Автор Тема: Квалитет на горивата во МК  (Прочитано 223841 пати)

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3071
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2550 на: Јуни 13, 2018, 10:18:33 am »
Не можам да се доизначудам какво ѓубре ни бутаат во секој сегмент и пак си ќутиме, демек нормално е тоа за кај нас, таква ни е државата, некоја ЧКЉ класа држава.

Овај народ е ненадјеблив, ти го дупиш тој бара уште.
Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2101
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2551 на: Јуни 14, 2018, 22:52:54 pm »
Наточил некој од новата "европска" нафта на макпетрол ?
>>>>><<<<<

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25354
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2552 на: Јуни 15, 2018, 08:27:44 am »
Да, јас. Не приметувам некаква разлика во однос на Diesel Power Jet.

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6858
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2553 на: Јуни 15, 2018, 10:06:38 am »
Абе каква европска нафта освен етикета ништо друго нема ново

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2101
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2554 на: Јуни 15, 2018, 20:09:40 pm »
после погоре пишаното за лукоил, се префрлам на макпетрол, денес и верна картичка си извадив
>>>>><<<<<

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4330
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2555 на: Јуни 15, 2018, 21:56:33 pm »
Има некое фајде од Верна?

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2101
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2556 на: Јуни 15, 2018, 21:59:20 pm »
шо знам, подобро нешто отколку ништо :)

 http://www.verna.mk/home

>>>>><<<<<

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46868
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2557 на: Јуни 15, 2018, 22:13:18 pm »
Најдобро ако може да се избегава точење после поројни дождови и делумни поплави, барем неколку дена.

Превентивно.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4330
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2558 на: Јуни 15, 2018, 22:21:59 pm »
Најдобро ако може да се избегава точење после поројни дождови и делумни поплави, барем неколку дена.

Превентивно.
Работев едно време со опрема за бензиски пумпи и убаво вика Дени, се дешавало да се напунат резервоарите со вода при поголеми дождови, ама ова е заради лошата монтажа.

Е вчера и јас си напунив нафта без да помислам, ама па што да правам, треба Август да чекам да прекинат дождовиве.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38112
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2559 на: Јуни 15, 2018, 22:23:20 pm »
Има некое фајде од Верна?
Гратис смоки.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3820
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2560 на: Јуни 15, 2018, 23:01:32 pm »
Најдобро ако може да се избегава точење после поројни дождови и делумни поплави, барем неколку дена.

Превентивно.
Работев едно време со опрема за бензиски пумпи и убаво вика Дени, се дешавало да се напунат резервоарите со вода при поголеми дождови, ама ова е заради лошата монтажа.

Е вчера и јас си напунив нафта без да помислам, ама па што да правам, треба Август да чекам да прекинат дождовиве.
Зарем е можно?
Јас некни повеќе на зафрканција дадов таква предпоставка.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4330
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2561 на: Јуни 15, 2018, 23:09:02 pm »
Yap!

За жал се случува. Што од лоша/нестручна монтажа, што од мрза да се затворат убаво капаците.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2298
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2562 на: Јуни 16, 2018, 01:21:10 am »
Има некое фајде од Верна?
Ако си стварно 'верен' на Макпетрол може да земеш уље или други ствари што имаат за пола цена. Али треба многу време да им бидеш верен, тешко се собираат поени.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4075
 • Passat B8
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2563 на: Јуни 16, 2018, 10:54:17 am »
pod automatizam zedoF verna karticka, posle podolgo vreme ko mi kaza kako/kolku se puniii... :D :D da ti bam reklamata za kartickata i mene glupio si rekof i ja frliiF :P
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3820
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2564 на: Јуни 16, 2018, 12:23:49 pm »
Јас ја имам и појма немам колку се собрале. Сигурно се над 4.000 ден.

Од време на време си купувам упола цена разни галантерии, сокче, мокче пред пат, и кога ќе дојде време ќе си земам акумулатор упола цена.