Автор Тема: Квалитет на горивата во МК  (Прочитано 205306 пати)

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6757
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2535 на: Јуни 12, 2018, 12:32:34 pm »
Значи у ПИЧКУ МАТЕР!!

Знаат дека имаат Лукоил вода во горивото и пак си го точат, мамицата у пичка!!

Вчера пун резервар колегава во Голфот ЕКТО 95 во Автокоманда и денес Голфот во Порше на сервис, резерварот пун вода. Е маме ќе им ебеме сеа на Лукоил.

добро нели прочита од горе шо пишав...шо бараше на Лук Оил на истата бензинска? Автокоманда?

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36582
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2536 на: Јуни 12, 2018, 13:07:01 pm »
затоа имаат многу октани нашиве горива, водата има бесконачна отпорност на самозапалување под притисок :D;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1711
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2537 на: Јуни 12, 2018, 13:11:42 pm »
Значи у ПИЧКУ МАТЕР!!

Знаат дека имаат Лукоил вода во горивото и пак си го точат, мамицата у пичка!!

Вчера пун резервар колегава во Голфот ЕКТО 95 во Автокоманда и денес Голфот во Порше на сервис, резерварот пун вода. Е маме ќе им ебеме сеа на Лукоил.

добро нели прочита од горе шо пишав...шо бараше на Лук Оил на истата бензинска? Автокоманда?
Pa za toa osol - Е маме ќе им ебеме сеа на Лукоил - za da gi tuzi i da ima unlimited supply na benzin dozivotno ;) WIN
« Последно менување: Јуни 12, 2018, 13:21:22 pm Inter1 »

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30759
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2538 на: Јуни 12, 2018, 13:25:31 pm »
Многу ми чудно, пун резервоар вода?

Ми личи кога на времето, друштво, испивме гајба пиво и ги наполнивме со вода да не се примети... :)

Добро, така е зборот. Битно вода... Порше ќе дадат примерок како доказ.


добро нели прочита од горе шо пишав...шо бараше на Лук Оил на истата бензинска? Автокоманда?

Јас прочитав ама колегава не прочитал.

Битно знаат дека има вода и си продаваат. Па доро бе дали се нормални будаливе? Кретени човече јас не знам дали имаат два грама памет.

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6757
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2539 на: Јуни 12, 2018, 14:21:06 pm »
или немаат, или незнаам шо им се случува на пумпиве.

А на таа во Автокоманда или друга?

обавезно да оди да се жали...

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17562
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2540 на: Јуни 12, 2018, 14:27:41 pm »
Е пичка им матер, кај најскапо гориво изминативе неколку години и уште вода ...

Присутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2730
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2541 на: Јуни 12, 2018, 14:52:04 pm »
Може им се поплавиле резервоарите од невремето...

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30759
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2542 на: Јуни 12, 2018, 14:55:11 pm »
или немаат, или незнаам шо им се случува на пумпиве.

А на таа во Автокоманда или друга?

обавезно да оди да се жали...

Таа. Обавезно.

Може им се поплавиле резервоарите од невремето...

Може баба им им се измочала во резерварите.

Ич не ме столи бојко што им се десило, астероид да ги акне дабогда, продаваат штета за пари.
Пазарна веќе би требало да се излезени од канцеларија.

Присутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2730
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2543 на: Јуни 12, 2018, 15:08:44 pm »
Така е,  само остро, ако треба и барикади ќе дигнеме, ноќни стражи ќе поставиме, нема вода, нема храна, нема живот.
Племето нивно, вода во ракија(пардон, гориво) да се ставало, ќе видат они... :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3632
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2544 на: Јуни 12, 2018, 23:07:45 pm »
Вероватно е поврзано со невремето, како и да е со среќа докажување со ЛукОил и Макпетрол.

Отсутен StefanMK

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 12
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2545 на: Јуни 13, 2018, 09:12:06 am »
така е мене ми начукаа вода во колава, ја носев на перење на резервар. Одвај ја оживеавме колата. На ултра звук ги чистеа цевчињата за гориво. Лукоил треба да го затворат под хитно , или да му се закачат еден куп инспекции.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30759
 • Таков е животот... јебига
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2546 на: Јуни 13, 2018, 09:38:19 am »
Ајмо кој е за ЕКТО, најново ефикасно гориво!! Намалена потрошувачка, зголемена моќност на моторот, намалување на абењето, заштита на  системот за вбризгување....

МАМИЦАТА У ОНОА МЕСТО!!!!!


Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4056
 • The Spartan General
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2547 на: Јуни 13, 2018, 09:54:24 am »
У пи*ку матер. Страшно.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3908
 • Passat B8
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2548 на: Јуни 13, 2018, 10:01:48 am »
така е мене ми начукаа вода во колава, ја носев на перење на резервар. Одвај ја оживеавме колата. На ултра звук ги чистеа цевчињата за гориво. Лукоил треба да го затворат под хитно , или да му се закачат еден куп инспекции.
u normalna drzava inspekcija idi i po utvrduvanje deka stvarno od tamu e puneto zatvara benziskata do razresuvanje na slucajot kako dspeala vodata vo rezervarot...
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7385
 • Пичлеме
Одг: Квалитет на горивата во МК
« Одговори #2549 на: Јуни 13, 2018, 10:09:27 am »
Не можам да се доизначудам какво ѓубре ни бутаат во секој сегмент и пак си ќутиме, демек нормално е тоа за кај нас, таква ни е државата, некоја ЧКЉ класа држава.

Овај народ е ненадјеблив, ти го дупиш тој бара уште.

If you love someone, set them free... If they return to you, put several 8-inch blades into their head... If they return again, thеn run... Just run!