Автор Тема: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk  (Прочитано 537910 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5082
 • хаУс мајстор
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2715 на: Јули 23, 2020, 22:12:49 pm »
Он има од убавите Алфи, за на шлеп што се ;D
Добредојдовте!
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен jovce.

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2716 на: Ноември 16, 2020, 21:51:36 pm »
Здраво дечки
Барајќи по чичко Гугл клучни зборови случајно налетав на форумов, има добри теми и се одлучив да се регистрирам... Па добре ве најдов 😊🚘

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3000
 • Жгл' б гл'б
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2717 на: Ноември 16, 2020, 22:02:32 pm »
Добредојде.

Од кај најде од овие коли на страна што возат,
Кажувај и ние да купиме. :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен jovce.

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2718 на: Ноември 16, 2020, 22:46:05 pm »
Добредојде.

Од кај најде од овие коли на страна што возат,
Кажувај и ние да купиме. :)

Од увоз, вакви нема кај нас засега 😅

Шала на страна, доколку навистина прашуваш оди во фонтови, икончето е ова <-М
Откако ке прситисниш во средината поставуваш емот икона и тоа е тоа 😊

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3000
 • Жгл' б гл'б
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2719 на: Ноември 16, 2020, 23:02:33 pm »
Јеботе, никад видео раније... :D


Има и старци тука, знаеш...

Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен michel

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2720 на: Ноември 17, 2020, 10:22:29 am »
Драги членови, и уште подраги членки, ви посакувам добредојде на форумот на CARclub.mk

Новиов форум е клубски форум на првиот независен Македонски автомобилски клуб - CARclub.mk! Тука се добредојдени сите автомобилски ентузијасти, кои сакаат да комуницираат и да се дружат со други ентузијасти, да најдат и добијат помош или совет, да си го претстават својот автомобил, итн.

Во следните неколку денови ќе го досредуваме форумот, ќе ги објавиме официјалните правила на форумот и условите за членување во клубот, и се надеваме дека ќе привлечеме голем број на членови.

Добредојдовте, и пријатно форумашење.

zS

Отсутен gego

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2721 на: Декември 01, 2020, 18:18:56 pm »
Здраво на сите.
Подолго време  го следам форумов па решив да се приклучам. Инаку не сум некој експерт за автомобили, па очекувајте повеќе прашања одколку решенија. Ама има и други теми па така да каде што можам таму ќе помогнам.
Поздрав

Отсутен Kicr

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2722 на: Декември 04, 2020, 18:37:15 pm »
Zdravo drustvo moze li edno mislenje za remap na ml 270 cdi prednosti maani
« Последно менување: Декември 04, 2020, 20:15:58 pm Kicr »

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32028
 • Таков е животот... јебига
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2723 на: Декември 04, 2020, 21:23:32 pm »
Zdravo drustvo moze li edno mislenje za remap na ml 270 cdi prednosti maani

Може брааат, може.

Отсутен Vladimir III

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 16
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2724 на: Декември 05, 2020, 18:10:34 pm »
Dobrovecer ,Vladimir od Prilep  . Steta sto porano ne sum go pronasol ovaj forum .Drago mi e deka e tuka , makedonski ! Sto da vi kazam za sebe ....so klesti vo race sum se rodil najverojatno .Mehainikata mi e od dete vo glava .Najverojatno nasledeno od tatko mi , eden od najdobrite majstori vo vremeto za Scania .Tamy nekade na 14 li bese godini ,izfrizirav Pony Express moped taka da gi topese lagerite na kolcata ..he he .Devedestite godini so brat mi zaedno spremivme edno Jugo......Jugo so 2000ccm motor od Fiat Ritmo Abarth.Se razbira , bregasti novi , izduv , ventili , kanali , dellorto horizontalni karburatori ,izduv,  Bilstein amortizeri /uste me boli glava koga mi tekne kolku gi plativ togas/ 13-ki i  7 cola siroki bandazi so Yokohama gumi , disk kocnici na site cetiri trkala , prepraveno vesanje /uniball/ ,sasijata pojacana , roll bar se razbira ......ludinca za toa vreme ....
Pozz od Prilep
PS >kade da otvoram tema  za ova ............mi treba jak menjac /preden pogon/ sakam uste eden proekt da napravam dodeka me drzat nozete ....V6 250ks bi turbo motor od Maserati ubavo bi legnal vo nekoe malo vozilo so preden pogon .....
« Последно менување: Декември 05, 2020, 18:36:03 pm Vladimir III »

Отсутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1053
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2725 на: Декември 05, 2020, 22:21:37 pm »
Добро те најдовме @Vladimir III  на форумов. Се надевам дека ќе си отвориш тема за твоето возило штом си навучен на механику :)

P.S. @Silvester уште еден сограѓанин имаме

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9707
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2726 на: Декември 06, 2020, 01:45:18 am »
Шо сторе брат, ...банани да не дават на форумо?!
#бадабумтсс

Се зезам :))) поздрав друже. Нешто ми е познат муабетов со Југото и моторов, можно е да те знам од некаде. Како и да е. Welcome.

Отсутен Vladimir III

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 16
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2727 на: Декември 21, 2020, 14:52:41 pm »
Mozno e , dosta vreme pominuvav vo Skopje toa vreme .Poznavam mnogu od deckite slicni kako mene ....Crno Jugo , nikakvi estetski dodatoci od nadvor , samo dupli okrugli farovi .Osim visinata od asfalt nisto ne ukazuvase deka ima nesto tuka .............
Ne znam dali uste trkala po ulici edno Porsche , kako bea oznakite ne se sejcavam vejce ...star model /za toa vreme /  914 li bese so bokser motor 4 cilindri , 1 600 ccm mislam bese ? Mu montirav motor od Fiat 132 2000 ccm ...........drobese menjaci kako orevi  :)

Отсутен Angel_1.3

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1469
 • VOLVO C30
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2728 на: Јануари 07, 2021, 16:15:12 pm »
Prvo pred da se predstavam da vi posakam srekni praznici i srekna nova godina zivi zdravi da sme site.
Po dolgata neaktivnost,resiv pak da se aktiviram na forumot :) i ajde pak po novo da se predstavam.Se vikam Angel,i sum od Gevgelija,bivsi sopstvenik na Alfa Romeo 33,sega sum sopstvenik na Volvo C30 pa poveke za nego vo nova tema.

Отсутен Nemam Idea

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
Одг: Добредојдовте на форумот на CARclub.mk
« Одговори #2729 на: Јануари 28, 2021, 08:44:22 am »
Здраво на сите.
Вчера се приклучив на форумов. Се надевам на добра соработка.
ПоздраФче. :)