Автор Тема: Рекла Казала IV: Fury Road  (Прочитано 319900 пати)

Отсутен igooor07

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 96
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6465 на: Мај 25, 2019, 10:36:28 am »
Да се надоврзам за змија во кола, пред повеќе години бев во Охрид на одмор и таму натакај, навакај со кола по плажите. Кога се прибрав ја однесов да ја исперат колата. И човекот што ја чистеше внатре ја вади патосница од совозачко место. Кога свика, првен се удри со главата па се лизна оти беше водено и падна у водата надвор, лом се направи. Го гледам и се згазив од смеење, и ми вика што се смееш змија имаш во кола. Лесно ја извадивме од кола пошто беше умрена најверојатно се загушила под нозете на женами, ама не сакам ни да помислам што ке беше во возење да ни испаднеше во кола.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2410
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6466 на: Мај 25, 2019, 14:09:46 pm »
Памет у глава, да не те стави и тебе под нозе ;D

Отсутен plockaMK

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6467 на: Мај 25, 2019, 15:13:06 pm »
Да се надоврзам за змија во кола, пред повеќе години бев во Охрид на одмор и таму натакај, навакај со кола по плажите. Кога се прибрав ја однесов да ја исперат колата. И човекот што ја чистеше внатре ја вади патосница од совозачко место. Кога свика, првен се удри со главата па се лизна оти беше водено и падна у водата надвор, лом се направи. Го гледам и се згазив од смеење, и ми вика што се смееш змија имаш во кола. Лесно ја извадивме од кола пошто беше умрена најверојатно се загушила под нозете на женами, ама не сакам ни да помислам што ке беше во возење да ни испаднеше во кола.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
ЖЕниште еј.  ;D

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6135
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6468 на: Мај 25, 2019, 18:25:28 pm »
^- Змија на змија не лае. ;D :D

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3227
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6469 на: Мај 26, 2019, 21:10:25 pm »
Имаме ли некој активен член од Прилеп?

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5141
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6470 на: Мај 27, 2019, 12:30:26 pm »

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2410
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6471 на: Мај 27, 2019, 13:26:09 pm »
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=477431666399195&id=100023970970554

УБО срочено
Ништо помалку, ништо повеќе!

Уште ова, печалбарите имаа повратна карта.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7211
 • Пичлеме
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6472 на: Мај 27, 2019, 15:49:33 pm »
И уште ова, кредитот од Америка полека секнуваше :)

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3859
 • Passat B8
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6473 на: Мај 27, 2019, 16:37:43 pm »
hmm ke flevafme li vo EU da bese Tito zif ... ?  :-\  8)
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7211
 • Пичлеме
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6474 на: Мај 27, 2019, 16:42:42 pm »
Југославија ќе беше ЕУ да беше жив Тито :)

Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 60
 • Excuses don't burn calories.
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6475 на: Мај 27, 2019, 19:05:33 pm »
Дали некој има купувано винета за бугарија? Да објасни процесот на кратко. Прв пат идам за бугарија со новиот систем.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3946
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6476 на: Мај 27, 2019, 20:05:32 pm »
https://web.bgtoll.bg/

Од овде купи си. Само испринтај ја потврдата што ќе ти стигне на емаил зошто мене ми ја побараа при контрола еднаш.

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5577
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6477 на: Мај 27, 2019, 23:12:40 pm »
И по тито, тито, само до кога ќе го жалите.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18390
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6478 на: Мај 28, 2019, 12:21:35 pm »

https://off.net.mk/vesti/tehnologija/progovori-osnovachot-na-huavei?fbclid=IwAR2HlINJxwoNKFc1zYllXT-xZCDTHu_hbQjmkOlZ-aADw4mdjnm-AjBGCUw


Никогаш не сум бил по скапи мобилни и  сеќавам дека беше смешно кога земав Huawei P8...па тоа беше дебата зашто не сум зел Самсунг не знам ти каков Галакси... или зашто се скржавам за Ајфон.

Од тогаш низ фамилија ми пројдоа P9, P10 light, P10 и P20 кој го користам денес и работи беспрекорно.
Ниеден не откажал, не се расипал. Сите работат беспрекорно.
Дури и првиот, P8 ми е како нов до ден денес и повремено ќерка ми гледа цртани на него.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24214
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рекла Казала IV: Fury Road
« Одговори #6479 на: Мај 28, 2019, 12:23:33 pm »
Какво пукање у нога е целава драма со Huawei...

Ама, Трамп.