Автор Тема: Средношколски дешавки и легенди  (Прочитано 4826 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12022
 • Пудингот на шоферството
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #15 на: Мај 26, 2016, 21:24:36 pm »
Pavlina po matematika mi bese klasna Ipkis,nemase nikoj izgubeno ama za malku ke go izgubese soprugot koj imase teska soobrakajka.Dusa od zena,taa da ne bese jas nemase sredno da imam. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8031
 • Пичлеме
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #16 на: Мај 26, 2016, 21:29:07 pm »
Е така, се ширеа нешто гласини за сообраќајка... да, многу добра беше, предобра... и затоа ја почитувавме и не се глупиравме никогаш на нејзин час.
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20910
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #17 на: Мај 27, 2016, 00:15:04 am »
Музичко 2 ка  ;D...затоа што не знаев Хајдн со кого трчкал по ливадите кога му дошла инсирација за некоја симфонија ..а и не и одев на школски оркестар во сабота...Орце - Ченто..2 автобуса со бас рака..no thanx.
Беше една..мешаше српско -македонски....."Моцарт је беше..овај био..роден у Салцбургу"...

Абе турски марш на бас сум и ја свирел за да не ме бутне.
Луцифер?

Таа ќе да е. Што мака видов и јас со неа. Еднаш двојка не ми стаи за преење. Како да и кажам дека не е до мене...

Патем

https://m.facebook.com/smiljana.doneva?refid=13

Не старее женава. :o

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7576
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #18 на: Мај 27, 2016, 09:50:22 am »
И јас имам нешто од средно, нешто од матура... :)
http://ipkisijameskosa.blogspot.mk/2012/06/blog-post.html
Јас на веков олкав текст немам исчитано во два здива. Капа доле!
Ако линкниш уште еден и ти прајме тема: Ракијарски монолози :D

Симо, од каде ја креатор на темава?
Гледам и си велам, шо глупост имам треснато сега :D

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2587
 • Custom made interiors
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #19 на: Мај 27, 2016, 09:56:24 am »
Аххх каква носталгија ме фати за средното од текстот на Ипкис. Браво царе, имаш едно шише гроздова Струмичка од мене. Ако те носи патот на тука да дојш да си ја подигнеш. :-D

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8031
 • Пичлеме
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #20 на: Мај 27, 2016, 10:34:31 am »
И јас имам нешто од средно, нешто од матура... :)
http://ipkisijameskosa.blogspot.mk/2012/06/blog-post.html
Јас на веков олкав текст немам исчитано во два здива. Капа доле!
Ако линкниш уште еден и ти прајме тема: Ракијарски монолози :D

Симо, од каде ја креатор на темава?
Гледам и си велам, шо глупост имам треснато сега :D
Од друга етапа од животарецо ;D
http://ipkisijameskosa.blogspot.mk/2015/04/blog-post.html
http://ipkisijameskosa.blogspot.mk/2011/12/blog-post.html

Аххх каква носталгија ме фати за средното од текстот на Ипкис. Браво царе, имаш едно шише гроздова Струмичка од мене. Ако те носи патот на тука да дојш да си ја подигнеш. :-D
Ооооо, сполајти. чест и задоволство ќе ми е да ја поделиме ;D
« Последно менување: Мај 27, 2016, 10:40:16 am Ipkisija Meskosa »
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2727
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #21 на: Мај 27, 2016, 11:03:17 am »
И јас имам нешто од средно, нешто од матура... :)
http://ipkisijameskosa.blogspot.mk/2012/06/blog-post.html
На класен во понеделник:
- Во средата на таа и таа дата отсутни биле Никола, Никола, Игор, Љупчо.  Зошто?

Никола Ч:
- Професоре, ми падна шеќерот, па ми се снеарне, па си ојдов дома!
(Никола е дијабетичар. Од мал, од седмо одделение. Со инсулин се боцка. Единствено тоа не ми се допаѓа кај мојот најкул другар, ама што е то е. Еднаш се нафиксав и јас со инсулин, интересно е, ама за тоа во некоја друга прилика).
- Добро Никола, еве оправдани. Другио Никола! Кај беше ти?!
Никола Х:
- Професоре на Никола му падна шеќеро, па мораше да си оди дома, ма да не го оставам сам, појдов со него...
- Добро, оправдано.  Игор, ти?!
- Па професоре знајте дека имам проблеми со стомакот, а и мајка ми беше, Ви кажа... Ме фате стомакот,  си ојдов дома професоре.
- Добро, оправдани. Љупчо, кај беше ти?
Овие копуциве ги искористија џокерите, па без некое големо мислење одговорив:
- Избегав професоре!
- Да ви ги ебам врвците да ви ги ебам! Четворицата имате избегано заедно! Ќе ви кажам јас вас! Еве ти и тебе оправдани како тие другите шо лажат, ај да не чкртам во дневнико, најичкртан е нашиот дневник заради вас...готово ктај....ова е врв........имав слична дешавка и јас во средното...

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16008
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #22 на: Мај 27, 2016, 11:36:40 am »
охо.. колку пати... класниот мо математика, после 10-то оправдување со глупости, почна самиот да си кажува оправдања... ТОЈ И ТОЈ... пак не ти беше добро, само на 3-ти и 4-ти час а? ок ок..еве оправдани... ;)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8031
 • Пичлеме
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #23 на: Мај 27, 2016, 11:41:26 am »
Класен час:
- Ти бе кај си бил во четвртоко?
- Професоре, глата ме болеше, имам оправдање од амбуланта, ама го заборајв дома...
- Добро, еве оправдани, да го донесиш!
- Апри ли ли ли професоре, немам!
- Да тибам врвците... ај да не чкртам сега!

1 април беше, стварно :)
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4249
 • The Spartan General
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #24 на: Мај 27, 2016, 11:41:56 am »
На мене директно таа по Македонски Јазик и Литература и идиотот по Социологија ги пишеа неоправдани. И со двајцата имав непоправливи разлики во светогледите.  


Имав среќа што во свидетелствата не ми ги пишуваше класната.


пс. И  за една писмена ќе го тепав тој по Алгебра ли беше, Анализа ли беше. Си излезе на пола час, а јас после црвев кај директорот пред мајка ми и татко ми. Среќа бев одличен ученик, иначе ќе ме прекомандуваа во друг град.  ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8031
 • Пичлеме
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #25 на: Мај 27, 2016, 11:48:17 am »
На родителски, прв родителски состанок од тој тип, заедно и родители и ученици, прва година средно (до тогаш се знаеше родителски, одат само родителите, се враќаат после средба, ти пукаат некој шамар и некоја клоца, според заслугите и тераш даље). Собрани сите родители и класот. Класната ги реди сите, само лошите работи, за никој арно не кажа. Стигна до мене:
- Овај знај да отсуствува од часој... се правда дека глата го боли, имал проблеми со глата... вие што ќе кажите за тоа?
Татко ми:
- Појма немам, дома никогаш не се пожалил... (непријател број 1, ме закопа)
- Ти бе што ќе додајш на изјавата на татко ти?
- Не е тој крив професорке, не е информиран доволно, шо да му прам!

Почнаа да се смеат сите... уште еднаш професорката не организира таков настан, во тајност не млатеше :)Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2727
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #26 на: Мај 27, 2016, 23:34:32 pm »
ахахахааааааа...........

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16008
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #27 на: Мај 28, 2016, 13:03:07 pm »
идиотот по Социологија

во орце тој беше барни... ама надимак барни.. доброчуден човек... ;)

кога сме кај закачање со професори, се имам закачено со музичко, ама од коце металец. пошто не учев баш цело време во орце, туку прво во коце... професорот по музичко, некад на времето свирел во метал бенд. имаше истетовирано кукасти крст на брадата, па имаше пуштено брада за да не се гледа, ама ако ја претера со шишање/кратење, му се познаваше... единствен професор кој си имаше шифоњер, со инасталирано за варење кафе, пепељара (пушеше на час, тука на катедра) и по нешто да се напие човек, кога он не е во кабинетот... :) е со него се спречакавме, ми ја лупна една на час, станав и јас му ја лупнав една, рипнаа другиве и не разделија, ама на еден од моите му ја лупна во тој процес на двоење, па и овој му врати исто... до крај на година на час не му отидов, не ме запиша ниеднаш, 1 ми тури за полагање и не полагав, сам ја заклучи 3-ка, затоа што 2 дена пред полагање, фичото на кров му го превртивме, ама кај него пред зграда, а мислеше дека не знаеме кај живее. уствари и не знаевме кај живее, ама фичото му го познававме.. едно портокалово... гарнат се усра дека ке му отидеме дома... во јули не отидов на полагање, јбг, во охрид ми се идеше тогаш, викам во август ке полагам, кога идам да видам за датуми за полагање, и ме вика класниот еве ти го свидетелствотом музичко 3-ка, баш добро од твоја страна што си научил... WTF?  ;D ;D ;D ;D ;D никад више не го видов тој човек...
« Последно менување: Мај 28, 2016, 13:09:09 pm onak »
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8031
 • Пичлеме
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #28 на: Мај 28, 2016, 13:15:44 pm »
Сигурно од страв направил пластична операција и го променил полот, за секој случај (од северен на јужен пол) ;D
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16008
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #29 на: Мај 28, 2016, 13:20:05 pm »
абе заебан човек беше тој... муичко ебате, ама страв и трепет...

од професори во коце металец што БУКВАЛНО ТЕПАА, беше дигалов... знам за дешавка кога бев “прваче“ кај што од икс причини, дигалов (метро и желба за растење) влага во училница, со четирите нај големи битанги од 4-та година да се пресметаат... кладбата беше, ако ме истепате, 5-ки имате.. ако ве истпеам, цел живот ке полагате кај мене, таман 4-та година сте... влагаат во кабинет, дигалов заклучува и фрла клуч низ прозор... епилогот беше ни 2-3 мин. не пројдоа, вратата се крши, битнагиве бегаат а дигалов се дере по нив ВРАТЕТЕ СЕ БЕ ПИЧКИИИ.. КАЈ БЕГАТЕ БЕЕЕ...  ;)

мене не ми предавл тој... среќа...  ;) ама ни овој “музичаров“ не беше нешто поарен, од него.. панк-метал-наци особа од тоа време.. отпадник од цивилизацијата, како завршил професор во коце незнам.. ваљда никој друг несакал, па ајде он нека иде... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време