Автор Тема: Петиција - СТОП за трките на булеварите, да ги вратиме пилотите на патеките  (Прочитано 11261 пати)

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
кажи ги со полно име и презиме а не „напаленковци“.
Јас имињата не му ги знам. Тие требале да се пишат или да се потпишат кога отвараат вакво нешто.  ;)
Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Што има да терам некој да вози југо, се знае како треба да бидат подготвени тркачки коли, ако некој ги исполнува стандардите со неговата кола за некоја група не гледам зошто не би му било дозволено да учествува. Не треба да се тера никој ништо, треба само настан да се ораганизира, да се обезбеди и да се дозволи учество на сите што имаат коли средени по параметрите за групата во која ќе се натпреваруваат. Мочковците пак ќе си се тркаат по семафори и ќе пичат на црвено што да им се прави?
« Последно менување: Март 03, 2017, 18:50:08 pm Klen »
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4607
 • хаУс мајстор
Пoентaтa нa петицијaтa е јaснa, сликaтa oд @Select ми е без везе...
Петицијaтa си јa бaрaaт тркaчите, a не ние нaпaленкoвците штo не мaвa aдренaлин пo улици. Јaс еве сеуште, не сум слушнaл некoј тркaч кaј нaс дa усмртил билo тoa пешaк, велoсипедист итн. нa улицa.
Зaтoa ги спoмнaв синчињaтa рaзгaлени.
Дa се нaпрaви/изгрaди тркaчкa стaзa, oк, ќе држи вoдa.

Не знам за на обиколница, ама има загинато повеќе од еден на трки на автопат.

Во секој случај забрането е јавно договарање на трки на форумов, затоа што е спротивно на закон.
I just want to say...  ::)

Инаку сликата ти е „безвезе“, а океј ти е што земјава е лидер во Европа по прегазени пешаци во просек на 1.000 жители?  ???
Тажно!!!  :(
Ај бaш цитирaј ми кaде имaм пишaнo декa ми е oкеј штo Мaкедoнијa е лидер нa жртви вo сooбрaќaјoт?
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Епа што пишуваш дека ти била „безвеза слика“, кога пораката во неа е исто така јасна!?  ??? ::)
А креаторот на т.н. „петиција“ појма нема колку се големи бројките за прегазени пешаци!!! Па ако му се „кренал“ адреналинот нека оди нека брка женски или нека трча на кеј покрај Вардар, а не да лета по булевариве!  >:(

Ако таа слика и понатаму ти е „безвезе“ еве уште една, па се надевам да биде „малку“ појасно.  ;) ::)

Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4607
 • хаУс мајстор
И oвaa ти е безвезе сликa.
Бидејќи и нa двете слики се спoмнувa Вoднo, Вoднo зa мене претстaвувa местo зa ридски трки (пoштo прaвиме муaбет вo темa зa тркaчи) вo кoи, oнoј сo Туaрегoт штo прегaзи дете кaј Кaтoличкa, Алaчки штo прегaзи чoек нa пешaчки, фрaерoт сo Ауди ТТ штo влезе вo aвтoбускa пoстoјкa и уште мнoooooгу други дa не ги пишувaм, истите oвие немa дa ти вoзaт трки нa Вoднo. Oвa е oбјaснувaње oд мoјa гледнa тoчкa зa текстoт у сликите.
Зaтoa рекoв.декa блaге везе немaaт.
Знaчи, ене имaш пoстирaнo oд @Banzai декa нaјверoјaтнo имaлo зaгинaти oд трки  (нелегaлни) нa aвтoпaт, кoлку жртви вкупнo се, имaш брoјкa? -се клaдaм декa нa прсти се брoјaт.
Сегa, дa бaрaм стaтистикa кoлку жртви имa oд тaтини гзлoвци, децa штo не рaзмислувaaт пoзaди вoлaн сo јaки кoли штo лудувaaт пo грaдoв, или дoвoлнo ти е и сaм дa се сетиш пo пoртaливе штo си читaл?
Дa не ме свaтиш пoгрешнo, не ги брaнaм тркaчите, прoтив нелегaлни трки сум, нo,  јaс им се придружувaм вo петициите дa се врaтaт трките нa Вoднo, дa се нaпрaви тркaчкa стaзa итн итн.
А зa гинењетo пo улици, имaм еднaш пишaнo еве пaк, немa никoгaш дa се среди дoдекa пoстoи мoжнoстa дa се јaвиш кaј вујкo, стринa, тaтенце, бaтенце.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17536
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Не го сфаќаш дека ти кажува петицијава дека е почната од тие што ги опиша.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4607
 • хаУс мајстор
Алaчки дa не јa пишa петицијaтa?
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Алачки мислам дека вози за мекларен после тоа со старецот
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Алaчки дa не јa пишa петицијaтa?
Ти си во една голема заблуда!
Што не се потпишат јавно кој стои зад „петицијата“? Барем да личеше на таква.  ;D

Гледаш како друг ме разбрал, а ти погоре уште си мислиш дека светот може да биде „розов“ со таквите „напаленковци“. Абе интернет трпи се и да не си мислите дека сите ќе ви бидат отворени и искрени, демек наивни се они.  ;)

Не го сфаќаш дека ти кажува петицијава дека е почната од тие што ги опиша.
карма +1.  ;) :)
Ferrari International Assistance strikes again....

Присутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31498
 • Таков е животот... јебига
Алачки мислам дека вози за мекларен после тоа со старецот
Hahahhaha

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Што има лошо во барање организирани, легални трки на водно, макар и хитлер ги барал?
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17536
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Тие напалените и на Веро се гласни во недела па кога ќе се отиде на обиколница никој не се трка. Ете тоа е.

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Водно наместо да е зелено, да можат само пешаци и јавен градски превоз да одат нагоре, уште со приватни коли се возат. И на крајот Водно било за никаде, епа за никаде е...
Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Иначе еве што човек го постираше ова овде

Неофицијално 22 пријавени од Македонија и 4 од Косово, поделени во повеќе класи, најверојатно три дивизии и ДВЕ ТРКИ, дупли тренинг и трка во сабота, тренинг и трка во недела. Поинтерено според мене би било во Сабота, многу „напалени“ страсти има во првата класа „Југо Гр.А со анекс“... Иџе нема да вози. :)И на Орхан Амет богомолката на Југо Гр.Х до 1600ccm3 облечено во ново руво и тазе патичиња! ;)


Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9454
Водно наместо да е зелено, да можат само пешаци и јавен градски превоз да одат нагоре, уште со приватни коли се возат. И на крајот Водно било за никаде, епа за никаде е...

Бог да чува и да брани, секаде низ свет се возат ридски трки на патеки како што е Водно па никој не се најде паметен таму да се побуни дека треба само пешаци и јавен превоз да вози, туку доаѓаат во огромен број да гледаат трки. Жалосно е што вакви муабети читам на форум поврзан со автомобилизам.