Автор Тема: Кодирање на нов клуч - Astra H  (Прочитано 6819 пати)

Отсутен @ILE@

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 206
Одг: Кодирање на нов клуч - Astra H
« Одговори #15 на: 30 Јануари 2017, 11:26:31 am »
Цитат
Веро тафталиџе, младо дечко еден работи ѕвер е. ке ти заврши работа за исто или помалце од тоа што си платил и не се исплати кога можеш и во скопје :D

Бев, зборував со дечкото, а и со неколку други низ Скопјево. Тој конкретно ми рече дека не кодира клучеви што не се оригинал или што не се купени кај него. Покрај тоа, само за режење ми бараше 1000 денари што ми се виде премногу за таа работа. Други ми бараа над 50 евра за режење и кодирање.
Не викам дека не работи тој или другите како што треба, меѓутоа понекогаш претеруваат со цените за нивните услуги.

Отсутен Fatyovan

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 3
Одг: Кодирање на нов клуч - Astra H
« Одговори #16 на: 13 Февруари 2018, 14:27:36 pm »
Проблемот е решен. Бев до Тетово успатно, и клучот го изрежав за 300 денари кај локален клучар. Потоа, отидов до Auto CEM и таму ми го кодираа клучот за 500 денари во рок од 15-тина минути. Се на се 800 денари за режење и кодирање, наспроти вртоглавите суми што скопскиве клучари ги бараат (на пр. 2500 - 5000 денари) и тоа за нецели 15 минути работа.

Мој совет, доколку некој има ситуација како мојата, сигурно повеќе ќе му се исплати да оди до Тетово и да си заврши работа таму.

Веро тафталиџе, младо дечко еден работи ѕвер е. ке ти заврши работа за исто или помалце од тоа што си платил и не се исплати кога можеш и во скопје :D

Drugar toj u taftalidze ne kodira klucevi sto ne se kupeni od kaj nego, a za rezenje samo zima 1000 mkd. A kluc komplet da si kupis kodiran i rezan e 4000-5000 mkd

Присутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6306
  • Бенве сие бенве
Одг: Кодирање на нов клуч - Astra H
« Одговори #17 на: 13 Февруари 2018, 15:18:14 pm »
Режење клуч 1000ден?на тие мозокот ли им чури?


Испратено од мојот прекрасен мобилен користејќи Тапаток