Автор Тема: Средношколски дешавки и легенди  (Прочитано 4805 пати)

Отсутен TheHeatIsOn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 515
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #30 на: Јуни 13, 2016, 12:41:42 pm »
Haha Lucifer od orce, koja legenda e zenata, mene mi teknuva ne terase da peeme na tabla :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26231
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #31 на: Јуни 13, 2016, 12:55:41 pm »
Луцифер, луцифер, ама принципиелна професорка. Жената стварно сакаше да нè научи да познаваме и да цениме добра музика. Во прва година беше строга-престрога, во втора година беше многу другарски настроена - и сите ја слушавме затоа што ја почитувавме, не затоа што се плашевме од неа.

Отсутен TheHeatIsOn

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 515
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #32 на: Јуни 13, 2016, 13:29:28 pm »
Kaj mene vo klas bas i ne beshe taka, ako ti teknuva neli vo grupi bea klupite naredeni, i sekoja grupa trebashe posebno da pee, komedii zivi beshe casot :)

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16008
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #33 на: Јуни 13, 2016, 19:41:18 pm »
Луцифер, луцифер, ама принципиелна професорка. Жената стварно сакаше да нè научи да познаваме и да цениме добра музика. Во прва година беше строга-престрога, во втора година беше многу другарски настроена - и сите ја слушавме затоа што ја почитувавме, не затоа што се плашевме од неа.

втора година? грешка да не си нешто? електро средно прва година музичко и толку.. втора година ликовно.. освен ако тој/таа луцифер не предавала два предмети тогаш нема шански 2 години да ти предавала музичко... 100% сум сигурен...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26231
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #34 на: Јуни 13, 2016, 19:43:08 pm »
Гимназија друже, гимназија. :)

Отсутен Dimac

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 669
Одг: Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #35 на: Јуни 13, 2016, 20:28:30 pm »
Луцифер, луцифер, ама принципиелна професорка. Жената стварно сакаше да нè научи да познаваме и да цениме добра музика. Во прва година беше строга-престрога, во втора година беше многу другарски настроена - и сите ја слушавме затоа што ја почитувавме, не затоа што се плашевме од неа.

втора година? грешка да не си нешто? електро средно прва година музичко и толку.. втора година ликовно.. освен ако тој/таа луцифер не предавала два предмети тогаш нема шански 2 години да ти предавала музичко... 100% сум сигурен...
Зaрем имaше вo втoрa гoдинa ликoвнo нa електрo смер??? Јaс не се сеќaвaм нa ликoвнo!!!!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16008
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #36 на: Јуни 13, 2016, 20:46:52 pm »
Гимназија друже, гимназија. :)

то је веч нешто друго...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16008
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #37 на: Јуни 13, 2016, 20:50:41 pm »
извинете за дабл пост, ама од моб, не е баш лесно да се среди..
Луцифер, луцифер, ама принципиелна професорка. Жената стварно сакаше да нè научи да познаваме и да цениме добра музика. Во прва година беше строга-престрога, во втора година беше многу другарски настроена - и сите ја слушавме затоа што ја почитувавме, не затоа што се плашевме од неа.

втора година? грешка да не си нешто? електро средно прва година музичко и толку.. втора година ликовно.. освен ако тој/таа луцифер не предавала два предмети тогаш нема шански 2 години да ти предавала музичко... 100% сум сигурен...
Зaрем имaше вo втoрa гoдинa ликoвнo нa електрo смер??? Јaс не се сеќaвaм нa ликoвнo!!!!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk


да бе... да си носите боици, или ќе ви обојам ќец... да ви бидат  наострени моливите или ќе ви наострам ќец... да ви биде пенкалото во ранец, нејкам да видам пенкало, или со пенкало ќе ви турам ќец....

ова се зборовите што ми останаа во глава, прв ден ликовно, втора година во коце,1-2 недели пред да се префрлам во орце...
« Последно менување: Јуни 13, 2016, 22:05:58 pm onak »
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5028
Одг: Средношколски дешавки и легенди
« Одговори #38 на: Декември 07, 2019, 13:14:16 pm »
Кога почнав да слушам музиче во основно хоризонтите не одеа подалеку од Мадона, Џексон, ас/дс, италодиско и слично.

Во средно се измешавме од различни општини и еден од Кавадарци ме прашува дали слушам Метал.
Јас му одговорив:
Не, претежно слушам Нормал :)
Неколку пати сум слушал на Хромки ама ако имаш Металки, донеси да видам какви снимки вадат.

И ми донесе Хевиметал ;D