Автор Тема: Shark Navigator od Top Shop ?  (Прочитано 10932 пати)

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 78
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #45 на: Септември 25, 2019, 15:37:57 pm »
Сум се смеел на темава ама сегаа и јас со иста мака (проблем).
Филипс правосмукалката пречуре . НЕ поминав многу км со неа & tаков модел (~ 7к ден)  не би зел повторно.
Не знам дали да се замарам со праќање по сервиси . Локален мајстор ми кажа дека поправката би била ~3000 денари..

Проблемот е што ме притискаат од повеќе страни за Shark , ама на Top shop не му верувам ..
Некој (НЕ)Задоволен да се пријави да помогне во одлуката :)
Ние сме задоволни од Shark-от. Веке 4 години, никаков проблем.
Само купи си филтри, пошто ги нема секогаш достапни.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20266
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #46 на: Септември 25, 2019, 18:39:35 pm »
Не можам да се сетам нешто да е купено од Топшоп а да било саглам.

Dormeo душек, Нутри Булет и соковникот. Тие ствари ни се погодиле до сега.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #47 на: Септември 25, 2019, 19:36:59 pm »
Не можам да се сетам нешто да е купено од Топшоп а да било саглам.

Dormeo душек, Нутри Булет и соковникот. Тие ствари ни се погодиле до сега.
Титаниум ножеви, освен за леб, другото тапа.
Нутри булет, веќе неколку пати на сервис.
Дормео душек и перници, немаат врска со рекламата.
Циклон правосмукалка, тапа плус ќе се запаливме.
Навлажнувачот (јајце), врска нема.
Матракуката за кречење, тешка превара.
Тие тавите, одамна исфрлено.
Има уште ама да не ги прашувам моите :)

Доста беше, Топшоп повеќе не ме интересираат.

Жими соковникот што се покажа како на реклама, но меракот помина за сок и не се користи па не се знае колку ќе издржеше ;DОтсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20266
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #48 на: Септември 25, 2019, 21:42:56 pm »
Што знам, на нас Нутри булетот ни беше океј, соковникот топ си истера, а душекот сеуште се користи, веќе 10+ години.

А да, плеховите и тавите Делимано исто така добро се покажаа, ги утепавме од користење.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #49 на: Септември 25, 2019, 23:35:07 pm »
Јас од топ шоп имам купено еден куп производи.

Ниту еден од нив не е веќе во функција или е оттуѓен на други лица.

Навлажнувач за воздух - брка работа, никогаш неможев да купам филтер кој што го користеше. НИКОГАШ го немаа во Топ Шоп.
Дормео душек за брачен кревет заедно со дормео даски за под душек. Душекот се распадна за 3 години, даските се ок.
Обритрек - после 4 месеци активно користење се скрши ногарката и морав да ја заварувам. Едвај го заварив затоа што е направен од некаква глупава легура која што се рони и не држи вар.
Делимано креамичка тава - прегоре греачот после пола година сопственост и 5 пати користење, тавата е фабрика нова, ама само како украс стои.

И назнам што уште имав сега не ми текнува ама НИКОГАШ веќе динар не им оставам на тие преваранти шугави.

Набилдан маркетинг со приказна која продава, а призводите се piece of shit. Нормално и наивни луѓе како мене што си ги дале парите за ѓубре.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4570
 • French diamond
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #50 на: Септември 26, 2019, 00:22:20 am »
 Јас знам татко ми, пред неколку години одеше специјално до Скопје, за да го купи она Dr. Vac за уши чистење од Топ Шоп... Го купи и за ништо не го бива, врска нема со тоа што го рекламираа.

А од друга страна, чичко ми ја имаат Шарко од Топ Шоп веќе неколку години и се презадоволни.

Отсутен The Seventh Son

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 96
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #51 на: Септември 26, 2019, 21:17:15 pm »
топ се шарк нема да згрешиш

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7402
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #52 на: Октомври 07, 2019, 00:04:42 am »
Правосмукалката Ровус Виктор, скептик бев пак ја прелажале бабата корне од шмукање...
Дури има потенциометар за намалување на јачината.
Садот кој се пуни со вода некако е слаб квалитет и треба да се внимава да не се скрши

Неможам толку јака индустриска да најдам и за дома и за работа прашина, кола, вода...

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5555
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #53 на: Октомври 07, 2019, 22:00:48 pm »
Karcher?

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1205
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #54 на: Октомври 09, 2019, 09:02:20 am »
Да се пофалам - си купивме Shark  :-X

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3034
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #55 на: Октомври 09, 2019, 09:26:30 am »
ОК.

Отсутен The Seventh Son

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 96
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #56 на: Октомври 11, 2019, 00:18:41 am »
како си задоволен Коче1102 од шаркот?

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4725
 • хаУс мајстор
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #57 на: Октомври 15, 2019, 10:16:37 am »
Остана без паркет дома :)
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.