Автор Тема: Shark Navigator od Top Shop ?  (Прочитано 11707 пати)

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
Shark Navigator od Top Shop ?
« на: Јануари 28, 2017, 23:00:52 pm »
Si imam maka denovive vo potraga sum po saglam smukalka bidejki taa papucarska rabota mi e dodelena mene :)
Nesto majkami me napinja da go zememe od top shop Shark navigatorov imalo i kupon so nego od 3000 den pa izlaga 9000den mislam.
Moabetov mie dali voopsto nekoj go ima ova cudo doma i dali vredi za parite bidejki po netov nevidov nekoj da go kritikuva.
Gledam po drugive dukjani smukalki ama nekako nemi ide esap bidejki imam edna Neo nova glanc so sad za prasina znaci bez vrekjicka 1200w arno ama posle 3 tepiha edvaj vlece pa vadi cisti pa toa hepa filterot na sekoj 3 usisuvanja se zatnue pa lupaj go duvaj na kompresor uzas.
« Последно менување: Јануари 28, 2017, 23:27:23 pm Vlatce-Vectra »

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4908
 • хаУс мајстор
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #1 на: Јануари 28, 2017, 23:36:59 pm »
Пoштo се "рaспрaвaм" сo oвие рaбoти, мoј сoвет ти е дa не фрлaш тoлку пaри зa Шaркoт, бидејќи oвaa нa линкoв ќе ти бркa мнoгу рaбoтa пo дoмa
http://www.neptun.mk/mobile/index.php?route=product/product&path=30_126_102&product_id=203164
Јa имaм истaтa, мoите јa имaaт, стринкaвa јa имa, сaглaм прaвoсмукaлкa зa дoмaшнa упoтребa, леснa зa чистење, издржливa.
Зa Шaркoт незнaм ништo дa ти кaжaм, нит сум видел нит сум прoбaл.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #2 на: Јануари 29, 2017, 00:05:57 am »
Топ шоп се у глобала живи глупости,еве ти за помалце пари одлична машина,ова може да ти усиса и дете некое по дома ако ти се најде узпат.

https://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=30_126_102&product_id=199024

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3500
 • MadaFunker
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #3 на: Јануари 29, 2017, 00:39:24 am »
Пoштo се "рaспрaвaм" сo oвие рaбoти, мoј сoвет ти е дa не фрлaш тoлку пaри зa Шaркoт, бидејќи oвaa нa линкoв ќе ти бркa мнoгу рaбoтa пo дoмa
http://www.neptun.mk/mobile/index.php?route=product/product&path=30_126_102&product_id=203164
Јa имaм истaтa, мoите јa имaaт, стринкaвa јa имa, сaглaм прaвoсмукaлкa зa дoмaшнa упoтребa, леснa зa чистење, издржливa.
Зa Шaркoт незнaм ништo дa ти кaжaм, нит сум видел нит сум прoбaл.

Потврџујем, си брка работа оваа ја имам истата :D

P.S Се јавија папучарите :D :D :D :D :D
New blood of old school

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1735
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #4 на: Јануари 29, 2017, 01:24:26 am »
Влатче ние ја имаме истата правосмукалка дома купена од топ шоп пред 3-4 години. Јас сум главниот навигатор за неа, златна папуча не ми бега. Можам само пофални зборови да кажам. Нема маани, лесно се одржува, нема филтри за менување, значи целата прашина завршува во стаклен сад кој само се отвара и се исфрла прашината од него. Има неколку додатоци со неа: за теписони, за понедостапни места едно куренце подолго, едно пократко јебемлига зошто служи, и уште едно за мазни површини лесно достапни. Е ова последното ми е омилено. Не ги знам овие другиве што ти ги препорачаа колегиве, во секој случај разгледај си. Од мене препорака за шаркот.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2393
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #5 на: Јануари 29, 2017, 01:39:47 am »
Види во Вап Мак - застапници за Wap по старо или Nilfisk по ново. Ако сакаш доживотно да ти трае - првиот усисивач нивен ми трае над 20 години, вториот го земав пред 2 месеци за суво и мокро усисавање,30к ама е чудо - Maxxi II WD 75-2.

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #6 на: Јануари 29, 2017, 14:33:02 pm »
Se razgledav po netov i od Vlatko ovoj predlog ne e losh.
Navigatorov u top shop koga gi prasav za rezerva filtri ostanaa so zatvorena usta duri mi rekoa zasto da menjas filter.
Ovaa ARNICA BORA 4000  ja gledav po netov isto taka ja falat i bitno sto hepa filterot se mie pod cesma nema potreba od duvanje,tresenje.
Vo neptun ja ima 6700 a vo agrotehna e 5900 i Arnica 5000 e 6400 kako ponov model pa u vtornik kje odam da vidam sto e razlika u tie dve bidejki na stranata e isto napisano dodeka na net vika ovaa ponovava ima pojse dodatoci pa kje vidime.

Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2998
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #7 на: Јануари 29, 2017, 14:56:32 pm »
Ekipo za pravosmukalka kakva i da e, mn e povazno da se gleda usisnata mokj otkolku vatazata na motorot :D

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #8 на: Јануари 29, 2017, 14:59:39 pm »
Ние дома имаме арника ама постар модел е незнам точно број,шо све не собира тоа водата на крај коа ја исфраш мислиш малтер тече,презадовони сме и доста лесно се одржава. иначе го дига теписонот,а за индустрискиве немам коментар ама кој може да си дозволи.

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #9 на: Јануари 29, 2017, 15:15:12 pm »
Ne bre kakva industriska neam jas peralna ili dukjan pa da ziam smukalka od 500 eura.
Budzetot e toj do kaj 6-7000 den da bide tivka,lesna za odrzuvanje i normalno da kreva tepih :)
Najbitno od sve e da neja gubi snagata posle pominuvanje na 2-3 tepiha.
Otkako mi se rodi malovo so smukalka pominuvam sekoj vtor den i seuste nemi e jasno od kade tolku prasina doma ima po tepisive toa cudo edno.Televizorot ajde kje reces elektricitet ama tepisive ziv uzas.Imam 3 golemi tepiha i 2 stazi strav da te fati kolku prasina izlaga sekoj vtor den.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #10 на: Јануари 29, 2017, 15:20:48 pm »
Е со воденава баш уше поубаво ќе видиш.

Присутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3648
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #11 на: Јануари 29, 2017, 15:49:37 pm »
Во сет имаш водена демек СТ бренд, всушност правосмукалката е турска Sunny. Ние имаме 2 комада и за цената од 3000денари сме презадоволни. Кога ќе ја погледнеш водата што се има во неа ќе ти се згади. На страната пишува 2300 вати дека е, мерено со ватметар реалната моќност е 1300вати. На помалите од нептун и остало е уште помала околу 800 некаде. Исто кога усисава тепих мора да го држиш за да не го влече, друго битно со водениве е што нема како овие со ќеси и филтри се напунил па не влече. Ние случајно ја земавме првата баш сакајќи да го избегнеме моментот ќеси и остали глупости.

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1391
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #12 на: Јануари 29, 2017, 16:16:25 pm »
Комбинација http://jivi.mk/index.php?route=product/product&product_id=354 (негде 5000 е цената сега) со филтеров http://www.fudzilla.com/images/stories/2008/April/Reviews/Aprililili/e41filter.jpg  (мислам дека 800 денари беше кога го земавме)

Ке си ставиш капаче омекнувач во водата и цел стан ке ти мириса убаво

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2587
 • Custom made interiors
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #13 на: Јануари 29, 2017, 23:40:17 pm »
Абе каков Навигатор немој да си дадавате пари за ѓубре. Не гледајте никакви реклами од топ шоп.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9371
Одг: Shark Navigator od Top Shop ?
« Одговори #14 на: Јануари 30, 2017, 00:00:07 am »
Si imam maka denovive vo potraga sum po saglam smukalka bidejki taa papucarska rabota mi e dodelena mene :)
Nesto majkami me napinja da go zememe od top shop Shark navigatorov imalo i kupon so nego od 3000 den pa izlaga 9000den mislam.
Moabetov mie dali voopsto nekoj go ima ova cudo doma i dali vredi za parite bidejki po netov nevidov nekoj da go kritikuva.
Gledam po drugive dukjani smukalki ama nekako nemi ide esap bidejki imam edna Neo nova glanc so sad za prasina znaci bez vrekjicka 1200w arno ama posle 3 tepiha edvaj vlece pa vadi cisti pa toa hepa filterot na sekoj 3 usisuvanja se zatnue pa lupaj go duvaj na kompresor uzas.


Шарко го открив во Австралија ;D ;D

Таму го користев и кога се вратив, видов дека го има тука и го купив.

Супер машина е, само што има една маана.

Не е практична во тесни простори

Пример: Измеѓу масичка и кауч, бидејќи е широка не можеш да ја протниш така лесно како со стандардните правосмукалки.

Ако тоа не ти смета тогаш шибај.

До сега најдобра машина што сум имал.

Најлоши се дефинитивно оние со вода! Не си ја фаќај бељата.