Автор Тема: Shark Navigator od Top Shop ?  (Прочитано 14211 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4086
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #30 на: Јануари 30, 2017, 22:06:10 pm »
Ovoj heppa filterot sto e se pere pod cesma i da treba nekad da se menuva ima rezerva u dukjan nov 400 denari e taka da kje ustedam na kjesi sto e najbitno.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10178
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #31 на: Јануари 31, 2017, 12:46:32 pm »
Создравје да си ја користиш.

Ќе се каеш :) ама ајде :) голем си.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4086
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #32 на: Јануари 31, 2017, 13:35:10 pm »
Fala ali kako sto napomenav neam 2000 eura za Kirby da dadam.
Znam sto e ubavo ama cergata mi e kratka nesum jas od visokoto drustvo :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10178
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #33 на: Јануари 31, 2017, 15:55:59 pm »
Fala ali kako sto napomenav neam 2000 eura za Kirby da dadam.
Znam sto e ubavo ama cergata mi e kratka nesum jas od visokoto drustvo :)

Шарко ќе ти бркаше подобра работа :)

Ајде види можда ќе ти брка работа.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5323
 • хаУс мајстор
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #34 на: Јануари 31, 2017, 17:25:14 pm »
Fala ali kako sto napomenav neam 2000 eura za Kirby da dadam.
Znam sto e ubavo ama cergata mi e kratka nesum jas od visokoto drustvo :)
Абе кaкви 2000е, бaтaли. Тaмaн си е oвa, штo се викa зa секoј втoр ден дa пoминеш.
Сo Кирби и Реинбoу се знaе, еднaш дo двa пaти месечнo.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4086
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #35 на: Јануари 31, 2017, 18:13:53 pm »
Epa bese esapot i za sarko ama jbg naredno zdravje.Sega neka lae sarko vo drug dvor bidna :)

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5991
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #36 на: Февруари 01, 2017, 11:11:15 am »
Кирби е нерално скап кај нас, во УСА почнуваат со 2000 долари, но за кеш знаат да го шитнат и за 1000. Башка половни (под гаранција) имаш колку сакаш на амазон за макс 500 евра.
Како што и претходно кажав, единствена предност на Кирбито е таа читката за теписи што се врзува дирекно на моторот. Во друго ништо нема предност.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49332
 • Махер
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #37 на: Август 28, 2019, 16:34:46 pm »
Каде можам да го најдам ова?

https://sharkclean.eu/uk/product/shark-stick-vacuum-cleaner-hv390uk/

Неможам да најдам кај нас некој да продава, ниту пак да нарачам од некаде.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4359
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #38 на: Август 28, 2019, 16:50:57 pm »
Шарп навигатор има во топ шоп,не е баш како на сликата ама е шарк 😁

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49332
 • Махер
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #39 на: Август 28, 2019, 16:59:16 pm »
Го имам тој уште кога дојде. Ама овој ми треба.

Пишав на топшоп само тој го носат. Мислев да не има некаде освен топшоп каде би можело и да нарачаат на пример.

Отсутен The Seventh Son

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 114
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #40 на: Август 28, 2019, 19:50:13 pm »
топ си е шаркот убаво влече лесно се чисти само за мала квадратура е гломазен, пошто повеќе маневрираш отколку што чистиш

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1298
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #41 на: Август 28, 2019, 19:54:39 pm »
Според мене човек што дава 2,000 евра за правосмукалка и човек што купува ДАЧИА на ново треба што поскоро да посетат психијатар и да се одреди соодветна терапија. ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49332
 • Махер
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #42 на: Август 28, 2019, 20:06:38 pm »
Шарк е 200еур и едниов и другиов.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1299
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #43 на: Септември 25, 2019, 14:57:23 pm »
Сум се смеел на темава ама сегаа и јас со иста мака (проблем).
Филипс правосмукалката пречуре . НЕ поминав многу км со неа & tаков модел (~ 7к ден)  не би зел повторно.
Не знам дали да се замарам со праќање по сервиси . Локален мајстор ми кажа дека поправката би била ~3000 денари..

Проблемот е што ме притискаат од повеќе страни за Shark , ама на Top shop не му верувам ..
Некој (НЕ)Задоволен да се пријави да помогне во одлуката :)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6233
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #44 на: Септември 25, 2019, 15:29:02 pm »
Не можам да се сетам нешто да е купено од Топшоп а да било саглам.