Автор Тема: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo  (Прочитано 15221 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3899
 • хаУс мајстор
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #90 на: Март 30, 2018, 18:57:28 pm »
Мене ме фаќа страХ да не искочи исто вака кога кај мене ќе ставам 17ки.
Си бара спиралчиња, тоа ми е стравот.
Иначе одличен бандаж, супер легнал, уште посупер после спуштањето :)
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36004
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Goran

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 92
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #92 на: Март 30, 2018, 20:20:56 pm »
Следно на агендата е затемнување на прозорците со 50% фолија и атест, керамички третман кај Даме и редовен сервис.

Само што доаѓам од кај Даме, ме убеди да почекам ти да направиш керамика (да се увежба на тебе :P) и на тој начин да ме натера и мене :)

Присутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #93 на: Март 30, 2018, 20:24:58 pm »
Следно на агендата е затемнување на прозорците со 50% фолија и атест, керамички третман кај Даме и редовен сервис.

Само што доаѓам од кај Даме, ме убеди да почекам ти да направиш керамика (да се увежба на тебе :P) и на тој начин да ме натера и мене :)

Ќе му ја оставам. Нека ја среди. Па ќе видиш како е. Ќе пиеме пиво на хауба долу на пауза.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2618
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #94 на: Март 30, 2018, 20:26:50 pm »
Следно на агендата е затемнување на прозорците со 50% фолија и атест, керамички третман кај Даме и редовен сервис.

Само што доаѓам од кај Даме, ме убеди да почекам ти да направиш керамика (да се увежба на тебе :P) и на тој начин да ме натера и мене :)

Ќе му ја оставам. Нека ја среди. Па ќе видиш како е. Ќе пиеме пиво на хауба долу на пауза.
nem9ze toa taka ne ne ..pivo samo kaj mene na tarasa a meceto vo dvor ke go gledame i uzivame

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3149
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #95 на: Март 30, 2018, 21:06:52 pm »
Следно на агендата е затемнување на прозорците со 50% фолија и атест, керамички третман кај Даме и редовен сервис.

Само што доаѓам од кај Даме, ме убеди да почекам ти да направиш керамика (да се увежба на тебе :P) и на тој начин да ме натера и мене :)

Ќе му ја оставам. Нека ја среди. Па ќе видиш како е. Ќе пиеме пиво на хауба долу на пауза.
nem9ze toa taka ne ne ..pivo samo kaj mene na tarasa a meceto vo dvor ke go gledame i uzivame

Само да си знаете, откако зема сертификат Даме пие само увозно пиво од реномирани производители со географско потекло.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24214
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #96 на: Март 30, 2018, 21:15:41 pm »
Одлични тркалата!

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18390
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #97 на: Март 30, 2018, 22:19:24 pm »
Таман е сега за учество за Стингер.

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3050
 • GTI®
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #98 на: Април 01, 2018, 05:34:56 am »
Шовелет скапивегуми? :)

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk


Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 661
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #99 на: Април 01, 2018, 12:06:13 pm »
Odlicen primer kako se sredue auto.

Extra bandas, po moj vkus na uklopuvanje maaalce premnogu sport nota za tipot na autoto  :)
Dosta skladno mi izgleda i so prethodniot bandas.


Imas mnogu ubava nijansa na fabricko zatementi stakla.
Vnimavaj kakva folija ke izberes, megudrugoto i radi nijansata koja sega ja imas.

Присутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #100 на: Април 01, 2018, 12:08:27 pm »
Утрово, приметив дека вчера ми ги украле капачињата од ѕиваните кои што беа фини на изглед и дојдоа заедно со бандажите.

Три дена. Толку издржаа.

Очекував дека ќе имам некаква ујдурма на возилото, епа ете. Капачињата си го изедоа данокот.

Се надевам ќе остане само на тоа.

Јебига, живот.

Македонија вечна. Целадае.

« Последно менување: Април 01, 2018, 12:18:07 pm zlatkoa »

Присутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #101 на: Април 01, 2018, 12:13:48 pm »
Odlicen primer kako se sredue auto.

Extra bandas, po moj vkus na uklopuvanje maaalce premnogu sport nota za tipot na autoto  :)
Dosta skladno mi izgleda i so prethodniot bandas.


Imas mnogu ubava nijansa na fabricko zatementi stakla.
Vnimavaj kakva folija ke izberes, megudrugoto i radi nijansata koja sega ja imas.

Ќе биде дискретно затемнување, нема да ја правам санудк црна.

Ми пречи сонцето на подолги релации, и сакам да го намалам УВ зрачењето.

Фиестата ја затемнив исто така со 50% фолија. Мислам дека ќе дојде таман.
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,16636.msg783659.html#msg783659

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 776
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #102 на: Април 01, 2018, 12:17:48 pm »
Уууууу браво за Супертуризмо! PS4 фина гума, кај мене издржа две сезони.

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 661
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #103 на: Април 01, 2018, 14:22:58 pm »
Bandasot para oci nema sto, i otidoa jabana kapacinjata, ah be..........
Vo M-kar imaat metalni 100den parce, a verovatno ke najdes i vo Makautostar.

Kako lepi Michlenot?

Aj bas pisi sto folija ke izberes, vo potraga sum na kvalitetna vo zelenkasta nijansa.
Jas sum za varinanta da imaa sto pogolem koeficient na odbojnost na svetlina i toplina, a pri toa  da ne e mnogu zatemento.
Kaj nas takvi najdov od Llumar.
Imaat edna serija koja sto so 20% zatemnetost imaat podobri performansi od drugi brendovi so 50 % zatementost.
Ne gi staviv zatoa sto mi napravija problem so polarizirani nocari za sonce se pravi violetovo vinozito.


Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3946
Одг: Mercedes Benz B180 Blue Efficiency 1.6 Turbo
« Одговори #104 на: Април 01, 2018, 14:38:56 pm »
Многу секси бандаж! Jас лично не би идел со тој избор на гуми, не гледам логика на ставање на ваква гума со оглед намената на возилото и би ставил primacy 3/4.