Автор Тема: Возење- прв квартал 2017- та  (Прочитано 27016 пати)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4445
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Возење- прв квартал 2017- та
« на: Февруари 16, 2017, 20:25:06 pm »
Време е.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #1 на: Февруари 16, 2017, 21:56:34 pm »
Ајде. И јас сум за.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38137
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #2 на: Февруари 16, 2017, 22:23:45 pm »
После 5-6 март и ја веројатно би се приклучил.. :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3267
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #3 на: Февруари 17, 2017, 17:29:40 pm »
и ја би возел. :D

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2924
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #4 на: Февруари 17, 2017, 17:33:25 pm »
Време е за форумски масовен italian tune up.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25375
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #5 на: Февруари 18, 2017, 10:17:43 am »
Може! Викендот 11-12 Март?

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3267
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #6 на: Февруари 18, 2017, 11:19:06 am »
ја сум за. али би Недела (12ти), ради работни обврски. :D

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16092
 • Keep it 100
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #7 на: Февруари 18, 2017, 11:37:01 am »
Идеме!

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31361
 • Таков е животот... јебига
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #8 на: Февруари 18, 2017, 12:01:08 pm »
Pass... ЈА брука сум за форумов ако одам со мојата кола.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46925
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #9 на: Февруари 18, 2017, 12:16:16 pm »
Интересно!
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #10 на: Февруари 18, 2017, 13:47:43 pm »
Pass... ЈА брука сум за форумов ако одам со мојата кола.
Ќе те земам со мене ако сакаш ;)
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Присутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20108
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #11 на: Февруари 18, 2017, 14:21:14 pm »
Мене многу ќе ме кошта (и време, и пари) иначе радо би :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31361
 • Таков е животот... јебига
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #12 на: Февруари 18, 2017, 15:04:24 pm »
Мене многу ќе ме кошта (и време, и пари) иначе радо би :)

Имеш ти паре бе тамо у Немачка, а време ќе компензираме тамо у Немачка пензија ко ќе сме.

Pass... ЈА брука сум за форумов ако одам со мојата кола.
Ќе те земам со мене ако сакаш ;)

Какво караш ти?

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #13 на: Февруари 18, 2017, 15:12:59 pm »
Мене многу ќе ме кошта (и време, и пари) иначе радо би :)

Имеш ти паре бе тамо у Немачка, а време ќе компензираме тамо у Немачка пензија ко ќе сме.

Pass... ЈА брука сум за форумов ако одам со мојата кола.
Ќе те земам со мене ако сакаш ;)

Какво караш ти?
А караш, мене ми се прочита бараш, ќе ја зеам наредна недела м5ката ремонтирана.
« Последно менување: Февруари 18, 2017, 15:20:27 pm Klen »
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4437
 • хаУс мајстор
Одг: Возење- прв квартал 2017- та
« Одговори #14 на: Февруари 18, 2017, 17:26:23 pm »
Пиши ме и мене нa списoк зa кругче сo М5-тa :)
Акo не сум нa рaбoтa и јaс би.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.