Автор Тема: Shark Navigator od Top Shop ?  (Прочитано 12414 пати)

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #15 на: Јануари 30, 2017, 00:20:10 am »
Образложи зашо се најлоши.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #16 на: Јануари 30, 2017, 00:25:54 am »
Јас имав 10ина години стара Rainbow у Скопје, и е светлосни години далеку од лоша, а камо ли па од најлоша.

Што се тиче ствари од Топ Шоп, ретко што од нивната понуда држи вода. Лично немам искуство со „ајкулава“, ама не би ги зимал нивните реклами и „сведоштва“ здраво за готово.

Тука би сакал да земам Rowenta или Siemens со појак мотор и со додатоци за справување со влакна од миленици. Не знам каква е понудата на овие брендови во МК, али би препорачал да се ѕирнат.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #17 на: Јануари 30, 2017, 00:29:01 am »
Мене ровента ми дадоа коа купував машината за перење,као гратис нешо а у,ја користам за колите,машина невидена е малечка е ама корне колку е јака.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14959
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #18 на: Јануари 30, 2017, 00:46:04 am »
Rowenta е доста познат и поуздан бренд во фризерската индустрија. Ако разграничиле и останале на ист квалитет, треба да е добра куповина :)

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5779
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #19 на: Јануари 30, 2017, 10:35:17 am »
Јас да препорачам и Карчер. Ја има во фамилија МВ5 серијата. Кога ме замолија да побарам нешто што нема да биде како играчка :) Инаку и Кирбито е добро, једина предност пред другите му е таа четката за теписи што како погон е врзана дирекно со каиш на моторот. Во се друго, Карчерот е ист во квалитет. Е сеа погабаритен е Карчерот.

Ако сакаш да немаш мн прашина треба да направиш следно:

Да имаш гарнитура со еко кожа/кожа
Да имаш правосмукалка каде ќе има кеса за прав со шотијазнам материјал што не пропушта прашина
Да немаш тесписи
Да немаш флафести кебиња или било какви
Да немаш облека
итн ;D

Тие на вода се супер, се додека не фатат бактериите па почне да мириса. Или садот ќе треба да се пере после секоја работа. Кај другиве, си ставаш од тие миризливите таблети и тоа е :)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #20 на: Јануари 30, 2017, 10:45:34 am »
Уфф.. Керхер е тоа, не е Карчер :)
Иначе да, препорака и за нив. Тука продаваат комплет сетови (усисивач, додатоци, шмрк за кола итн) за околу 130 евра.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3384
 • Samo VW je auto!
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #21 на: Јануари 30, 2017, 10:46:29 am »
У фамилија се користи Rainbow од 1997 година, куќа дигнавме со неа мака нема ден денес. Неколку пати е сменето црево и по некоја четка за тресалката. Ја би одел на половна Реинбоу.
GTI je zmaj

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5455
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #22 на: Јануари 30, 2017, 11:40:22 am »
ako se ima kes samo reinbow i kirby se ustav i zakon...tresalkata za tepih.... nemam komentari...

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9575
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #23 на: Јануари 30, 2017, 13:08:02 pm »
Образложи зашо се најлоши.

Не шмукаат доволно добро, премногу се бучни, тешки се за одржување.

Rainbow е друга категорија на машини. Не мешајте баби и жаби сега.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48623
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #24 на: Јануари 30, 2017, 14:51:22 pm »
Si imam maka denovive vo potraga sum po saglam smukalka bidejki taa papucarska rabota mi e dodelena mene :)
Nesto majkami me napinja da go zememe od top shop Shark navigatorov imalo i kupon so nego od 3000 den pa izlaga 9000den mislam.
Moabetov mie dali voopsto nekoj go ima ova cudo doma i dali vredi za parite bidejki po netov nevidov nekoj da go kritikuva.
Gledam po drugive dukjani smukalki ama nekako nemi ide esap bidejki imam edna Neo nova glanc so sad za prasina znaci bez vrekjicka 1200w arno ama posle 3 tepiha edvaj vlece pa vadi cisti pa toa hepa filterot na sekoj 3 usisuvanja se zatnue pa lupaj go duvaj na kompresor uzas.


Шарко го открив во Австралија ;D ;D

Таму го користев и кога се вратив, видов дека го има тука и го купив.

Супер машина е, само што има една маана.

Не е практична во тесни простори

Пример: Измеѓу масичка и кауч, бидејќи е широка не можеш да ја протниш така лесно како со стандардните правосмукалки.

Ако тоа не ти смета тогаш шибај.

До сега најдобра машина што сум имал.

Најлоши се дефинитивно оние со вода! Не си ја фаќај бељата.
Aха. Големка е главата ако треба да ја буташ меѓу ствари и голема е за да ја буташ под каучи. Ама добра е. Лесно се чисти и со четките упалени добро собира.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5920
 • 69
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #25 на: Јануари 30, 2017, 14:56:39 pm »
Човек кога го чита насловов има впечаток дека станува збор за навигација која се продава во топ шоп.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1245
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #26 на: Јануари 30, 2017, 15:06:01 pm »
Ако почне да се продава навигација во Топшоп ,секој  втор маж ќе ја има.
Бидејќи жените ќе бидат : ајде да ја земемее навигацијата од топшоп , видов на Тв / читав на фемина многу биле задоволни од неа.
Не промашила улица до сега , многу добра била.
  :D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9575
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #27 на: Јануари 30, 2017, 16:04:54 pm »
Ако почне да се продава навигација во Топшоп ,секој  втор маж ќе ја има.
Бидејќи жените ќе бидат : ајде да ја земемее навигацијата од топшоп , видов на Тв / читав на фемина многу биле задоволни од неа.
Не промашила улица до сега , многу добра била.
  :D

Нема повеќе да се нервираш кога нема да знам кај треба да свртиш. На Женски домаќински муабети ја пофалија „Мамички, си најдов совршена навигација до ТопШоп, сеа со мажето раат сме. хи хихи “

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3922
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #28 на: Јануари 30, 2017, 21:58:17 pm »
Malce zakasniv ama denes se podnoviv i site doma mi cestitaa sozdravje da si ja koristam :)
http://www.agrotehna.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=11901&i=2100&l=MK&q=&SupplierArticleID=BORA%205000%20PLAVA&Action=
Razlika od agrotehna i neptun 1000 den za istiov model.Eden kup trakatanci dodatoci.I odma ja sefosav.Odlicno vlece troski sobira bez nikakov problem baska toa turbo cetkata vnatre sto e za vlakna od milenici site vlakna od zenistevo od tepisite gi sobra.Ima i nekakov aromatizer kapnues 3-4 kapki vo vodata i kako cistis taka stanot mirisa na ubavo.Na kraj samo vadis sadot so gomnariite sto se sobrani i isturi vo solja i zaplakni samo so cista voda i tolku.
Prvite impresii se odlicni pa kje vidime ponataka.Edino e sto otkako kje zavrsis so usisavanje treba da odvois 5 min da zaplaknes sadot.
Fala vi na site za predlozite sto gi dadovte arno ama dzebot mi e plitok za nekoj predlozi od 1500 eura.Ovaa za 100ce bi trebalo da brka rabota :)
https://youtu.be/KC2X5fRWcNM

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #29 на: Јануари 30, 2017, 22:02:15 pm »
Со здравје да си ја брчиш,5 мин за чистење ама немаш дополнителни трошоци за филтри.