Автор Тема: Петиција - СТОП за трките на булеварите, да ги вратиме пилотите на патеките  (Прочитано 11193 пати)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4444
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Нема кој да ги поведе тркачите, затоа се во таа ситуација. Чест на исклучоци ама таму има навистина тешки идиоти. Направете една сериозна информација за случувањата, потпишете една петиција ама овојпат нека биде најсериозно и обратете се до мултикорумпираниот Жан Тод и FIA.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2339
Ако на АФМ е еден чичица у години претседател, му го видов паметот еднаш викаше на глас и се објаснуваше како некој градоначалник на некој општина дозволувал некаква трка па не, па после спомињаше Х иљади евра за членство во ФИА, па он можел и Ф1 да донесе у МК за пари...

Од такви хиени ништо во МК не мрда.

А за уличните трки си има полиција да ги санкционира, затоа плаќаме даноци.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Да си ја спремаш колата со години без спонзори со пари кои ги немаш и на крај да ти кажат нема возење, не петиција, своја федерација ќе формирам.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17526
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Со блекџек и курви.

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Гледајте што е вистинско уживање, а не на петиции да ви се „крева“.  ;D
http://www.visokioktani.mk/?p=34451

Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Ма нека идат дома нека готват ручек за мужи нема рели за жени ебате.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17526
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Тие тркачи како и да е не се тркаат на булеварите :D

Отсутен stefanel984

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 810
Пилотите мора да ги вратите на патеките, ама улични трки ретко кога ќе прекинете.  Само МВР може да помогне тука. Ама да не сум деморализатор.

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Пoентaтa нa петицијaтa е јaснa, сликaтa oд @Select ми е без везе...
Петицијaтa си јa бaрaaт тркaчите, a не ние нaпaленкoвците штo не мaвa aдренaлин пo улици. Јaс еве сеуште, не сум слушнaл некoј тркaч кaј нaс дa усмртил билo тoa пешaк, велoсипедист итн. нa улицa.
Зaтoa ги спoмнaв синчињaтa рaзгaлени.
Дa се нaпрaви/изгрaди тркaчкa стaзa, oк, ќе држи вoдa.

Не знам за на обиколница, ама има загинато повеќе од еден на трки на автопат.

Во секој случај забрането е јавно договарање на трки на форумов, затоа што е спротивно на закон.
I just want to say...  ::)

Инаку сликата ти е „безвезе“, а океј ти е што земјава е лидер во Европа по прегазени пешаци во просек на 1.000 жители?  ???
Тажно!!!  :(
Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Тапа е тоа, најчесто 20тина годишни ауди возачи се виновни за тоа, не тркачи, затоа сликана нема никаква везе со петицијава.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
А кој стои зад „петицијата“? Тоа е некој тим, физичко лице или правен субјект? ???
Кои се тие медиуми каде бил објавен настанот? Зошто нема линкови од нив?

Пазете тие биле „приморани да возат трки онаму каде што не би требало да возат“. - Па нека не се тркаат каде не треба да се тркаат затоа што е забрането со закон. Тие веднаш си го дале одговорот и нема потреба да се обраќаат на други места и да се жалат. ;) На јавен пат важат сообраќајните правила и прописи и за таму важи само законот за безбедност во сообраќајот.

Цитат
За разлика од тоа имаме значителен развој на уличните трки, кои на возачите им остануваат како единствен издувен вентил, во ситуација кога нема можност за тркање по тркачки патеки.
Со оваа реченица јасно ставаат до знаење дека станува збор за возачи и дека нема никакви тркачи меѓу нив!!!  ;) ;D

Ова ниту личи, ниту може да биде петиција, како што рековте претходно како да е смислено од некои „напаленковци“!  ;D
Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Не ми е гајле кој стои зад петицијата ни колку тоа е тапа петицијава склопена, само сакам мотоспортот да се врати во беднава земја наша, еден тон трки се одржуваа кога само стокец југо и фичо се возеше а денес НИШТО, за тоа ми е највеќе тапа мене и кој и да покаже било каков напор или интерес да се внесе малце живот во мотоспортот тука ја има мојата поддршка.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 511
Не знам за на обиколница, ама има загинато повеќе од еден на трки на автопат.

Во секој случај забрането е јавно договарање на трки на форумов, затоа што е спротивно на закон.
Како мислите, терајте...
Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Добро што никој не се ни обиде да договара трки тука. Не е противзаконски да се сака да се има мотоспорт.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31469
 • Таков е животот... јебига
А кој стои зад „петицијата“? Тоа е некој тим, физичко лице или правен субјект? ???
Кои се тие медиуми каде бил објавен настанот? Зошто нема линкови од нив?

Пазете тие биле „приморани да возат трки онаму каде што не би требало да возат“. - Па нека не се тркаат каде не треба да се тркаат затоа што е забрането со закон. Тие веднаш си го дале одговорот и нема потреба да се обраќаат на други места и да се жалат. ;) На јавен пат важат сообраќајните правила и прописи и за таму важи само законот за безбедност во сообраќајот.

Цитат
За разлика од тоа имаме значителен развој на уличните трки, кои на возачите им остануваат како единствен издувен вентил, во ситуација кога нема можност за тркање по тркачки патеки.
Со оваа реченица јасно ставаат до знаење дека станува збор за возачи и дека нема никакви тркачи меѓу нив!!!  ;) ;D

Ова ниту личи, ниту може да биде петиција, како што рековте претходно како да е смислено од некои „напаленковци“!  ;D


Карма плус.
Биле приморани? Море пендракот електричен удри, искрши прстите да не може волан да држи па нек вози 150 по партизанска и друг пат. Копињаци и морони без осет за колективна одговорност, кажи ги со полно име и презиме а не „напаленковци“. Копилиља и ѓубриња. Најадекватен назив.

Не ми е гајле кој стои зад петицијата ни колку тоа е тапа петицијава склопена, само сакам мотоспортот да се врати во беднава земја наша, еден тон трки се одржуваа кога само стокец југо и фичо се возеше а денес НИШТО, за тоа ми е највеќе тапа мене и кој и да покаже било каков напор или интерес да се внесе малце живот во мотоспортот тука ја има мојата поддршка.

Ај натерај го Ауди душбегот да вози Југо :) Сега за нив и импровизирана патека  е ништожно за нивното севишно Ауди.

Добро што никој не се ни обиде да договара трки тука. Не е противзаконски да се сака да се има мотоспорт.

Јас и Смичка договоривме тука трка, со посредство на Судијата Рики.... го исплескав Смичка иако точакот мој е кубикажа-класа подоле од неговиот :P