Автор Тема: Патување низ Италија  (Прочитано 6997 пати)

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Патување низ Италија
« Одговори #15 на: Ноември 04, 2011, 19:52:30 pm »
Ја последно коа бев едно забележав, Ауди посебно каравни, 6ки .. МНОГУ! :)
А за алфа фиат исто тие како Србија со Застава нели :D

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5034
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Патување низ Италија
« Одговори #16 на: Ноември 04, 2011, 22:11:38 pm »
Bas extra tura, so koja cruise kompanija bese?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5034
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Патување низ Италија
« Одговори #17 на: Ноември 04, 2011, 22:14:51 pm »
trektot drac-bari 150eu kola+2patnici+coba so kupatilo
traektot bari-drac 105eu kola+2patnici+coba so kupatilo
benzin potrosiv okolu 100Eu Shell V-Power i okolu pola rezervar imav od luk oil (1700)....
parking imav rezervirano za 7 dena po 10eu so videonadzor cuvari idr gluposti, odma do pristanisteto od koe pocnuvase krstarenjto.... Roma-Napoli-Palma de Mallorca-Valencia-Marsej-Savona-Roma.....
Mozev i so avion da si odam do Rim, no bidejki mi e merak da vozam...... What can i doooo.
Carrier166 ti si bil vo druga situacija, pa normalno e da ne experimentiras..... ne daj boze sto moze da sluci...... pat si e pat, nikad ne se znae......
Ova ti se sevkupni trosoci, so se patarini ili?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39242
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Патување низ Италија
« Одговори #18 на: Ноември 04, 2011, 23:37:39 pm »
Еве и некоја фотографија од моето патување во Италија:« Последно менување: Ноември 05, 2011, 00:10:33 am Carrier166 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7284
Одг: Патување низ Италија
« Одговори #19 на: Ноември 05, 2011, 10:03:06 am »
мераци

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Патување низ Италија
« Одговори #20 на: Ноември 05, 2011, 14:26:03 pm »
Сарач, се возат Алфи у Италија ? ;D

Не бе, пешки идат, или евентуално у Венто, Голф 4, Фрилендер со затемнети стакла итн итн ;D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Sarach

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 699
Одг: Патување низ Италија
« Одговори #21 на: Ноември 08, 2011, 03:20:34 am »
@Cuore imase Alfi, Fiat (noviot Multipa, hahahahah), no i od VW grupacija imase mnogu.....

@Dande patarini plativ okou 22 eu (vo severna Itaija se mnogu poskapi patarinite, drugar mi patil okolu 35-40eu samo na eden pravec vo Milano)... Inace bev so Costa Cruise (kruzerot Costa Magica) uksuz nevidenkapcitet do 3500 patnici, 1050 vraboteni, 280m dolzina 35m sirina i 13 sprata...

Отсутен Dzo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
 • GTI®
Одг: Патување низ Италија
« Одговори #22 на: Ноември 08, 2011, 21:35:11 pm »
браво директоре си завршил работа .. топппп .. :)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7284
Одг: Патување низ Италија
« Одговори #23 на: Ноември 09, 2011, 08:18:05 am »
браво, за вакви работи пари не жалам

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Патување низ Италија
« Одговори #24 на: Ноември 09, 2011, 11:17:09 am »
Лелееее, Сарач, лепота.


Иначе тие Итаљани шо возат VW работат земјоделие и други приватни бизниси каде финалниот производ треба да се натовари и да се носи на пазар. ;D

Отсутен Sarach

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 699
Одг: Патување низ Италија
« Одговори #25 на: Ноември 09, 2011, 11:59:36 am »
Лелееее, Сарач, лепота.


Иначе тие Итаљани шо возат VW работат земјоделие и други приватни бизниси каде финалниот производ треба да се натовари и да се носи на пазар. ;D


NE SI NORMALEN...... AHAHAHAHAHAHAHAH