Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 297908 пати)

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5397
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6570 на: Јуни 16, 2019, 17:22:48 pm »
A санки ако те гњавот ќе се вратиш назад...

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1429
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6571 на: Јуни 16, 2019, 20:17:43 pm »
Јас попладнево па обратно искуство, саат време за излез од Грција, 5 минути кај нас, дигнаа рампа и наместо пасошка контрола правеа само фејс контрол.

Присутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2174
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6572 на: Јуни 16, 2019, 20:36:03 pm »
Што им текнало?

Со години го папам на наша страна (дупло време на чекање) дали кон/од Србија, дали кон/од Грција, а на времето и со Бугарија (одамна не сум бил натака). И секогаш е приметливо дека мањкаат отворени шалтери односно отвараат со задоцнување откако ќе се набилда гужва. Да не спомнувам други фактори, чест на исклучоци.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6374
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6573 на: Јуни 17, 2019, 17:08:04 pm »
Што им текнало?

Со години го папам на наша страна (дупло време на чекање) дали кон/од Србија, дали кон/од Грција, а на времето и со Бугарија (одамна не сум бил натака). И секогаш е приметливо дека мањкаат отворени шалтери односно отвараат со задоцнување откако ќе се набилда гужва. Да не спомнувам други фактори, чест на исклучоци.
Не си дремел изгледа по граници, ќе ја бараша македонската после.

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5397
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6574 на: Јуни 17, 2019, 17:52:55 pm »
Na poznanici-metalci droga ima barale v anus na srpska granica. Sanki ne mozat so rtg.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1043
 • M Performance
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6575 на: Јуни 18, 2019, 05:57:03 am »
Дечки некој да има информација каде може во МК или во некоја од соседниве држави да се најдат Koni амортизери?
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D E87

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16292
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1043
 • M Performance
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6577 на: Јуни 18, 2019, 07:48:49 am »
https://www.google.com/search?q=koni+bg&oq=koni+bg&aqs=chrome..69i57j0l2.948j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://www.koni.gr/

?
Проверено на бугарскиве, нема тоа што ми треба, само спортски амортизери има.. На грчката страна не знам да се снајдам со транслејт не бива..
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D E87

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16292
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6578 на: Јуни 18, 2019, 07:51:55 am »

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1043
 • M Performance
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6579 на: Јуни 18, 2019, 07:54:11 am »
а кај србиве?

http://www.amortizerikoni.com/

https://www.dinara.rs/o_nama.html
Сите страници им се со некои редиректи, немаат продукти по број онлајн ниту ценовник ништо... Најдобро би било да скокнам до Грција после одмор и да си проверам... Или да се порачаат од Дојчланд па некој од транспорт екипа од форум ако сака да ми заврши работи да ми ги донесе...
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D E87

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3868
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6580 на: Јуни 18, 2019, 09:16:24 am »
https://www.google.com/search?q=koni+bg&oq=koni+bg&aqs=chrome..69i57j0l2.948j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://www.koni.gr/

?
Проверено на бугарскиве, нема тоа што ми треба, само спортски амортизери има.. На грчката страна не знам да се снајдам со транслејт не бива..
A za koja druga namena baras Koni?

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1043
 • M Performance
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6581 на: Јуни 18, 2019, 16:19:03 pm »
https://www.google.com/search?q=koni+bg&oq=koni+bg&aqs=chrome..69i57j0l2.948j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

https://www.koni.gr/

?
Проверено на бугарскиве, нема тоа што ми треба, само спортски амортизери има.. На грчката страна не знам да се снајдам со транслејт не бива..
A za koja druga namena baras Koni?
За новите адаптивни амортизери ми требаат Koni SPECIAL.
The Ultimate Driving Machine - B M W
BMW E92 Coupe - 320D M-Sport ♥
BMW 118D E87

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5397
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6582 на: Јуни 18, 2019, 17:32:32 pm »
na muabetof, za golfi 3-ce zadni mi trebaat, koi se najdobri, od lokalniov pazar ?

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7063
 • Пичлеме
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6583 на: Јуни 19, 2019, 09:00:45 am »
Да не отварам нова тема за ситници, еве овде:

Се продаваат оригинални кровни носачи за Opel Corsa, многу малку користени. 50 евра.

КОНТАКТ: 077 70 86 35

http://www.reklama5.mk/AdDetails?ad=3298198

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5397
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6584 на: Јуни 19, 2019, 16:50:16 pm »
Znaete nekoj majstor za liftovi, motorot mu e riknat(najverojatno i elektronikata od motorot)