Автор Тема: Совет и препорака за возило до 5000еур.  (Прочитано 59095 пати)

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4740
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #150 на: 28 Септември 2017, 09:18:46 am »
По ова горе што пишувате најубаво кола од салон да се земе. Секој стара кола ќе има маани, муабетот е да избереш нешто што не е буре без дно.
На капачето за масло може да се појави и бел талог од кондензација, доколку има многу талог и внатре низ капачката е тогаш нешто не е во ред.

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #151 на: 28 Септември 2017, 09:22:08 am »
Де бре, зарем толкави преваранти се. Могуќе да ја чувал колата за некој познат, па они налетале и ја земале.
Јас пак ке кажам дека братучедов на колегава и газдата се да не кажам како браќа на што би личело да му ја убута колата ако е крш како после ке го погледне во очи чим гарантираше за неа сигурно има некоја информација од каде, од кој, и зашто е земена башка и мајсторов беше саглам.

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3481
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #152 на: 28 Септември 2017, 09:29:46 am »
Брат за брат сирење за пари... Не им верувај многу многу!имам пријател купи сеат ибица од "познат" човек кој што имаше плац, после извозени 700 км завлече клип.
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #153 на: 28 Септември 2017, 09:30:15 am »
Де бре, зарем толкави преваранти се. Могуќе да ја чувал колата за некој познат, па они налетале и ја земале.

значи не е дека се преваранти невидени, нормално некој знае да одбере некој не.

 ама мислиш дека он ги знае и ги бирал сите коли една по една.

Јас лично мислам дека кола под 300к км нема во Паланка, а може и тоа е малце. Сите вратени без никаква сервисна историја. Барем нека им стоење оригиналната километража ќе знае чоек на шо да си пази.

Не вака земаш кола со 140к за 2800 евра 10 год стара и тоа Стило, и си веруваш дека е тип топ
А не за километражата си кажа чоекот нејќам да ве лажам незнам дали е реална а и тоа во огласот 140 000 сигурно му е намерно за да привлече муштерии колата имаше 158 000 инаку заборавив да спомнам дека извади документ дека колата е донесена пред 2 недели белким не ја возел некој и за 2 недели направил 18к. ;D

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #154 на: 28 Септември 2017, 09:34:56 am »
Брат за брат сирење за пари... Не им верувај многу многу!имам пријател купи сеат ибица од "познат" човек кој што имаше плац, после извозени 700 км завлече клип.
Незнам времето ке покаже вака беше добра а за тоа дека има најразлични случки, и дешавки во овој спорт ::) е јасно многу одамна.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4740
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #155 на: 28 Септември 2017, 09:43:07 am »
Јас продавма 306ка со 290 000км поминати, дојди види го ентериерот и после кажи ми тие што си ги гледал возила по колку имаат. Дека кога некој ќе ме праша и одма ееее многу, не е многу реална е и е 4 пати подобра и со сигурност со помалце километри од овие што сум ги гледал други.

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4991
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #156 на: 28 Септември 2017, 09:49:20 am »
И ентериерот  не е толку  репер,  еве јас не користам навлаки на седиштата возачкото почнува да дава некои почетни знаци на излитеност другите се стакло,  исто дугмињата од радиото ми се подизгребани од женски  нокти,  а колата има неполни пеесе илјади и 5години старост.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3481
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #157 на: 28 Септември 2017, 09:52:38 am »
Прав си јас мене воланот од прстен е масакар направрен а има поминато 108.000
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #158 на: 28 Септември 2017, 09:55:31 am »
Јас продавма 306ка со 290 000км поминати, дојди види го ентериерот и после кажи ми тие што си ги гледал возила по колку имаат. Дека кога некој ќе ме праша и одма ееее многу, не е многу реална е и е 4 пати подобра и со сигурност со помалце километри од овие што сум ги гледал други.
Ама добро другар или ти е нова или си ја купил половна во солидна остојба и си ја пазиш како очите се знае Германциве Италијаниве и други до колку километри го вози и чува новото возило највеќе до 200-250к и при тоа не му се ни замара многу на тој стандард таму и тие плати.Ке го дотера и ке го стави на оглас по што нашиве преваранти ке го купат и ке го дошминкаат уште толку и ке му ја крене цената до плафон а и самиот газда е свесен  дека  на оваа километража почнуваат веќе и најсериозните маани и дефекти кај моторот и дека со продажбата на возилото и негова доплата пак ке земе ново возило од салон.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4740
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #159 на: 28 Септември 2017, 10:03:23 am »
Кај нас е проблемот што не ги купуваат солидните од тамо, туку тоа што е невиден крш

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #160 на: 28 Септември 2017, 10:29:15 am »
Кај нас е проблемот што не ги купуваат солидните од тамо, туку тоа што е невиден крш
Имаат некоја математика и замисла дека ако купи некое поевтино возило убиено од возење со километража од 500 000к и свињарник од ентериер, со безброј гребаници утепано од град,  закачено од невнимание на некој паркинг па правено дека за некоја си мала пара ке го дотера  од внатре и од надвор  моторот ке го прочепка и него малце ке го засреди ке му изнапика еден куп адитиви и километражата ке ја врати за едно 330-320 000км.Што на прв поглед ке изгледа дека е чувана, и пазена ко да ја возел некој дипломат ке ја огласи за уште 2500-3000 бона од цената што ја купил, и на муштерии ке ја утепа од фалење или што би рекле ке им продава муда за бубрези математиката барем според мене за поскапо половно возило од горе и не му е исплатлива ке има може помалку шминкања и дотерувања ама ке нема да може да заработи на нејзе.Ке му стои со месеци и со години на плац додека не и падне пазарната вредност на колата и да го продаде подоцна испод цената за која го купил и да биде во зијан до гуша затоа што со овие плати и тешко дека ке може некој да си дозволи таква класа на возило а и кога би можеле би си го купиле од салон нели. 

Отсутен riki_staff

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5671
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #161 на: 28 Септември 2017, 11:28:56 am »
Еве со што се вративме од Паланка
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2610132
Со оваа опрема и оваа година на кола (редизајн стило)+тој мотор морам да кажам супер деал за 2800 евра ако е сочувана,нема врска шо е од паланка,во секое стадо има и црна овца нели :D овде кај нас првите стиловци од 2001-2002 и барат од 2500 евра до 3300 евра,а да знаеш какво стило видов од 2001 за 2600 евра...има запрежни коли подобри,а на телефон нормално испофалено и мазено,последниве 2 години колите бајаѓи држат цена во странство,ретко се начекува добра кола за евтини пари при што одма се купува,кај нас претежно се носи ѓубре за цената да биди поевтина т.е убаво за очи :D има и некој си носи асална кола но цената е повисока и ретко некој кој сака да ја види покрај поевтините.

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #162 на: 28 Септември 2017, 11:50:55 am »
Еве со што се вративме од Паланка
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2610132
Со оваа опрема и оваа година на кола (редизајн стило)+тој мотор морам да кажам супер деал за 2800 евра ако е сочувана,нема врска шо е од паланка,во секое стадо има и црна овца нели :D овде кај нас првите стиловци од 2001-2002 и барат од 2500 евра до 3300 евра,а да знаеш какво стило видов од 2001 за 2600 евра...има запрежни коли подобри,а на телефон нормално испофалено и мазено,последниве 2 години колите бајаѓи држат цена во странство,ретко се начекува добра кола за евтини пари при што одма се купува,кај нас претежно се носи ѓубре за цената да биди поевтина т.е убаво за очи :D има и некој си носи асална кола но цената е повисока и ретко некој кој сака да ја види покрај поевтините.
Наводно Стилово го давал 3100 испод тоа нејќел да чуе ама дека беше преку човек и ептен со молење ја даде за 2800 пошто толку и имаше колегава со него јас мислам дека ке се погоди колава е сега оставам времето да каже па доколку има нешто ке пишам.

Отсутен N0naMe

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 173
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #163 на: 28 Септември 2017, 11:55:27 am »

Само што се вратив од Крива Паланка. Најмногу од сите ме разочара Бравото една посериозна и видлива голема гребаница на лева задна врата и неколку други гребаници по крила и браници ентериерот беше катастрофааа доста излижан волан исто така и навлаката од мењачот пластиките и тапацирот од вратите ептен крцкаше и нервираше искршени пластики од самите отвори од каде што лади климата и многу тешко запали со многу верглање очигледно не била палена подолг период најстрашно беше што штракаше самиот мотор како трактор одкако се загреа штракањето не престана за цената не прашувајте 4700.
[/quote]
Убаво ти реков јас дека браво под 5000 убаво нема. И јас сакам да начекам некое па макар било и крилце фарбано и со гребаници. Внатре да ми е сочувано бидејќи ентериерот му е врв.
Гледаш тоа со опремата 5200 му бараа, а удрено целото. Нормално дека кога удрено е 5200 здраво за 4700 и убаво нема. АКо не е тајна кое си го гледал од 4700 во Паланка. ИМа ли линк до него
[/quote]Иначе еве го Бравото  го најдов на Реклама5 нека не те залажуваат сликите тапа е.
http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=2529967

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4991
Одг: Совет и препорака за возило до 5000еур.
« Одговори #164 на: 28 Септември 2017, 12:46:47 pm »
Еве овде не е мачка во вреќа и онака еден куп од увозот биле во некој момент вакви пред да ги изнашминкат :)
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2627358
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html