври 08, 2017, 16:01:46 pm »
Да се минимум 6мм шара, неоштетени, рамномерно изедени.

Предност има Sava Eskimo S3 но може и други.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13678
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Купувам две зимски гуми 195-65/15
« Одговори #1 на: Октомври 08, 2017, 17:23:09 pm »
Ти ги пратив само тие кај што е дефинирано дека може на парче. :)

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2608493 - Michelin Alpin A5 - 55eur нова гума

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2632026 - Goodyear Ultragrip 9 - 50eur нова гума

http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2639857 - Nokian WR D3 - 2000ден половна гума


Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1155
Одг: Купувам две зимски гуми 195-65/15
« Одговори #2 на: Октомври 08, 2017, 17:24:41 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2643986 - 80 Евра 4 комада :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29579
 • Таков е животот... јебига
Одг: Купувам две зимски гуми 195-65/15
« Одговори #3 на: Октомври 08, 2017, 17:50:00 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2643986 - 80 Евра 4 комада :)

Зимски Рики, зимски...

@MartinAlfista тие Нокианот ќе појдам да ги водам. Прво ќе проверам нови колку би ме чинеле па дали се исплати да земам половни или па да фукнам Кумхо нови.
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13678
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Купувам две зимски гуми 195-65/15
« Одговори #4 на: Октомври 08, 2017, 20:19:12 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=2643986 - 80 Евра 4 комада :)

Зимски Рики, зимски...

@MartinAlfista тие Нокианот ќе појдам да ги водам. Прво ќе проверам нови колку би ме чинеле па дали се исплати да земам половни или па да фукнам Кумхо нови.

Па нови ете, двата линкови над Нокианот... Кумхо кој знае колку би биле нови, ако е мала разлика/иста цена со Michelin/Goodyear од линковите, поарно една година стоени премиум отколку тазе пониска класа. Или не?

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1469
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Купувам две зимски гуми 195-65/15
« Одговори #5 на: Октомври 08, 2017, 20:35:35 pm »
Мишелинките со 10 евра доплата по гума добиваш нови 2017. Овие на огласот се 2016.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13678
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Купувам две зимски гуми 195-65/15
« Одговори #6 на: Октомври 08, 2017, 20:45:59 pm »
Мишелинките со 10 евра доплата по гума добиваш нови 2017. Овие на огласот се 2016.

Мислев дека се многу поскапи нови. :-\

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1469
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Купувам две зимски гуми 195-65/15
« Одговори #7 на: Октомври 08, 2017, 20:53:06 pm »
Пред две години кога ги земав беа 4170 динари по гума за истата димензија. Не верувам дека сега би биле поскапи.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29579
 • Таков е животот... јебига
Одг: Купувам две зимски гуми 195-65/15
« Одговори #8 на: Октомври 09, 2017, 22:40:14 pm »
Сакам да поминам малку поевтино, затоа се мислам иначе не би гледал половни.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1638
Одг: Купувам две зимски гуми 195-65/15
« Одговори #9 на: Октомври 10, 2017, 01:12:59 am »
Сиромавиот дупло плака, иди земи си нови
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29579
 • Таков е животот... јебига
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен jarec1983

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 25
Одг: Купувам две зимски гуми 195-65/15
« Одговори #12 на: Октомври 12, 2017, 13:26:40 pm »
3500 денари

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29579
 • Таков е животот... јебига
Одг: Купувам две зимски гуми 195-65/15
« Одговори #13 на: Октомври 15, 2017, 14:16:21 pm »
Купено. Good year ultra grip 9. Fala jarec.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!