Автор Тема: каде да поправам дупка од цигара во седиште?  (Прочитано 2688 пати)

Отсутен crcic

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 45
каде да поправам дупка од цигара во седиште?
« на: 12 Септември 2017, 15:12:14 pm »
Здраво,

Дали може некој да ми каже каде да поправам дупка од цигара во седиште? Не е бог знае колава, 3-4 милиметри и не е дека бог знае колку ми смета ама доколку има накаде некој да ми го среди не ке е лошо. Колата е пасат б8 2015, седиштата се како овие од сликава https://i.wheelsage.org/pictures/v/volkswagen/passat_alltrack/volkswagen_passat_alltrack_28.jpeg и да е малерот поголем ми се направи дупчето на оној дел што не е кожа, него она материјалот како превртена кожа што е, да беше директ на кожата ке куртулеше некако.

Фала

Отсутен crcic

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 45
Одг: каде да поправам дупка од цигара во седиште?
« Одговори #1 на: 12 Септември 2017, 16:02:42 pm »
ај сам да си одговорам, најдов една тема со мојов проблем и гледам нема решење освен ново седиште или навлаки. Нормално ке ставам навлаки, е сега што сакам да прашам е дали овие САМАД се добри? Пошто нив ко демек ми ги препорачаа.

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3768
Одг: каде да поправам дупка од цигара во седиште?
« Одговори #2 на: 12 Септември 2017, 17:51:36 pm »
I euro stil vo zelezara se odlicni  ;D

Отсутен mambo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 77
Одг: каде да поправам дупка од цигара во седиште?
« Одговори #3 на: 12 Септември 2017, 18:12:08 pm »
a da ne gledas vo dupceto najarno ce bide

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20556
Одг: каде да поправам дупка од цигара во седиште?
« Одговори #4 на: 12 Септември 2017, 20:40:32 pm »
ај сам да си одговорам, најдов една тема со мојов проблем и гледам нема решење освен ново седиште или навлаки. Нормално ке ставам навлаки, е сега што сакам да прашам е дали овие САМАД се добри? Пошто нив ко демек ми ги препорачаа.

Јас најтопло ги препорачувам САМАД. На Лансерот ми направија навлаки кои воопшто не се познаваа дека се навлаки, ептен фабрички си личеа.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3123
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: каде да поправам дупка од цигара во седиште?
« Одговори #5 на: 12 Септември 2017, 21:00:43 pm »
Koj i da odberes od ovie dve firmi nema da utnes pojdi i vidi koi materjali gi imaat i dali nesto ke ti odgovara

Отсутен crcic

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 45
Одг: каде да поправам дупка од цигара во седиште?
« Одговори #6 на: 12 Септември 2017, 21:12:22 pm »
sekako ne gledam, na zadnite sedista e. problem e sto imam mail deca i stom go zabelezat (a ke go zabelezat koga togas) nareden cekor ke bide po sekoja cena da se buta so prstite vo nego i ke mu ebat mater ke go prosirat za mnogu kratko vreme. p.s. eve u momentov gi slusam so soba gledaat nekoj crtan i se smeat ko gjavoli nekoj, i vednas si zamisliv kako so istiot toj osmeh butaat so prstite u dupceto.... kosa mi se naezi. :)))

a da ne gledas vo dupceto najarno ce bide

Отсутен crcic

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 45
Одг: каде да поправам дупка од цигара во седиште?
« Одговори #7 на: 12 Септември 2017, 21:14:36 pm »
bev vo samad, imaat interesna eko koza, plus mi pokazaa sliki od navlaki koj sto vekje gi mestele na pasat kako mojot, odlicno licat.

u sekoj slucaj fala na site na sovetite, ke se javam utre i ke zakazam seansa.

Koj i da odberes od ovie dve firmi nema da utnes pojdi i vidi koi materjali gi imaat i dali nesto ke ti odgovara