Автор Тема: Fiat Coupe 2.0 16V  (Прочитано 8291 пати)

Отсутен aleksandar_bt

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 340
Одг: Fiat Coupe 2.0 16V
« Одговори #75 на: Јули 30, 2018, 01:54:34 am »
Знам дека е тешка и јас имам само моето е 2.0 20в  155кс.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 376
Одг: Fiat Coupe 2.0 16V
« Одговори #76 на: Јануари 19, 2019, 17:40:28 pm »
Апдејт на темата, прво требаше термостат да се смени, ама не можевме да најдеме, па направивме калемење со друг како привремено решение. Друга работа, минатата недела кога беше снегот татко ми ја чукна во Скопје, удрил во друга кола која нагло закочила, па сеа еден се нафати дека ќе ја поправи, па ќе видиме што ќе направи. Инаку нема некоја голема штета, ама хаубата е доста извиткана.Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 376
Одг: Fiat Coupe 2.0 16V
« Одговори #77 на: Февруари 08, 2019, 09:39:39 am »
Среден е фиатот, и задоволен сум како ја исправија хаубата. Плус беше исфарбан и браникот и кровот, се комплет ми зедоа 12 000 денари.
Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2653
Одг: Fiat Coupe 2.0 16V
« Одговори #78 на: Февруари 08, 2019, 10:40:40 am »
Одлично
Си требал да ги исполираш и фаровите

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 376
Одг: Fiat Coupe 2.0 16V
« Одговори #79 на: Февруари 08, 2019, 10:45:47 am »
Одлично
Си требал да ги исполираш и фаровите
Ќе биде и тоа. :)

Отсутен kargh77

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 403
Одг: Fiat Coupe 2.0 16V
« Одговори #80 на: Февруари 08, 2019, 13:45:47 pm »
Добар е!

Отсутен GTI16V

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 543
 • It ain't GTI if it's not 16V
Одг: Fiat Coupe 2.0 16V
« Одговори #81 на: Февруари 08, 2019, 16:19:01 pm »
Супер испаднала, и помалку да му ја даваш на татко ти сега  ;D

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 376
Одг: Fiat Coupe 2.0 16V
« Одговори #82 на: Мај 30, 2019, 21:21:42 pm »
Една тазе од фиатчето


https://imgur.com/Ac4lqbk
« Последно менување: Мај 30, 2019, 21:28:57 pm Djokica »

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 714
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: Fiat Coupe 2.0 16V
« Одговори #83 на: Мај 30, 2019, 22:13:11 pm »
^Баш фино. :)
Прашање, во каква состојба ти е задниот трап? Дали имаш менувано лагери на вилушки позади и буфери, или океј си е?

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 376
Одг: Fiat Coupe 2.0 16V
« Одговори #84 на: Мај 30, 2019, 23:32:11 pm »
^
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Баш фино. :)
Прашање, во каква состојба ти е задниот трап? Дали имаш менувано лагери на вилушки позади и буфери, или океј си е?
Да ти кажам до сега не сум менувал, во добра состојба е, сеуште не покажува знаци за интервенција. 😀