Автор Тема: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)  (Прочитано 16090 пати)

Отсутен GTI16V

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 471
 • It ain't GTI if it's not 16V
Да дојдам и јас а?! Ме интересира кецот што сила ќе покаже :D

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 594
 • ...кад звизде шурикени.
Еве уште одиме. 

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33281
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
У лето не се тестира ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1573
 • (Oo\(|||)*(|||)/oO)
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #63 на: Септември 06, 2017, 09:35:49 am »
Се олади тамам времево, ајмо!

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33281
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #64 на: Септември 06, 2017, 13:33:39 pm »
Ајмо!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3353
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #65 на: Септември 06, 2017, 14:14:54 pm »
mojt, nova lamela kladov!

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 594
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #66 на: Септември 08, 2017, 07:20:06 am »
VROOM VROOM!

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3261
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #67 на: Септември 27, 2017, 13:27:16 pm »
ајде бе кај сте? ;D
Das Auto!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1573
 • (Oo\(|||)*(|||)/oO)
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #68 на: Септември 27, 2017, 13:33:22 pm »
Е ајде де

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5976
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #69 на: Септември 27, 2017, 13:56:44 pm »
Ајде, ако сме барем 5-6 души, да се јавиме да закажеме.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33281
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #70 на: Септември 27, 2017, 14:03:51 pm »
Јас не сум во скопје следниве два викенди. :(

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3353
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #71 на: Септември 27, 2017, 14:08:42 pm »
Каде сте тјунерчињааа?  ;D

Присутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4068
 • Бенве си е бенве
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #72 на: Ноември 30, 2017, 08:04:04 am »
ќе има ли организација да видам колку ќе покаже, нешто многу ми оди колава не се додржува на надолно
Lako je tuđim kurcem gloginje mlatiti!!!

Отсутен nikola_bb

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2894
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #73 на: Декември 27, 2017, 20:57:00 pm »
Ќе мерите? Што цена е мерењето?

Отсутен lans

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1245
Одг: Повторно интерес за групно клаберско Dyno тестирање :)
« Одговори #74 на: Декември 28, 2017, 01:15:29 am »
1800 ako dobro pamtam
Honda SH125i  2011
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016