Автор Тема: Винер Осигурување - Прашања и совети во врска со осигурување  (Прочитано 157266 пати)

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6428
Од секоја осигурителна компанија, таквиот тип на сајли тоа е. Додуше проблемот лежи во начинот на вршење на шлепањето, не е само закачи колите и гас, треба осет, не тој пред тебе нагло да забрза, па кога ке треба да се застане тој од позади нагло на кочница. Во тие моменти се кине сајлата, иако е до 2.5 тона, на такви сецкања, нагло давање гас или нагло кочење, во тој момент таа тежина е 10 пати појака што се вели.
Верувај, челична сајла имаме скинато, а не овакво јаже што даваат за влечење како Винер.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Драјвер, е каде бе другар даваат квалитетни работи како гратис. Дај не зезај. Се знае. Оние работине у псс што ги даваат што? Кабли за палење. Ако сакаш да се испозапалиш да изгориш пробај со нив. Но, сепак нешто е подобро од ништо. Штитник за сонце штитник за сонце...
« Последно менување: 28 Јули 2016, 00:53:25 am Allexxander »

Отсутен Винер Осигурување

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
Клабери

Би сакал да Ве известам дека периодов со секоја извадена полиса, Автоодговорност, Зелена Карта, Каско ... ви следи еден или два од наведениве подароци.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Очекуваме да стигнат и платнени патосници со одличен квалитет, па веќе од наредната недела, покрај подароциве погоре, ќе можете да одберете и патосници.
Бидејќи патосниците ќе се даваат исклучиво само за извадени АО, Зелена карта и Каско, би ве замолил доколку некој дојде да извади полиса да напомене дека е од Кар Клуб како би ги добиле патосниците АО и Зелена карта.

Можноста за плаќање на рати без камата и достава на полисата си останува и понатака.

За повеќе информации свртете на 15999, побарајте го колегата Игор кој е запознаен дека за членовите на Кар Клуб важат поинакви правила од редовните за добивање на подароците.

Поздрав
Винер Осигурување

Aко веќе давате подароци, дајте еден али да е квалитетен и да ти се најде, а не колку да се каже дека давате.
Залажување со фушерајски работи, не сме деца.

Пр. сајлата е само за покажување.

Почитуван

Подароците се димензионирани согласно премијата на самите полиси, при изборот на истите гледаме да ги одбереме оние поквалитетните, држачот за мобилен и еленската кожа  се со одличен квалитет, исто како и останатите подароци, дури и самоит добавувач често знае да не одврати од некој производ доколку истиот не е соодветен или пак неквалитетен со што би се јавило незадоволство кај клиентите.

Бидејќи ја споменавте сајлата и квалитетот однодно неквалитетот на истата, и од други клиенти ни беше кажано дека таа сајла е неквалитетна па поради тоа веднаш беше реагирано и целата количина беше вратена и заменета со поквалитетна, во моментов како подарок се даваат сајла како на сликава подоле, и за истата има многу пофални зборови, бидејќи покрај за влечење многу од клиентите ја користат и за прицврстување на товар.



Би ни било драго да ни предложите каков подарок би сакале да добиете со вадење на вашата полиса во Винер Осигурување, предлогот веднаш ќе биде разгледан од нашата маргетинг служба.

Исто така би сакале да ги известиме сите членови дека во меѓувреме изборот на подароци е зголемен, па покрај наведените на летокот од погоре, сега се достапни и следниве подароци:



Со ова сметаме дека можеме да ги задоволиме потребите и желбите на клиентите, НО секој предлог е добредојден.

Поздрав
Винер Осигурување
Тука сме за сите прашања поврзани со осигурувањето :)

Отсутен Дибидус

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1759
  • Veritas Vos Liberabit
Ако добро сум разбрал, вадам АО добивам подарок, вадам каско имам право на втор подарок. Е сега, дали за да добијам бесплатно патничко осигурување зелениот картон треба да се извади заедно со АО или може само ЗК од кај вас а АО од друга компанија за осигурување?  Исто така за колку дена важи патничкото осигурување што го давате како бонус?
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен Винер Осигурување

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
Ако добро сум разбрал, вадам АО добивам подарок, вадам каско имам право на втор подарок. Е сега, дали за да добијам бесплатно патничко осигурување зелениот картон треба да се извади заедно со АО или може само ЗК од кај вас а АО од друга компанија за осигурување?  Исто така за колку дена важи патничкото осигурување што го давате како бонус?

За АО полисата следува еден подарок, доколку полисата ја вадите во Скопје, побарајте го колегата Игор, и бидејќи сте од форумов ќе може да одберете и повеќе од еден подарок, доколку полисата ја вадите во друг град, пишете ни во која филијала ќе ја вадите полисата за да можеме да ги информираме и истата можност ќе ја имате и таму.

За каско полисата Ви следуваат патосници, во Скопје во дирекцијата ги имаме на залиха, доколку вадите во филијала и доколку во моментот немаат, ќе им испратиме и за ден или два ќе ги добијат кога и ќе можете да ги подигнете.

Зелена карта може да извадите од Винер осигурување само доколку и АО полисата е извадена во Винер осигурување, АО полисата и Зелената карта неможе да се од различни компании.
Гратис патничко осигурување следува со секој изваден годишен Зелен картон, и истото е за 10 осигурени денови за период од 6 месеци.

Поздрав
Винер Осигурување
Тука сме за сите прашања поврзани со осигурувањето :)

Отсутен Ipkisija Meskosa

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8534
  • Пичлеме
Отворена тема за консултации околу осигурување, за поклони се запнаа ;D

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14031
  • Пудингот на шоферството
Aj edno prasanje?
Brat mi so mojata kola ja izgrebi kolata na komsijata(ne deka imase steta ama se zapna da mu go dadam osiguranjeto da ja napravel iako imase ponuda od mene da mu platam da ja izmie prasinata,nema vrska).Mu go dadov osiguranjeto popolnavme evropski i sega na slednoto registriranje na kolata plativ 1500den. Poskapo osiguruvanje.Zbog zasto toa taka?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен marchesk

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
Aj edno prasanje?
Brat mi so mojata kola ja izgrebi kolata na komsijata(ne deka imase steta ama se zapna da mu go dadam osiguranjeto da ja napravel iako imase ponuda od mene da mu platam da ja izmie prasinata,nema vrska).Mu go dadov osiguranjeto popolnavme evropski i sega na slednoto registriranje na kolata plativ 1500den. Poskapo osiguruvanje.Zbog zasto toa taka?
Се губи попустот кога си виновен во сообраќајка.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14031
  • Пудингот на шоферството
Znam za toa ama na ovaa kola nemav popust,prva registracija e vo mene i prva kola voopsto na moe ime.Namesto 8000den plativ 9500 za osiguruvanjeto.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Винер Осигурување

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
Znam za toa ama na ovaa kola nemav popust,prva registracija e vo mene i prva kola voopsto na moe ime.Namesto 8000den plativ 9500 za osiguruvanjeto.


Доколку полисата за Автомобилска одговорност е направена во Винер осигурување, ќе Ве замолам да ми го пишете регистарскиот број во ПП, како би можеле да провериме колку и зошто сте платиле и дали покрај малосот поради сообраќајната незгода имате уште некој доплаток.

Во случајот опишан погоре, иако била прва полиса на ваше име и сте немале попуст, бидејќи сте имале сообраќајна незгода би требало да имате 5% малус (доплаток) на основната премија на следната полиса за осигурување.

Aj edno prasanje?
Brat mi so mojata kola ja izgrebi kolata na komsijata(ne deka imase steta ama se zapna da mu go dadam osiguranjeto da ja napravel iako imase ponuda od mene da mu platam da ja izmie prasinata,nema vrska).Mu go dadov osiguranjeto popolnavme evropski i sega na slednoto registriranje na kolata plativ 1500den. Poskapo osiguruvanje.Zbog zasto toa taka?
Се губи попустот кога си виновен во сообраќајка.

Во случај на сообраќајна незгода не се губи целиот попуст, туку се губи 5% од истиот, односно се враќате едно "скалило" назад.

Тука сме за сите прашања поврзани со осигурувањето :)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14031
  • Пудингот на шоферството
Voziloto go kupiv so polisa od Viner,novata polisa e od Uniqa.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Винер Осигурување

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 33
Voziloto go kupiv so polisa od Viner,novata polisa e od Uniqa.

Во тој случај најдобро да проверите во Уника, или пак на самата полиса каде мора да ја пишува премијата и дали има попусти или доплатоци на истата.
Тука сме за сите прашања поврзани со осигурувањето :)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14031
  • Пудингот на шоферството
Pa spomnaa deka ima doplata radi so sum aktiviral polisa,pa zatoa prasuvam dali e takva postapkata ili ne...

p.s najubo ko ke mavas mavaj da ne se poprava poveke,ne vaka zaebancii posle. :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33898
  • Таков е животот... јебига
Винер, дали постои полиса да ги осигурам потисната и ламелата од жена ми?
Пошто она колку што ги троши за да излезе од паркинг јас толку за година дена не трошам :)

Сериозно прашање: сега сум осигуран во Еуроинс и го уживам најголемиот попуст. Дали ќе ми се префрли попустот ако се префрлам во Винер?
Кога ги регистрирав службените возила таму прашав, ама не се сеќавам што ми рекоа.

благодарам.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7578
  • Плинаш!!!
Одг:
« Одговори #29 на: 18 Ноември 2016, 13:54:27 pm »
Да ќе ти остане попустот. Јас секоја година менувам компанија.