Автор Тема: Помош за радио (Kenwood KMM-100GY)  (Прочитано 3978 пати)

Отсутен tomm1060

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 194
Помош за радио (Kenwood KMM-100GY)
« на: 30 Септември 2016, 13:26:09 pm »
Здраво,

Во последно време имам проблем со радиото во кола, поточно не сака да ги меморира станиците. Цело време ми прави auto tune, на пример: Лајф радио 89.1 ми фаќа топ ама после 5-6 секунди ми бара како наводно подобар сигнал?? и продолжува да бара до крај,не наоѓа ништо и се враќа на Лајф односно станицата што си ја одбрал првично. Во друг случај ако фаќа Лајф , Антена 5 фаќа со мнооогу крчење. Пола ги фаќа ко што треба, пола не. Стаив и нова антена проверена е добра си е. Направив ресет, џабе... нешто читав по нетов ама не најдов конкретно, ми трепкаат некогаш ST и TI на дисплејот. Пробав и ON и OFF со ST и TI исто џабе. Некој да не имал искуство со вакво нешто да каже решение ако има??
What is Alfa Romeo known for?
It was founded on 24 June 1910 in Milan, Italy, as A.L.F.A., an acronym for Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. The brand is known for sport-oriented vehicles and has been involved in car racing since 1911.🍀

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6091
  • 69
Одг:
« Одговори #1 на: 30 Септември 2016, 13:38:39 pm »
Iskluci AF.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен tomm1060

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 194
Одг: Помош за радио (Kenwood KMM-100GY)
« Одговори #2 на: 03 Октомври 2016, 01:36:20 am »
iskluciv...sega prestana skeniranje na stanici ama ostana toa da edni stanici gi faka kristalno jasno drugite so full "sneg".... stv ne znam, da upgrade firmware cisto za proba?
What is Alfa Romeo known for?
It was founded on 24 June 1910 in Milan, Italy, as A.L.F.A., an acronym for Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. The brand is known for sport-oriented vehicles and has been involved in car racing since 1911.🍀

opellapeage

  • Гостин
Помош за радио Kenwood KMM 100GY
« Одговори #3 на: 07 Септември 2017, 20:15:36 pm »
Имам 190 с оргинален Becker - радио/касетофон. Искам да направя малък upgrade с друг Becker от друг модел, който да има CD. Можете ли да ме посъветвате има ли такъв Becker, който да пасне на мястото и размяната да е лесна?
Благодаря ви