Автор Тема: Moose Тестови  (Прочитано 97679 пати)

Отсутен marmlad

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4200
Одг: Moose Тестови
« Одговори #720 на: 27 Ноември 2023, 10:17:59 am »
За ова треба дозвола за поморско пловило - танкер или контејнер шип, а не „б“ категорија :)
Поради 2295Kg? Па првиот X5 во 2001г тежеше 2100Kg, за 22год добил само 10% на килажа... Одличен резултат.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43368
  • Il Moderatore
Одг: Moose Тестови
« Одговори #721 на: 27 Ноември 2023, 11:31:13 am »
За ова треба дозвола за поморско пловило - танкер или контејнер шип, а не „б“ категорија :)
Поради 2295Kg? Па првиот X5 во 2001г тежеше 2100Kg, за 22год добил само 10% на килажа... Одличен резултат.
Mање-више килажата, ама види го како мења правец, ко танкер, треба 30 минути унапред да му даеш команда „rudder to port side!" па да се упати у саканиот правец :D
 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54739
  • Махер
Одг: Moose Тестови
« Одговори #722 на: 27 Ноември 2023, 11:34:17 am »
Може не забележав најдобро, ама на почеток на клипот гумите ми делуваа прилично излижани.
Еве го покажувачот за излижаност. Воопшто не се излижани, во првата четвртина од животот се, вака од око.

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4050
Одг: Moose Тестови
« Одговори #723 на: 27 Ноември 2023, 11:44:46 am »
Мислев дека со ептен (ганц) нови гуми ги тестираат. Рабовите ми заличеа како излижани, па си викам ради старата гума лошо беше на тестот, мада па Пирели се, и ако не се многу возени треба да се добри. Али до колата е најмногу :)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54739
  • Махер
Одг: Moose Тестови
« Одговори #724 на: 27 Ноември 2023, 12:03:49 pm »
Мислев дека со ептен (ганц) нови гуми ги тестираат. Рабовите ми заличеа како излижани, па си викам ради старата гума лошо беше на тестот, мада па Пирели се, и ако не се многу возени треба да се добри. Али до колата е најмногу :)
И до гумите е, секако. Ако се лоши гумите драстично се влошува резултатот. Ама ова не се ни лоши гуми (како Туранца т005 или Конти Еко Контакт или Ласса), а не се ни излижани. Тек со такви па каде ќе е крајот. А и како што гледаш масивни 315ки се гумите позади, што е страшно колку нагазна површина има.

Башка тест како тест, не може да се ганц. Колата што е за тестирање не доаѓа од фабрика, често е со мала километража, ама не е нова. Таа што ја даваат на други тестови.

Отсутен tomaso

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1978
Одг: Moose Тестови
« Одговори #725 на: 27 Ноември 2023, 12:40:08 pm »
Тек со Davanti ко ќе биди кај нас ова по некоја година....