Автор Тема: ПЛИНСКИ УРЕДИ - прашања и одговори  (Прочитано 352270 пати)

Присутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3449
Одг: ПЛИНСКИ УРЕДИ - прашања и одговори
« Одговори #2550 на: Јануари 10, 2019, 14:25:57 pm »
Cordobata trpi plin bez problem.
A motor da go brkas onoj so 75ks e najdobar nema nikakov problem ne trosi ulje,ubavo raboti tivko,gorivo e nekade 7.5 do 8l benzin niz grad . Plinot e nekade od 300 eura pa nagore zavisi sto ured kje stavis.
Inace zahvalno vozilo gjepek ogromen makce pozadi e tnko so prostor za noze ama toj pozadi neka mu ja misli :)

Отсутен plimont

  • Модератор
  • Јуниор
  • *****
  • Пораки: 751
  • http://www.plimont.com тел.02/2554-666
    • galerija
Одг: ПЛИНСКИ УРЕДИ - прашања и одговори
« Одговори #2551 на: Февруари 04, 2019, 12:28:01 pm »
Прво да го споделам моето искуство со плин на кола, 2013 ставив Ловато од Плимонт на Голф 5 со 1,6 мотор и бев презадоволен, 5 години и 60.000 км без ниту еден проблем (колата буквално нема сецнато за тоа време),..... сега моментално  разгледувам опција да земам Сеат Кордоба 2004-2008 со мотор 1,4 со 75 кс или 86 кс и нормално веднаш би ја ставил на плин, прашање до Плимонт, дали овие мотори „трпат“ плин, ваше искуство и кој уред би ми го препорачале, со цена нормално и кои се условите за плаќање (во смисла дали има можност на 12 рати без камата и сл), благодарам за секоја информација

Здраво
Најпрво да се извинам за доцнењето со овој одговор.  Сеат Кордоба  е често возило на кое вградуваме плински уред, и двата посочени мотори без проблеми работат на плински погон. Цените на уредите се движат од 340 до 540 евра. Плаќањето на  рати може да се направи со наменски кредит преку Стопанска и ТТК банка, преку синдикати со кои имаме договор, со нотарски договор, со било која кредитна картичка (со Visa  и Master од СТБ и НЛБ до 6 рати без камата).