Автор Тема: Formula 1 - Season 2017  (Прочитано 21725 пати)

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4449
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #495 на: Октомври 10, 2017, 10:47:14 am »
Јапонија 2017 ?!  ;D

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32774
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #496 на: Октомври 10, 2017, 11:10:17 am »
The End :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1771
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #497 на: Октомври 10, 2017, 12:55:30 pm »

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1878
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #498 на: Октомври 10, 2017, 13:32:14 pm »
Во Америка Хамилтон е неприкосновен, уште еднаш ДНФ за Ветел и Хамилтон со 1-во место шампион.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4449
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #499 на: Октомври 12, 2017, 14:23:10 pm »
Значи до свеќиците било  ;D

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32774
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #500 на: Октомври 12, 2017, 14:27:48 pm »
СрамОта

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 421
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #501 на: Октомври 12, 2017, 15:18:09 pm »
se izbrukaa i ferari i honda.
nemozat da sklopat eden asolen tubro hibrid i toa e...
bravo za merc.

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5903
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #502 на: Октомври 12, 2017, 20:28:41 pm »
Во поглед на мотор, во глобала Мерцедес нема утка, порано кога беа со Мекларен се сеќавам тогаш Ферари доминантен со Шумахер, али знаеше Раиконен да помати сметки на некоја трка ако Мекларенот додржеше а да не се распадне (а немаше трка да не му излета некој дел на Раиконен од тогашниот Мекларен)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29579
 • Таков е животот... јебига
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #503 на: Октомври 12, 2017, 22:54:39 pm »
Во поглед на мотор, во глобала Мерцедес нема утка, порано кога беа со Мекларен се сеќавам тогаш Ферари доминантен со Шумахер, али знаеше Раиконен да помати сметки на некоја трка ако Мекларенот додржеше а да не се распадне (а немаше трка да не му излета некој дел на Раиконен од тогашниот Мекларен)

Епа коа чепка таму у болидот што не му е работа...
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32774
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32774
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #505 на: Октомври 23, 2017, 12:26:03 pm »
И? Нема коментари од анти-фераристите за казната за Макс? Чудно...

Јас мислам дека убаво си ја „засече“ кривината, и стекна предност вон стаза, и со сите 4 тркала беше надвор од стаза. Казната е оправдана, но мислам дека не заслужена. Заслужи да биде на подиум.

Ем малце се „посра“ со изјавата на крај, дека се надева дека публиката следната година нема да дојде во Остин и да гледа F1.
Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2047
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #506 на: Октомври 23, 2017, 12:46:58 pm »
И? Нема коментари од анти-фераристите за казната за Макс? Чудно...

Јас мислам дека убаво си ја „засече“ кривината, и стекна предност вон стаза, и со сите 4 тркала беше надвор од стаза. Казната е оправдана, но мислам дека не заслужена. Заслужи да биде на подиум.

Ем малце се „посра“ со изјавата на крај, дека се надева дека публиката следната година нема да дојде во Остин и да гледа F1.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)Јасно е како ден дека ФИА ги тинтра Ферари, и им прогледува низ прсти. Па не дај боже, Ферари да се пожалат дека некое правило е прекршено, одма пресудуваат во нивна корист.

Еве извадоци од вчерашната трка на која сите сечеа кривини за да добијат предност, само што Верстапен мора да го јаде, затоа што ги посрамоти Ферари на три кривини пред крај на трка.

1. Ветел го поминува Хамилтон, во прв свиок, сече свиок, добива предност на ист начин како што Верстапен го помина Раиконен.


2. Рандом неферари возач, поминува рандом неферари возач


Одговорен стујард за вчерашната трка беше Мика Сало


Да, истиот Мика Сало што е на следнава слика.Верстапен со право ја даде изјавата на крај, затоа што очигледно само тој има муда да збори јавно за непотистичкото однесување на ФИА во изминатите 10/15 години.

Дополнително потсетувањето преку радио до Раиконен, дека Ветел е зад него (за да му дадат до знаење дека треба да го пропушти) е само еден од спектаклите што публиката едвај чека да ги види.

Брука невидена.

Отсутен SELECT

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 474
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #507 на: Октомври 24, 2017, 09:26:03 am »
Ferrari International Assistance strikes again....

Отсутен M3V8

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 421
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #508 на: Октомври 24, 2017, 23:59:32 pm »
sho ubavo go oladija maliot  :), a i postsariot :)
konacno kazna za site belji sto gi pravese godinava.
zasluzeno.
koga ne go kaznuvaa koga trebase nikomu nisto, nebilo greska.
prestoga bila kaznata, pa ima li pomala kazna od 5sec?
samo taka so drska decurlaana.

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1878
Одг: Formula 1 - Season 2017
« Одговори #509 на: Октомври 25, 2017, 07:08:45 am »
море уште малку да се олабаеше раиконен, ни со казната на максо немаше да биди трет, 1 секунда фалеше х)

Треба да ги кренат ивичњаците америка, вака и вгодина не можи