Автор Тема: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК  (Прочитано 104130 пати)

Отсутен draganamon

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 572
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #150 на: 20 Ноември 2020, 16:20:49 pm »
@draganamon  Ако веќе имаш 12.000-13.000 купи нова кола. Имаш кредити, лизинг 300 чуда, ем нова кола, под гаранција, ем нема е**вање со „прв газда возена од баба кола“. Барем сега е полесно до нова кола, имаш избор и опции еден куп. Не мора една кола слепо да ја бараш. Барем јас така би направил.
п.с. подобро Папучар отколку женати душата да ти ја изеде после :D мала шала не се лути
Така и јас размислувам, но 1.4 атмосфетецот на Фиат Типо е за никаде.
Се надевам новиот 1.3 турно бензинец со 100кс ке е многу посоодветен за Фиат Типо Седан.



Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8077
  • Малерозен дрводарец
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #151 на: 20 Ноември 2020, 16:24:06 pm »
@draganamon  Ако веќе имаш 12.000-13.000 купи нова кола. Имаш кредити, лизинг 300 чуда, ем нова кола, под гаранција, ем нема е**вање со „прв газда возена од баба кола“. Барем сега е полесно до нова кола, имаш избор и опции еден куп. Не мора една кола слепо да ја бараш. Барем јас така би направил.
п.с. подобро Папучар отколку женати душата да ти ја изеде после :D мала шала не се лути
Така и јас размислувам, но 1.4 атмосфетецот на Фиат Типо е за никаде.
Се надевам новиот 1.3 турно бензинец со 100кс ке е многу посоодветен за Фиат Типо Седан.





Баш штета ако им ставаат лајно мотори.
Денес видов еден хеч во живо - конечно, одлично изгледа.
Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8808
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #152 на: 20 Ноември 2020, 17:22:11 pm »
Ja bi odel na hatchback-ot ili karavan.  Toa sedanot mi e ko za Iranski pazar

Отсутен Marakana

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 886
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #153 на: 20 Ноември 2020, 17:25:23 pm »
Toa tipo sedanot so e, ke mu dojde kako fiat egea turski ili ima razlika ?
Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43371
  • Il Moderatore
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #154 на: 20 Ноември 2020, 17:49:35 pm »
Швабо или Фарук од Зеница? ;D
Швабо, швабо.Дури и по мое инсистирање да му пратам капар, ме убедуваше дека нема потреба. Со легален дилершип за итаљански аута (алфа, ферари, масерати). 159-ката иначе беше реогласена после 1 недела од „Фарук“ со 2500е повисока цена.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен draganamon

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 572
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #155 на: 20 Ноември 2020, 18:00:32 pm »
Toa tipo sedanot so e, ke mu dojde kako fiat egea turski ili ima razlika ?
Истото е.
Има разлика помеѓу Хеч и Седан освен формата ?

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9899

Отсутен R2D2

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 427
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #157 на: 29 Јануари 2021, 16:55:09 pm »
Истото е.
Има разлика помеѓу Хеч и Седан освен формата ?
Хеч е со петта врата, седан е со 4 врати.
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #158 на: 30 Јануари 2021, 02:08:08 am »
Истото е.
Има разлика помеѓу Хеч и Седан освен формата ?
Хеч е со петта врата, седан е со 4 врати.
Врата да, пошто влегуваш во колата од позади.... Моноволумен и биволумен.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43371
  • Il Moderatore
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #159 на: 30 Јануари 2021, 10:20:11 am »
Имел 95 Кавадарци, „поштен“ е или преварант со тапија?  И некој точна локација да знае?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен koce1102

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1483
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #160 на: 30 Јануари 2021, 21:03:04 pm »
Мислм дека е поштен.
Локација обиколница под хотел Фени.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43371
  • Il Moderatore
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #161 на: 30 Јануари 2021, 21:21:37 pm »
Фала @koce1102 !

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Nostromo

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #162 на: 04 Февруари 2021, 13:12:50 pm »
dali imate nekoe iskustvo so MT-AUTO plac Ohrid, posten/neposten (ima dosta golem izbor, a slusnav i brzo obrt na vozila pravi, sve uvezeno od Italija so servisna kniska, kolega kupe Astra J, si ja provere na Carfax mislam po VIN, se vo red), isto i za placot MKD Automobile premium od Kriva Palanka mislenje, i toj se so servisni nosi od Italija so garancija. Planirav da kupam Rav4, Suzuki ili Nissan 2012+ pa sekoe iskustvo so ovie placevi e dobredojdeno

Отсутен Nemam Idea

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 20
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #163 на: 04 Февруари 2021, 13:23:08 pm »
dali imate nekoe iskustvo so MT-AUTO plac Ohrid, posten/neposten (ima dosta golem izbor, a slusnav i brzo obrt na vozila pravi, sve uvezeno od Italija so servisna kniska, kolega kupe Astra J, si ja provere na Carfax mislam po VIN, se vo red), isto i za placot MKD Automobile premium od Kriva Palanka mislenje, i toj se so servisni nosi od Italija so garancija. Planirav da kupam Rav4, Suzuki ili Nissan 2012+ pa sekoe iskustvo so ovie placevi e dobredojdeno

Зема една пријателка од МТ Охрид, солидно зачувано бомбонче, ама малку соленко. За сега е задоволна. позз

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3123
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: “Добри/Лоши“ плацеви низ МК
« Одговори #164 на: 04 Февруари 2021, 13:47:03 pm »
dali imate nekoe iskustvo so MT-AUTO plac Ohrid, posten/neposten (ima dosta golem izbor, a slusnav i brzo obrt na vozila pravi, sve uvezeno od Italija so servisna kniska, kolega kupe Astra J, si ja provere na Carfax mislam po VIN, se vo red), isto i za placot MKD Automobile premium od Kriva Palanka mislenje, i toj se so servisni nosi od Italija so garancija. Planirav da kupam Rav4, Suzuki ili Nissan 2012+ pa sekoe iskustvo so ovie placevi e dobredojdeno
imam qashqai dojdi vidi go 🙂