Автор Тема: Средношколски дешавки и легенди  (Прочитано 4828 пати)

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7576
 • Rural fuckin society - we live in!!!
« Последно менување: Мај 26, 2016, 11:38:56 am Simo - Carrier159 »

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3001
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Синоќа..матуранти кај Континентал..зафатиле 2 од 3 те ленти на булеварот со паркирани коли..и играат оро..на факинг булеварот Автокоманда...пијани..додека коли поминуваат во 3 та лента на неколку сантиметри покрај нив.

И јас славев матура во истиот хотел 99 та, па фино лепо скоцкани си се дотеравме, си паркиравме на паркинг како што е редот и (во тој дел вечерта пред да се оди во клуб) не пиевме алкохол.

Од кај се изроди младинава не знам.
Дa Стрaтрo, aмa кaжи кoе шкoлo слaвеше мaтурa 99-тa вo Кoнтинентaл  8) . Смиљa oд еднa стрaнa, Пaзaрџискa oд другa пa oди мрдни aкo смееш  :P

Орце, нормално.
Се знаело што е култура, ред, поштовање..
Смиља ме тераше Гавранот од Едгар Алан По на памет да го учам....што е за поздравување.
А, па едно тешко за учење на памет... nevermore :D

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16008
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Синоќа..матуранти кај Континентал..зафатиле 2 од 3 те ленти на булеварот со паркирани коли..и играат оро..на факинг булеварот Автокоманда...пијани..додека коли поминуваат во 3 та лента на неколку сантиметри покрај нив.

И јас славев матура во истиот хотел 99 та, па фино лепо скоцкани си се дотеравме, си паркиравме на паркинг како што е редот и (во тој дел вечерта пред да се оди во клуб) не пиевме алкохол.

Од кај се изроди младинава не знам.
Дa Стрaтрo, aмa кaжи кoе шкoлo слaвеше мaтурa 99-тa вo Кoнтинентaл  8) . Смиљa oд еднa стрaнa, Пaзaрџискa oд другa пa oди мрдни aкo смееш  :P

Орце, нормално.
Се знаело што е култура, ред, поштовање..
Смиља ме тераше Гавранот од Едгар Алан По на памет да го учам....што е за поздравување.

само мирчевска марија (историја) требаше да се отепа на време, и онаа по основи на електротехника како и беше името, книгата од нејзе за 3-та година беше... марија мислам дека беше и таа, црна коса, црн тен, ниска, со долги хаљини нај често, и преееееемногу исфрустрирана...  како сум и се сладел на муките во коце кога ја префрлија, нервен слом доживеала после 3-та недела предавање. со свои очи ја видов како плаче од мука.. изгубив желба да и се светам... ;) ама на мирчевска и се одмаздив јас лично... случајно без да знае ни она ни јас, завршив кај нејзе дома да сервисирам радијатор што тече... си го доби она заслуженото од мене  ;D ;D нов паркет+кречење+санирање на протеченото кај комшијата под нејзе.. се на се фино беше и од нејзина страна и од моја страна... :o :o


туку да се вратиме на муабетот, дека матурантиве претеруваат... зурли, тапани, гајди, ора, цицко тресини, куротресини.... абе васиона у пм се спушта...  да не знаеш дека е време на матурски ке помислиш луѓево на ангро се фрлиле по свадби.. да ви кажам дека првите 2-3 дена и барав да ја видам пичондрата у бело, потшо нели, свадбарски песни ора и слично.. после одеднаш се свестив дека беше вторник, среда и четврток и дека никој не прави свадба тие денови, а уште помалку толку свадби одеднаш... ова само уште еден доказ дека се уназадуваме по прашање цивилизација и цивилизираност... керка ми е полуматурантка деновиве, ни случајно не планираме такви лакрдии да правиме... истото ке биде и за матура па и за дипломска здравје, и за едната и за другата...п.с. да си кажам само од наставници и професори, и дужам освета само уште на наставничката од осмолетка по македоснки јазик, што по прекар ја викаа ГЕСТАПО.. предаваше во О.У. Ленин... ;D ;D ;D ;D
« Последно менување: Мај 25, 2016, 00:33:48 am onak »
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2264
 • Шалабајзер
Онак, за матура најчесто самите матуранти си собираат пари за плех музика/зурли и тапани, јас коа завршував, немаа викнато такви работи за пред хотел(ко за чудо во каква средина завршив) или пак самите роми знаат кој кога прави матура па сами си доаѓаат(второво се деси кај нас, па коа излагав од кола, мислеа сестра ми е матурантка па се трткаа околу нас минут две)

Ти ако сакаш дома/кафана кај и да планираш здравје за ќерките да правиш матури, нема да викнеш, али они сами од школото се организираат, како што организираат за сабајлината кога идат во школо да соберат пари и викнат исто музики во школски двор...


Инаку мене ме нервираат гуски(да да женски род) со џипишта што праат муабет на телефони поголеми од нивните тимби, и не гледаат подалеку од нивниот нос не па во ретровизори, и сечат пат, обично коа сум на моторче, во пар наврати сум клоцнал "нежно" во браник/врата да се опаметат некои...

Исто и дебили кои застануваат од нигде нигаде на сред булевар без 4ри жмигавци за да соберат/остават некој, вечерва ќе плеснев една алфа 147 кај гранд престиж


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5446
mircevska mi bese klasna edna godina i za 6 neopravdani papav ukor pred isklucuvanje(bev vo a1 na snimanje na kvizot la kukaraca :) ) mameto nejzino isfrustrirano...

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20910
Сите ја мразите, не сте знаеле како да се снајдете...;D

Еве моја true story која уште школскиве мои ја пaмтат:

Пошто нели ако и киднеш од час за испрашување,исто ко да си и опцул дете, сите останавме на час, се знае Мирчевска дере, а пола клас камења.
И нели, општа паника, женскиве кубат коси, машкиве мумлаат, бубаат у последен момеент лекции и изгледаат ко да се на некои дроги, влага Мирчевска, отвара дневник и почнува да дере од број 15 па натаму и лекција од Глава - ВТОРА СВЕТСКА ВОЈНА.
Одма слушаш , се листаат учебници , леле ..аа уу..
Дереше по принцип -број 15 прва лекција, број 16 втора, број 17 трета..
Удрив една рачуница и сватив дека нема да стигне до мене, а ако стигне ќе ме дере за ...кхм..Февруарски поход. ;D ;D
И кажувам на школскава напред, вика нема шанси, увек се излекуваш, али сеа кај Мирчевска си наебал ќе видиш...и се смее.
Додека да стигне до мене ја научив лекцијата буквално напамет.
5-6 минути пред да звони...глеам ќе стигне до мене у пм.

"Aјмо Стратрове на табла".
"Kaжи ми..се што знаеш заааааа....

(drum roll)

"....Февруарски поход". ;D

И од тие околу мене што седеа имаш...

ЈА испуцав у еден здив за 5 минути додека да звони.
"Седи, 5".

 ;D

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16008
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Сите ја мразите, не сте знаеле како да се снајдете...;D

Еве моја true story која уште школскиве мои ја пaмтат:

Пошто нели ако и киднеш од час за испрашување,исто ко да си и опцул дете, сите останавме на час, се знае Мирчевска дере, а пола клас камења.
И нели, општа паника, женскиве кубат коси, машкиве мумлаат, бубаат у последен момеент лекции и изгледаат ко да се на некои дроги, влага Мирчевска, отвара дневник и почнува да дере од број 15 па натаму и лекција од Глава - ВТОРА СВЕТСКА ВОЈНА.
Одма слушаш , се листаат учебници , леле ..аа уу..
Дереше по принцип -број 15 прва лекција, број 16 втора, број 17 трета..
Удрив една рачуница и сватив дека нема да стигне до мене, а ако стигне ќе ме дере за ...кхм..Февруарски поход. ;D ;D
И кажувам на школскава напред, вика нема шанси, увек се излекуваш, али сеа кај Мирчевска си наебал ќе видиш...и се смее.
Додека да стигне до мене ја научив лекцијата буквално напамет.
5-6 минути пред да звони...глеам ќе стигне до мене у пм.

"Aјмо Стратрове на табла".
"Kaжи ми..се што знаеш заааааа....

(drum roll)

"....Февруарски поход". ;D

ЈА испуцав у еден здив за 5 минути додека да звони.
"Седи, 5".

 ;D


таквите ко тебе, со ваков к’смет ние ги викавме шупаци... :) не дека се нешто друго, туку праени у шупак се... ајде сега кога почнав.. и јас сум бил еднаш шупак... на полагање по географија (прва година, поправен у јуни, 1 имав заклучен) ;) книгата ја носам и ганц нова ми беше. на бафтенаане отварам 3 лекции, ги прочитувам и влечам прашање баш за тие 3... једини што му заклучиле 4-ка на поправен... ;)

а онаа дали беше дужевич марија... некако така ми се мота.. или дугич марија... да ја еам.. минато свршено време... ;D ;D

п.с. знаете дека сме оффтопик и тоа ептен... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20910
Музичко 2 ка  ;D...затоа што не знаев Хајдн со кого трчкал по ливадите кога му дошла инсирација за некоја симфонија ..а и не и одев на школски оркестар во сабота...Орце - Ченто..2 автобуса со бас рака..no thanx.
Беше една..мешаше српско -македонски....."Моцарт је беше..овај био..роден у Салцбургу"...

Абе турски марш на бас сум и ја свирел за да не ме бутне.


Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16008
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Музичко 2 ка  ;D...затоа што не знаев Хајдн со кого трчкал по ливадите кога му дошла инсирација за некоја симфонија ..а и не и одев на школски оркестар во сабота...Орце - Ченто..2 автобуса со бас рака..no thanx.
Беше една..мешаше српско -македонски....."Моцарт је беше..овај био..роден у Салцбургу"...

Абе турски марш на бас сум и ја свирел за да не ме бутне.


ахмм... сте го папале вие.. хахаха.. јас не се ни сеќавам на музичко ништо... ни па на ликовно... ;) али на барни се сеќавам по социологија.. кој цар беше тој еј... ;)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 48357
 • Махер
  • malikovski.com
Музичко 2 ка  ;D...затоа што не знаев Хајдн со кого трчкал по ливадите кога му дошла инсирација за некоја симфонија ..а и не и одев на школски оркестар во сабота...Орце - Ченто..2 автобуса со бас рака..no thanx.
Беше една..мешаше српско -македонски....."Моцарт је беше..овај био..роден у Салцбургу"...

Абе турски марш на бас сум и ја свирел за да не ме бутне.
Луцифер?
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен stef_stef

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 303
Музичко 2 ка  ;D...затоа што не знаев Хајдн со кого трчкал по ливадите кога му дошла инсирација за некоја симфонија ..а и не и одев на школски оркестар во сабота...Орце - Ченто..2 автобуса со бас рака..no thanx.
Беше една..мешаше српско -македонски....."Моцарт је беше..овај био..роден у Салцбургу"...

Абе турски марш на бас сум и ја свирел за да не ме бутне.
Луцифер?

Таа ќе да е. Што мака видов и јас со неа. Еднаш двојка не ми стаи за преење. Како да и кажам дека не е до мене...

Патем

https://m.facebook.com/smiljana.doneva?refid=13

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6501
Музичко 2 ка  ;D

Тоа е тој македонски образовен систем. ;D :D

п.с. да отвориме нова тема, средношколски дешавки и легенди. ;D :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 39012
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #12 на: Мај 26, 2016, 11:39:29 am »


п.с. да отвориме нова тема, средношколски дешавки и легенди. ;D :D

Прифатено :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8031
 • Пичлеме
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #13 на: Мај 26, 2016, 12:01:23 pm »
И јас имам нешто од средно, нешто од матура... :)
http://ipkisijameskosa.blogspot.mk/2012/06/blog-post.html
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16008
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #14 на: Мај 26, 2016, 20:50:53 pm »
И јас имам нешто од средно, нешто од матура... :)
http://ipkisijameskosa.blogspot.mk/2012/06/blog-post.html


ахххх.. ти ди бил ваков несалам уше од раѓање бе... не те ебала ракијата... ти си ја заебал... ненормален у пм... ;)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време