Автор Тема: Издувување на мотор при високи вртежи (или италијански тунинг)  (Прочитано 52020 пати)

Отсутен Alfista

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1492
Се мислев периодов да направам итаљански ама ново ми е маслото нема 4 месеци како е сменето :)
Маслото е предвидено да врти над 8000 обртаи, нема гајле, битно е каква ти е машината.

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8808
Се мислев периодов да направам итаљански ама ново ми е маслото нема 4 месеци како е сменето :)

а ти мислиш од едно издувување маслото готово, оди опуштисе не го жали ништо не му е

Отсутен Bumb

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1196
Помирно работи моторот после одкоа ќе го измачиш малце моторот, барем сеа коа идев на работа свртев преку обиколница цепав 150 у 4-та,а башка и звукот е јак  :) од коа го сменив ролерот да ти е мерак сеа да ја газиш :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Ја така на италијански  тјунинг си ги „разлетав“ летечите на 166 ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Alfista

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1492
Ја така на италијански  тјунинг си ги „разлетав“ летечите на 166 ;D
Епа за тоа зборам.....

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Одг: Издувување на мотор при високи вртежи (&
« Одговори #35 на: 20 Февруари 2017, 10:43:12 am »
Тогаш ќе пријавам резултати после талијански тјунап од цела зима градска на 1.9 JTD  :D
Само да не ме репнат џандари пошто у 4 та кај мене иде 150-160 на 4000обртаи.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Значи јас на 7000 обрати во 5 та  прописно сум ја "издувал" завчера...дури и италијански тјунинг паднал.
Ок. ;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
Кај дизели и пензионерски бензинци (СТВАРНО ги возела баба/дедо), при ваков „тјунинг“ знаат искри од ауспух да летаат ;) Ништо страшно, само гас до даскe и велешко брдо :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен brm brm

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2610
Абе каде имаме ние патишта за вакви работи

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10888
  • 430i
јас на обиколница често си вртам кругче

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore
имаме патишта, проблемот е што пола коли ќе испуштат душа ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Luki Junior

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4943
  • The Spartan General
имаме патишта, проблемот е што пола коли ќе испуштат душа ;D

И твојата испушти душа на таков тјунап. Или грешка сум?  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20556
Ја така на италијански  тјунинг си ги „разлетав“ летечите на 166 ;D

:D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Bumb

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1196
Значи чим ти преживее колата  немаш гајле :)

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3466
Неделава ке јаде италијански тјунинг седанот, нека се искашла кутриот никад не е тјуниран италијански. :)