Автор Тема: Проблем со лаптоп  (Прочитано 1604 пати)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5938
Проблем со лаптоп
« на: Август 20, 2017, 21:38:19 pm »
Веќе 2 месеци екранов на лаптопов ме зафркава.. имено сликата замрзнува и се појавуваат линии вертикални.. Кога ќе го стегнам десно во ќошот се си се нормализира, кога ќе го пуштам пак замрзнува.. го отворив нема ништо откачено или одлемено..
Што можи да му биди, некое чаре ?

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31361
 • Таков е животот... јебига
Одг: Проблем со лаптоп
« Одговори #1 на: Август 20, 2017, 21:45:59 pm »
го отворив нема ништо откачено или одлемено..

Има, само ти не го гледаш. Хардверски проблем е, носи го на сервис.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38141
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Проблем со лаптоп
« Одговори #2 на: Август 20, 2017, 21:50:15 pm »
Веројатно ќе ти сменат нов дисплеј.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен masterficx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 478
Одг: Проблем со лаптоп
« Одговори #3 на: Август 21, 2017, 14:03:22 pm »
Или можда кабелот од матична плоча до монитор...
Cheap + Reliable = Not Fast
Fast + Cheap = Not Reliable
Reliable + Fast = Not Cheap

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5938
Одг: Проблем со лаптоп
« Одговори #4 на: Август 21, 2017, 17:05:05 pm »
Не, проблемот колку што приметувам е механички (ваљда хардверски).. Му ставив како чивинче меѓу дисплејот и рамката па ете го сега за сега тера.. али до кога незнам..