Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 319910 пати)

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7211
 • Пичлеме
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6240 на: Март 14, 2019, 21:50:51 pm »
И.Т. Тхе Екстра-Терестриал

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3280
 • Пиши лаже
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6241 на: Март 14, 2019, 23:42:35 pm »
Информативно само, дали знае некој..
Дали ако татко ми донесе кола на БГ табли на негово име, ке можам да ја возам јас низ град? Поточно, дали има казна некоја или само се одзима возилото додека се врати татко ми?

Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk


Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1210
 • M Performance
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6242 на: Март 15, 2019, 01:18:56 am »
Информативно само, дали знае некој..
Дали ако татко ми донесе кола на БГ табли на негово име, ке можам да ја возам јас низ град? Поточно, дали има казна некоја или само се одзима возилото додека се врати татко ми?

Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk


Царински прекршок и уште редица казни.. Ако имаш Бугарски со полномошно, не би требало да те задеваат.

Отсутен Принц

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3314
 • MadaFunker
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6243 на: Март 15, 2019, 08:37:37 am »
И.Т. Тхе Екстра-Терестриал

Одиме јако, предводници во модерниот сФет, опШесво за сите. ЗЗ за севселенски владател!1!!
New blood of old school

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18390
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6244 на: Март 15, 2019, 10:08:28 am »
https://www.standard.co.uk/news/world/new-zealand-shooting-multiple-casualties-after-shooting-at-mosque-a4092346.html

Тип влага во џамија и убива 49 души...
Плус се снима како како да игра FPS игрица.

Видеото го имате на нет, ако ви се гледа воопшто.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7211
 • Пичлеме
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6245 на: Март 15, 2019, 10:27:02 am »
Малку убил, повеќе требало.

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2454
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6246 на: Март 15, 2019, 11:18:28 am »
Од шо бегат глувците мамемуеам,втор пат дигам хауба гледам кукурешки од глувци,отров жито ставав и целото го собрале и донеле под хауба,нешто да ставам за миризба да бегаат?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44924
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6247 на: Март 15, 2019, 11:22:50 am »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9408
 • Архитект
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6248 на: Март 15, 2019, 11:25:55 am »
Од шо бегат глувците мамемуеам,втор пат дигам хауба гледам кукурешки од глувци,отров жито ставав и целото го собрале и донеле под хауба,нешто да ставам за миризба да бегаат?

Sent from my EVA-L09 using TapatalkСтави мачка.

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2454
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6249 на: Март 15, 2019, 11:44:25 am »
Мачка е последна опција 😊

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5577

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7211
 • Пичлеме
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6251 на: Март 15, 2019, 23:19:52 pm »
Цитат
Воопшто не е луксузно возило. Лукзуз се возила со цена над 100.000 евра. Ние не купивме А6 со фул опрема и 3000 кубици или А8 кое чини над 120.000 евра. Еден просечен граѓанин денеска патува со возило кое чини 50, 70, па и над 100 илјади евра. – вели Мерко.

Цитат
Велат дека кон голема личност фрлаат камења. Што ќе фрлаат кон помали градоначалници, иако ги ценам сите. Струга на некој начин напредува и успешно се развива и оттаму нападите кон мене. – додава Мерко.

Тоа се тие типични неписмени копита што цел живот се гојат со народни пари.

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2454
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6252 на: Март 18, 2019, 19:36:29 pm »
Кој имаме од Паланка на форумов?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19615
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6253 на: Март 18, 2019, 23:51:43 pm »
Кој имаме од Паланка на форумов?

Sent from my EVA-L09 using TapatalkНе сум најсигурен, ама мислам @Дибидус
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен riki_staff

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2454
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6254 на: Март 19, 2019, 07:04:11 am »
Се сетив и јас,фала Веле 😊

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk