Автор Тема: BMW 335d e90  (Прочитано 3645 пати)

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4196
 • French diamond
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #30 на: Јуни 02, 2019, 19:51:11 pm »
Скоро 600 коња ин тотал  :D Бмв-то е побрзо  според спецификации, а на видеото мерџо бега и тоа салам на крајот или така само изгледа ?

Присутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1210
 • M Performance
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #31 на: Јуни 02, 2019, 23:04:43 pm »
Директоре видеото не сака да го пушти, кажува нешто нот валид.... Инаку сакав да те прашам дали зема штопови, јас размислувам за фејслифт за моето па ако имаш од каде да земеме заедно може ќе добиеме попуст.

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 367
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #32 на: Јуни 02, 2019, 23:07:22 pm »
Директоре видеото не сака да го пушти, кажува нешто нот валид

Вимео е паднат изгледа, пробај утре ваљда ќе го средат

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2420
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #33 на: Јуни 03, 2019, 08:21:10 am »
Скоро 600 коња ин тотал  :D Бмв-то е побрзо  според спецификации, а на видеото мерџо бега и тоа салам на крајот или така само изгледа ?
https://www.automobile-catalog.com/auta_cmp2.php


Мечето е побрзо на хартија, ама претпоставувам дека атмо мотор од 2002 со некаков модифициран ауспух изгубил некое коњче до сега. Кога возев позади него бев побрз (ваљда drafting) ама после првиот brake check решив да олабавам, сепак е јавен автопат благословен со непрегледни кривини, крпеници, вдлабнатини, кратери, камчиња во сите ленти и не ми се мења по трет пат шофершајбна ::) Криво ми е што не се сретнавме кај новата делница.

Наравоучение 5.0 V8 си е 5.0 V8 односно: No replacement for displacement! :)


Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2410
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #34 на: Јуни 03, 2019, 08:58:00 am »
Се гледаше од видеото дека станува збор за културна забава :)

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2420
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: BMW 335d e90
« Одговори #35 на: Јуни 03, 2019, 09:38:05 am »
Директоре видеото не сака да го пушти, кажува нешто нот валид.... Инаку сакав да те прашам дали зема штопови, јас размислувам за фејслифт за моето па ако имаш од каде да земеме заедно може ќе добиеме попуст.
Нема Hella кај нас, само некои кинески чкартоини. Можно е да одам за Немско летово па ќе пробам да донесам. Јас планирам вакви, иста форма имаат и истите сијалички пасуваат, не се со LED, разликата е само во горниот надворешен дел кој фабрички е црвен (десно). Не е некоја огромна промена ама мислам дека поубаво и стојат:


За да монтираш фејслифт штопови на е90 ќе треба и багажник да мењаш.

https://www.youtube.com/watch?v=uPmP1uQUX9U

А за е92 мислам дека можеш lci да монтираш без проблем, само ќе треба некој да ти ги искодира после.
« Последно менување: Јуни 27, 2019, 14:59:03 pm Molec »