Автор Тема: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)  (Прочитано 6666 пати)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3155
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #45 на: Март 18, 2017, 18:14:55 pm »
Ставени летните гуми денес ( од кои 2 се новите ).

-Сменета е даската на гепекот.
-Сменета е вратичката од касетата внатре.
-Сменета и сирената.

И едно сличе од тазе перена:

« Последно менување: Април 09, 2017, 15:54:29 pm KaZaN »

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1841
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #46 на: Април 29, 2017, 14:04:25 pm »
казан колку пари те коштаа каишите и водната пумпа ако не е тајна?
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3155
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #47 на: Април 29, 2017, 14:36:27 pm »
Да не те лажам, не знам. Знам за вкупната цена, поединечно не би знаел да ти кажам.

Знам само дека од Про Цит земав...

Многу ствари од еднаш беа, ич не ми текнуе.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3155
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #48 на: Ноември 04, 2018, 17:50:07 pm »
Деновиве беа сменети летните гуми со зимски.

У текот на наредниве недела-две доаѓа и време за регистрација. Ќе се вади и зелен картон.

Има уште околу 1.000км до редовен сервис. Во меѓувреме колата секој ден се вози, нема никакви проблеми до сега. Има околу 155.000км.

И тоа. :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3155
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #49 на: Ноември 24, 2018, 12:03:02 pm »
Денеска бидна и регистрација.

Фати околу 13.500 ден, со зелен картон. 20л бензин гратис.

Завршено беше се во Петрол Оил.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5804
 • 69
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #50 на: Декември 19, 2018, 14:12:30 pm »
Среќно име и слава форумски колега. Бериќет, здравје и среќа да те пратат тебе, членовите на семејството и твоите возила  ;D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9587
 • Архитект
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #51 на: Декември 19, 2018, 14:29:33 pm »
Среќено име Казано.

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2652
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #52 на: Декември 19, 2018, 14:58:38 pm »
Вечно име Казанков, до 110 да го славиш!
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен Tesla

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1362
 • Eбач на батерии :D
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #53 на: Декември 19, 2018, 18:36:48 pm »
Вечно име, здравје и успеси во следната година.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3155
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #54 на: Декември 19, 2018, 21:41:22 pm »
Да ве испоштувам у сите теми.

Фала на сите за честитките. Да сте живи и здрави и догодина да ми честитате.

А кога сум на темава... Сменети масло, филтер за масло, филтер за воздух и полен.

Се сменија неколку дихтунзи од доле од кај што капеше уље... Од картер, од мењач.

И тоа е сега за сега.

Sent from my Redmi Note 5
« Последно менување: Декември 19, 2018, 21:47:13 pm KaZaN »

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3155
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C4 Coupe 1.4 65kw (2007)
« Одговори #55 на: Март 06, 2019, 19:07:29 pm »
Деновиве беа сменети задните плочки. Следна промена ќе идат комплет со дискови.

Предните имаат уште месо, кога ќе им дојде време, и тие ќе идат комплет со дискови.

Јавува грешка и некоја од сондите. Беа исчистени и сондите и грешките. Ќе видиме што ќе испадне.

Другото е само ставај бензин и вози.

Sent from my Redmi Note 5 AI