Автор Тема: Прашања и советување  (Прочитано 79820 пати)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Прашања и советување
« на: Ноември 29, 2010, 20:22:05 pm »
Еј луѓе, барам а купам плеер за во кола, сега не се разбирам многу во тие техники и не знам како да се изразам, ми треба плеер кој од него искача екран, видов денес еден алпина ми слам дека беше, но го видов само преку излог дека беше затворено. Дајте некој линк, совет , цена отприлика колку одат или ако некој знае да продаваат половно такво ќе ми заврши работа.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19749
Одг: Прашања и советување
« Одговори #1 на: Ноември 30, 2010, 13:03:20 pm »
Претпоставувам дека бараш некое од овие:

http://www.alpine-electronics.com.mk/produkti/mobile-media-stations.html
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/109/281/AVH-5200BT/index.html

Сега претежно идат во пакет како навигациски уреди, плус милион други функции, не само како ДВД плеер или нешто слично.
Неам појма која цена се, знам дека едно време беа одвратно скапи. Башка, рачунај дека се мета на крадци, па (пу пу не дај Боже),
можно е да останеш и без уредот.

Што се однесува за половно или не, најискрено, неам баш изградено мислење за тоа, поготово за вакви уреди...
Ама ново си е ново нели :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9387
Одг: Прашања и советување
« Одговори #2 на: Ноември 30, 2010, 14:38:21 pm »
Еве ти линк со македонски цени :) http://www.dogsecurity.mk/component/virtuemart/category/6/dvd.html
« Последно менување: Ноември 30, 2010, 16:42:32 pm Banzai »

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Прашања и советување
« Одговори #3 на: Ноември 30, 2010, 23:58:45 pm »
Бев прееска гледав што е како е и изгледа дека ова ќе го земам http://www.dogsecurity.mk/mk/component/virtuemart/details/546/6/dvd-%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%B5%D1%80%D0%B8/clarion-vz-409e.html  дојдовме до цена од 24 500 со се монтирање.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19749
Одг: Прашања и советување
« Одговори #4 на: Декември 01, 2010, 02:48:26 am »
Охохооооо.... епа ајде поздрави и честички :)
К'смет, успех, па да викаш на Водно, да го тресеме Скопје и да кршиме шише у знак на здравица :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24482
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Прашања и советување
« Одговори #5 на: Декември 01, 2010, 09:57:15 am »
Ај честито. Ате у Дог е одличен дечко, и биди сигурен дека добро и професионално ќе го наместат.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Прашања и советување
« Одговори #6 на: Декември 01, 2010, 12:58:13 pm »
Хахахах , ќе ви кажев фала али уште не сум го земал, за денес планирам да го земам, ако успеам да го монтирам ќе пставам сликички па и ќе частиме ако треба

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24482
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Прашања и советување
« Одговори #7 на: Декември 01, 2010, 15:22:26 pm »
На толку дадени пари, жал ми е да ти кажам да частиш. Ај од следна плата. :)

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8517
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Прашања и советување
« Одговори #8 на: Декември 01, 2010, 18:26:55 pm »
финишот од муабетов тука http://www.carclub.mk/index.php/topic,17.new.html#new

Отсутен vili

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 114
Одг: Прашања и советување
« Одговори #9 на: Јануари 24, 2011, 22:10:22 pm »
Некој да знае како се мести саатот во Honda civic 2008.

Малку ме фаќа страв од тие дугмиња па ако некој ја совладал процедурата слободно слушам.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9986
Одг: Прашања и советување
« Одговори #10 на: Јануари 24, 2011, 22:14:43 pm »
Седан или HB?
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен vili

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 114
Одг: Прашања и советување
« Одговори #11 на: Јануари 25, 2011, 08:33:19 am »
HB

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9986
Одг: Прашања и советување
« Одговори #12 на: Јануари 25, 2011, 13:30:37 pm »
Претпоставуам дека прво држиш на копчето кај што пишува Clock, би требало да биде AM/FM. Го држиш по долго додека не почне да трепка саатот, мислам дека и звук има некој кога ќе почне. После на 1 и 2 подесуваш саат и минути, под нив треба да да пишува H и M. Така да ако не е на 1 и 2, види каде пишува H и М :)

На крај пак стискаш на Clock т.е. на АМ/FM
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен vili

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 114
Одг: Прашања и советување
« Одговори #13 на: Јануари 25, 2011, 14:48:49 pm »
Откако ќе ти казат се изгледа лесно.
Thanks

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 522
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Прашања и советување
« Одговори #14 на: Март 02, 2011, 20:18:57 pm »
Pozz ekipa...
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk