Автор Тема: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine  (Прочитано 16720 пати)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29154
    • CARclub.mk
CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« на: 31 Јануари 2017, 10:43:31 am »
Деновиве го возам новото Ц3-че.



Citroen C3, во највисокото SHINE ниво на опрема, со 1.4-литарски BlueHDI турбодизелче (треба да проверам само точно која верзија е).

Многу кул изгледа, од скоро секој агол. Citroen се враќа кон своите корени и кон она што го прави најдобро. Одлично изгледа во бела боја со црвениот кров и црвените детали.
Ентериерот е фанки, со интересни детали и генерално океј пластики. Седиштата се малку чудни на изглед, ама многу, многу, многу комотни.
Моторчето е повеќе од доволно за вакво количе. Потрошњата не мрда нагоре од 5.9 од кога ја земав јас колата, а возено е исклучиво низ град.

Ако некој нешто го интересира, бујрум. :)

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8808
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #1 на: 31 Јануари 2017, 10:54:47 am »
мене не ме бендисува толку, баш го гледав пред некој ден на нет.

Внатрешноста на оваа верзија е ок ама на оние што ке се купуваат најмногу за нормална цена е тапа посебно централната конзола. Барем мене не ми се бендисува.

Ниту па ме е убава инструмент таблата тие бројките многу мали некако ми изледаат и нечитливи, ама може кога ке седнеш е друго во живо

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #2 на: 31 Јануари 2017, 12:05:49 pm »

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #3 на: 31 Јануари 2017, 13:27:05 pm »
Дај земи нешто електрично да повозиме.
Ова е демоде.
« Последно менување: 31 Јануари 2017, 13:32:37 pm Tischläufer »

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3826
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #4 на: 31 Јануари 2017, 15:09:39 pm »
Да треба утре ново мало количе да зиам, ова би било мојот избор...

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #5 на: 31 Јануари 2017, 15:12:35 pm »
Чекај ова треба мало да биде? Муцката му вика камион сум.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #6 на: 31 Јануари 2017, 15:43:06 pm »
Мислиш камионет :)

Отсутен darko mk5

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3603
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #7 на: 31 Јануари 2017, 16:11:46 pm »
Мене ме интересира од каков материјал се тоа перничињата и колку им е векот на траење. Што после откако ќе се скине? дали е заменски дел сам по себе или треба цела врата? Рецимо дека кактусот ми се свиѓа, али сум го заобиколил баш поради тие перничиња. Пошо нели скопје е... се гребе се крши се кине...

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17279
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #8 на: 31 Јануари 2017, 17:17:02 pm »
Колку што траат голи пластични браници, толку ќе трае и AirBump-от. Јас колку што сум чепкал AirBump-ови по паркинзи, не се најмеки на свет да може да се кинат.

Јас имам огромна желба да седнам во новите седишта на Цитроен, според се што читав за нив, треба да се лудница. :)

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16661
  • Keep it 100
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #9 на: 31 Јануари 2017, 22:31:56 pm »
Многу опуштена вожња без големо навалување во кривини. Седиштата за мој вкус се малку премеки, инаку суспензијата е така направена и на 17ки бандажи да не се осеќаат дупките низ градов. Многу фанки и интересен дизајн. Делува светлосни години поквалитетно склопено од претходното. Дефинитивно би го ставил некаде на врвот на класата.

Отсутен koce1102

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1483
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #10 на: 01 Февруари 2017, 11:00:56 am »
Деновиве го возам новото Ц3-че.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Citroen C3, во највисокото SHINE ниво на опрема, со 1.4-литарски BlueHDI турбодизелче (треба да проверам само точно која верзија е).

Многу кул изгледа, од скоро секој агол. Citroen се враќа кон своите корени и кон она што го прави најдобро. Одлично изгледа во бела боја со црвениот кров и црвените детали.
Ентериерот е фанки, со интересни детали и генерално океј пластики. Седиштата се малку чудни на изглед, ама многу, многу, многу комотни.
Моторчето е повеќе од доволно за вакво количе. Потрошњата не мрда нагоре од 5.9 од кога ја земав јас колата, а возено е исклучиво низ град.

Ако некој нешто го интересира, бујрум. :)
Би го сменил авеото за вакво нешто,ама прво тест :)
Најбитното не ти е пишано колку евра e ???


Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13576
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #11 на: 01 Февруари 2017, 11:29:23 am »
Тие страничните пластики одвратно ме нервираат.

Другото горе долу, not bad. Има некое подобрување во споредба со Cactus-от. Некои пропорции повеќе ги погодиле.

But I am not a fan :)

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3538
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #12 на: 01 Февруари 2017, 11:38:32 am »
Деновиве го возам новото Ц3-че.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Citroen C3, во највисокото SHINE ниво на опрема, со 1.4-литарски BlueHDI турбодизелче (треба да проверам само точно која верзија е).

Многу кул изгледа, од скоро секој агол. Citroen се враќа кон своите корени и кон она што го прави најдобро. Одлично изгледа во бела боја со црвениот кров и црвените детали.
Ентериерот е фанки, со интересни детали и генерално океј пластики. Седиштата се малку чудни на изглед, ама многу, многу, многу комотни.
Моторчето е повеќе од доволно за вакво количе. Потрошњата не мрда нагоре од 5.9 од кога ја земав јас колата, а возено е исклучиво низ град.

Ако некој нешто го интересира, бујрум. :)
Би го сменил авеото за вакво нешто,ама прво тест :)
Најбитното не ти е пишано колку евра e ???



Еве го ценовникот

http://www.citroen.com.mk/wp-content/uploads/2016/12/Cenovnik_NOV-CITROEN-C3-21.12.2016.pdf

За 6 месеци сигурно ќе има 1000 евра попуст на сите верзии.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #13 на: 01 Февруари 2017, 11:52:46 am »
Деновиве го возам новото Ц3-че.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Citroen C3, во највисокото SHINE ниво на опрема, со 1.4-литарски BlueHDI турбодизелче (треба да проверам само точно која верзија е).

Многу кул изгледа, од скоро секој агол. Citroen се враќа кон своите корени и кон она што го прави најдобро. Одлично изгледа во бела боја со црвениот кров и црвените детали.
Ентериерот е фанки, со интересни детали и генерално океј пластики. Седиштата се малку чудни на изглед, ама многу, многу, многу комотни.
Моторчето е повеќе од доволно за вакво количе. Потрошњата не мрда нагоре од 5.9 од кога ја земав јас колата, а возено е исклучиво низ град.

Ако некој нешто го интересира, бујрум. :)
Би го сменил авеото за вакво нешто,ама прво тест :)
Најбитното не ти е пишано колку евра e ???



Еве го ценовникот

http://www.citroen.com.mk/wp-content/uploads/2016/12/Cenovnik_NOV-CITROEN-C3-21.12.2016.pdf

За 6 месеци сигурно ќе има 1000 евра попуст на сите верзии.
Ценовников немора да се гледа зошто е каша попара. Чисто за ориентација може инаку не. Зошто не ставиле бандажи дека има, кровот битон... мора во салон и да се седне да се направи озбилен муабет. Каталогов колку да знаеш што има во понуда.

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3538
Одг: CARclub Тест: Citroen C3 BlueHDI Shine
« Одговори #14 на: 01 Февруари 2017, 12:03:53 pm »
Сврти на 2ра страна :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"