Автор Тема: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm  (Прочитано 17599 пати)

Отсутен Borce-Fiat

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 915
  • Virus-Alfa
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #15 на: 07 Декември 2016, 13:19:41 pm »
Со здравје да се вози. Со среќа нека е. Одлична кола.
Јас само би ја зел црвена со 2.0 јтдм.

Фала ѕи, да ти се врати поубаво.Иначе и јас би сакал 2.0, но во аутомобиле ск имаа само две дизел Giulietta и двете беа 1.6, црвена и оваа.За црвената не се одлучив бидејки имам Фиат Браво црвено па ми стана досадна оваа боја.За друг модел освен овие две требаше да чекам неколку месеци и значително поголема цена.Но јас сум презадоволен од овој мотор.Финтата не е колку е брза од 0-100, туку кога возип 60км/ч во 4та и сакаш да претекнеш имаш огромна сила и тоа ми прави кејф.

Ептен скоцкано возило, поготово ентериерот. Со здравје да си ја возиш.

Фала ти друже, поубаво да си купеш
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен Спенсер

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7290
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #16 на: 07 Декември 2016, 13:43:09 pm »
Но јас сум презадоволен од овој мотор.Финтата не е колку е брза од 0-100, туку кога возип 60км/ч во 4та и сакаш да претекнеш имаш огромна сила и тоа ми прави кејф.

320њм имаш на располагање.. :) 320њм има волксваген со 2.0тди 140коња, значи солиден вртежен момент има моторов. :)

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #17 на: 07 Декември 2016, 13:43:47 pm »
Одлично.

Сакам да ја повозам некој пат ако не е проблем.

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2892
Одг:
« Одговори #18 на: 07 Декември 2016, 13:51:34 pm »
So zdravje da se vozi borce odlicen izbor si napravil :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13469
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #19 на: 07 Декември 2016, 13:54:26 pm »
Супер е количето бе!

Црната боја е само заебана летно време,...рерна е :)

И многу се валка!

Прашина да падне лом изгледа, а да не правиме муабет ако заврни дожд и да ја повозиш ;D

Сум имал црна кола, знам колку се нервирав.

Како и да е, црна боја многу добро стои на Џулиета.

Само убавини, безгрижни километри !

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4703
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #20 на: 07 Декември 2016, 14:44:34 pm »
Ок е Џулиеткава на слики ама во живо мислам дека е 10 пати поубава. Така да Borce-Fiat ставај уште слики :) и со здравје да си ја возиш!

Фала богу некој што разбира - Carpathian Lord. Не знам од каде толку мерак луѓево на црна боја, па и бандажите црни па и затемнети стакла. Не разбирам што е толку меракот на црно? Демек мафијаши, знаеш ли кој сум ја синдром, дбк, циа, фби, бетмобил, еве не знам? Прашање на вкус ок, ама од практична гледна точка не благодарам.

Црна боја само во салон изгледа убаво, штом ја извадиш...готово. И јас сум го јадел со темно тегет, никогаш повеќе. Ја переш со скап восок да не се лепи вода и прашина со сите нишани, возиш 100 метри направена цела пепел.


Отсутен Alfista

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1492
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #21 на: 07 Декември 2016, 14:52:05 pm »
Mi piace. ::)
So srekja vozenje

Отсутен Баги

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 794
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #22 на: 07 Декември 2016, 14:58:12 pm »
ОООдлична. Малку ме буни ова што имаш пишано со каква опрема располага ( пепелник, кит за пушачи итн) :)


Ремапче? :)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29057
    • CARclub.mk
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #23 на: 07 Декември 2016, 14:59:23 pm »
Аууу, нова колава? Не знам зашто, ја свртев дека е половна.

Мај бед. Не знам зашто така.

Како и да е, честито! :)

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13469
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #24 на: 07 Декември 2016, 16:08:09 pm »
;D

Отсутен Borce-Fiat

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 915
  • Virus-Alfa
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #25 на: 07 Декември 2016, 18:21:20 pm »
Но јас сум презадоволен од овој мотор.Финтата не е колку е брза од 0-100, туку кога возип 60км/ч во 4та и сакаш да претекнеш имаш огромна сила и тоа ми прави кејф.

320њм имаш на располагање.. :) 320њм има волксваген со 2.0тди 140коња, значи солиден вртежен момент има моторов. :)

Во право си.Солиден вртежен момент има :)

Одлично.

Сакам да ја повозам некој пат ако не е проблем.

Фала ти, да си купиш поубаво.Иначе за кругче нема проблем, кога те носи патот накај Струмуца слободно пиши ќе направиш круг.

So zdravje da se vozi borce odlicen izbor si napravil :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk



Фала ти Дуле, да ти се врати поубаво.


Супер е количето бе!

Црната боја е само заебана летно време,...рерна е :)

И многу се валка!

Прашина да падне лом изгледа, а да не правиме муабет ако заврни дожд и да ја повозиш ;D

Сум имал црна кола, знам колку се нервирав.

Како и да е, црна боја многу добро стои на Џулиета.

Само убавини, безгрижни километри !


Незнам за летото но знам дека вчера ја перав денеска е лом.За разлика од бојата на митото ова се вали 10пати повеќе.Но тоа е, почесто перење и ке биде океј :)

Ок е Џулиеткава на слики ама во живо мислам дека е 10 пати поубава. Така да Borce-Fiat ставај уште слики :) и со здравје да си ја возиш!

Фала богу некој што разбира - Carpathian Lord. Не знам од каде толку мерак луѓево на црна боја, па и бандажите црни па и затемнети стакла. Не разбирам што е толку меракот на црно? Демек мафијаши, знаеш ли кој сум ја синдром, дбк, циа, фби, бетмобил, еве не знам? Прашање на вкус ок, ама од практична гледна точка не благодарам.

Црна боја само во салон изгледа убаво, штом ја извадиш...готово. И јас сум го јадел со темно тегет, никогаш повеќе. Ја переш со скап восок да не се лепи вода и прашина со сите нишани, возиш 100 метри направена цела пепел.

Во живо е поубава.Можеш да ги видиш сите линии поубаво.Слики наскоро, нормално поубави сега :)

Mi piace. ::)
So srekja vozenje

Фала ти, да ти се врати поубава :)

ОООдлична. Малку ме буни ова што имаш пишано со каква опрема располага ( пепелник, кит за пушачи итн) :)


Ремапче? :)

Фала ти, да ти се врати поубава.Иначе за пишаната опрема го копирав ова од меилот што го добив од аутомобиле како понуда.

Аууу, нова колава? Не знам зашто, ја свртев дека е половна.

Мај бед. Не знам зашто така.

Како и да е, честито! :)

Фала ти, се најубаво.Иначе да нова кола е.Поточно стара е две недели.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3120
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #26 на: 07 Декември 2016, 18:51:06 pm »
so zdravje da se vozi mnogu bezgrizni km i od mene sovet [profesionalna deformacija ] obavezno zastita  vosocna ,polimerna selant  keramika ...ostavam na tebe vo najmala raka brz vosok koj se nanesuva za 5 min

Отсутен Borce-Fiat

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 915
  • Virus-Alfa
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #27 на: 07 Декември 2016, 23:59:10 pm »
Фала ти, да ти се врати поубаво.За керамичка заштита зармислувам веке некое време, планирав и да те прашам што како треба.Ако можеш прати ми ПП со колку би ме коштала оваа заштита кај тебе и колку време ќе ти биде потребно.Како што гледам низ форумов и ФБ, многу квалитетно си ја работиш работата, супер што ме потсети да те прашам.
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен kargh77

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 434
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #28 на: 08 Декември 2016, 00:31:44 am »
Мислам дека ова е првата Џулиета во Струмица. Честитки!
Браво!

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm
« Одговори #29 на: 08 Декември 2016, 10:43:07 am »
Со гаранција не е прва :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.