Автор Тема: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001  (Прочитано 29624 пати)

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3210
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #270 на: Март 23, 2020, 23:12:52 pm »
Купени и ставени на бандажи денес Matador Hectora 3 mp47 во димензија 225/45/17 39та недела од 2019 3240мкд. парче
На кола ќе ги ставам деновиве, прво сакам да ја однесам на проверка на подвозје и центрирање.
Сакам и да ги офарбам бандажите, ако не биде тоа додека не се стават, значи никогаш...
Следно нешто, се надевам спирали.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my A1 Alpha using Tapatalk
Асиметричната шара, како и 4те канали за вода си го прават своето.
Одлично изгледаат со здравје да се возат.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4276
 • хаУс мајстор
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #271 на: Март 26, 2020, 23:09:46 pm »
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3688
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #272 на: Март 27, 2020, 00:53:22 am »
Kolega na rabota na golf4 normalno TDI mislam deka pravese nesto takvo e sea dali cip dali remap neznam samo znam deka kolata osetno dobi na snaga. Mnogu polesno zabrzuva i bas se osekja od 0-100 ima mnogu podobruvanje.
Neznam kolku kosta toj zafat ama ako e nekoja pristojna suma vredi stvarno ima razlika.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4276
 • хаУс мајстор
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #273 на: Март 27, 2020, 07:30:19 am »
Зависи како гледаш на бројките,со нетов сме малку презаситени со цифри, збориме за коли што ги направија со над 1500hp и како такви ги збориме, како цифри а појма немаме какво е чувството. 40мкд се 40мкд, 40hp си се 40hp. А се што е во плус е добро. Ок, не баш се.
Имам возено ист пасат како мојот со 131hp, разлика си има.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 46308
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #274 на: Март 27, 2020, 08:16:48 am »
Има двомасен твојот?
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4276
 • хаУс мајстор
Одг: VW Passat Variant B5.5 1.9 TDI 74kw 2001
« Одговори #275 на: Март 27, 2020, 11:11:59 am »
Да.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.