Автор Тема: Помош за радио (Kenwood KMM-100GY)  (Прочитано 1855 пати)

Отсутен loristeB

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 40
Помош за радио (Kenwood KMM-100GY)
« на: Септември 30, 2016, 13:26:09 pm »
Здраво,

Во последно време имам проблем со радиото во кола, поточно не сака да ги меморира станиците. Цело време ми прави auto tune, на пример: Лајф радио 89.1 ми фаќа топ ама после 5-6 секунди ми бара како наводно подобар сигнал?? и продолжува да бара до крај,не наоѓа ништо и се враќа на Лајф односно станицата што си ја одбрал првично. Во друг случај ако фаќа Лајф , Антена 5 фаќа со мнооогу крчење. Пола ги фаќа ко што треба, пола не. Стаив и нова антена проверена е добра си е. Направив ресет, џабе... нешто читав по нетов ама не најдов конкретно, ми трепкаат некогаш ST и TI на дисплејот. Пробав и ON и OFF со ST и TI исто џабе. Некој да не имал искуство со вакво нешто да каже решение ако има??

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5672
 • 69
Одг:
« Одговори #1 на: Септември 30, 2016, 13:38:39 pm »
Iskluci AF.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен loristeB

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 40
Одг: Помош за радио (Kenwood KMM-100GY)
« Одговори #2 на: Октомври 03, 2016, 01:36:20 am »
iskluciv...sega prestana skeniranje na stanici ama ostana toa da edni stanici gi faka kristalno jasno drugite so full "sneg".... stv ne znam, da upgrade firmware cisto za proba?

opellapeage

 • Гостин
Помош за радио Kenwood KMM 100GY
« Одговори #3 на: Септември 07, 2017, 20:15:36 pm »
Имам 190 с оргинален Becker - радио/касетофон. Искам да направя малък upgrade с друг Becker от друг модел, който да има CD. Можете ли да ме посъветвате има ли такъв Becker, който да пасне на мястото и размяната да е лесна?
Благодаря ви