Автор Тема: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo  (Прочитано 11112 пати)

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 88
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #105 на: Мај 05, 2020, 14:36:27 pm »
Одлична!
За гумите спомна дека добар попуст ти дале во Турбомакс. Бидејќи бркам слична димензија (235/40 r19 или 245/35 r19), кажи колку те коштаа? Попуст ти дадоа заради комплет бандаш+гума? Да не знаеш колку им се без попуст гумите?
Без попуст 18.500, со попуст 12.000, претпоставувам заради бандажите, не знам регулар колку би биле.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9783
 • Giulietta QV
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #106 на: Мај 05, 2020, 14:43:17 pm »
пу пу кокошките да го серат

него, од каде ги зема Vossen-от?
Од Турбомакс

Sent from my SM-G950F using Tapatalkда не ти кршам филм, ама веројатно знаеш дека се реплики :)
супер изгледаат и му стојат баш фино на количето

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 88
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #107 на: Мај 05, 2020, 14:47:36 pm »

да не ти кршам филм, ама веројатно знаеш дека се реплики :)
супер изгледаат и му стојат баш фино на количето

Искрено немав појма додека не ги видов цените на сајтот на восен, бандажот изгледа топ, квалитетно направен со сите ознаки... ми легнаа на кола ептен и не ни помислив дали се оргинал или не.
« Последно менување: Мај 06, 2020, 00:51:08 am GixxerMKD »

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46955
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #108 на: Мај 05, 2020, 16:24:15 pm »
пу пу кокошките да го серат

него, од каде ги зема Vossen-от?
Од Турбомакс

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Треба да се посетат... Интересно.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8916
 • Аstra la vista baby !
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #109 на: Мај 06, 2020, 00:09:20 am »
Покрај толкав избор на бандажи, дали заслужи количево Фејк бандажи?  :-\ :-\ :-\

Добро изгледаат.

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 88
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #110 на: Мај 06, 2020, 00:23:39 am »
Покрај толкав избор на бандажи, дали заслужи количево Фејк бандажи?  :-\ :-\ :-\

Добро изгледаат.
Немаше избор, 5х114.3 со оваа димензија/ширина нема на лагер никој, а сега со вирусов требаше да чекам уште којзнае колку.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38163
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #111 на: Мај 06, 2020, 07:28:33 am »
Покрај толкав избор на бандажи, дали заслужи количево Фејк бандажи?  :-\ :-\ :-\

Добро изгледаат.

Само централното капаче да се смени од восен во оригинално хондино и има да го снема фејкот од-ма!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 88
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #112 на: Мај 06, 2020, 09:33:17 am »

Само централното капаче да се смени од восен во оригинално хондино и има да го снема фејкот од-ма!
Нарачав нови, средишниот отвор е поголем од фабричкиот па не можам да ги користам од другите бандажи.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8916
 • Аstra la vista baby !
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #113 на: Мај 06, 2020, 17:12:10 pm »

Само централното капаче да се смени од восен во оригинално хондино и има да го снема фејкот од-ма!

Фејк изгледот да, а квалитетот ке се доведе на ниво на оргиналните ?  :-[ :-[

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25388
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #114 на: Мај 06, 2020, 17:43:51 pm »
Тоа е непознатата во равенкава. Сум видел и одлични реплики, кои траеле со години, сум видел и реплики што се виткале као переци. :/

Можеме само да му посакаме да нема никакви проблеми и тоа е тоа.

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 88
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #115 на: Мај 06, 2020, 17:48:04 pm »
Тоа е непознатата во равенкава. Сум видел и одлични реплики, кои траеле со години, сум видел и реплики што се виткале као переци. :/

Можеме само да му посакаме да нема никакви проблеми и тоа е тоа.
Вчера на бегање накај дома пред полициски ѕвекнав јако дупка на првомајска, првиот тест е успешно поминат :) се надевам нема пак да ги тестирам.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 290
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #116 на: Мај 07, 2020, 00:05:39 am »
Која цена се движат turbomaks бандажите 17/18/19 инчи?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46955
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #117 на: Мај 07, 2020, 02:05:39 am »
Која цена се движат turbomaks бандажите 17/18/19 инчи?
#ПрашањаКоиМеМачат
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9783
 • Giulietta QV
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #118 на: Мај 07, 2020, 09:18:03 am »
истата понуда е по скоро сите кои продаваат бандажи што не се OZ, Alessio, MAK итн... ги има во Дог, Мултибренд, Бенелукс итн... цената не зависи од моделот туку од големината и се движи од ~450 за 17'-ки до кај 700 за 20-ки (за сет од 4)
ги има, стално излагаат по фејсбук и слично

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8916
 • Аstra la vista baby !
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #119 на: Мај 07, 2020, 14:41:30 pm »
Реплики ако имате можност некој да ви довлечка од турција, цените се на пола. 16-17" 250-280Е, 18-350Е.